-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

2015 – 2016 Açıköğretim Kayıt Yenileme Tarihi?


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

2015 – 2016 AÖF Kayıt Yenileme Tarihleri

Konumuzun İçerisinde 2015-2016 açıköğretim kayıt yenileme tarihleri, açıköğretim fakültesi kayıt yenileme tarihleri 2013-2015, açıköğretım kayıtları 2015 2016, açıköğretim üniversitesi kayıt 2015, anadolu üniversitesi 2015 2016 kayıt yenileme, aöf 2015 kayıt yenileme tarihleri ni bulabilirsiniz.

Açık öğretim fakültesi öğrencileri için kayıt yenileme tarihlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinde kayıtlı öğrencilerin 2012-2013  öğretim yılı kayıt yenileme işlemleriyle ilgili özet bilgiler aşağıya çıkartılmıştır. Öğrencilerin adreslerine gönderilen Kayıt Yenileme mektubunda ayrıntılı açıklamalar bulunmaktadır.
2015 2016 Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi, AÖF Kayıt ve Kayıt Yenileme Tarihleri açıklandı.

2015-2016 Açıköğretim Kayıt Takvimi

2014-2015 Öğretim Yılı İnternet Başvuru, Kayıt ve Kayıt Yenileme Tarihleri

AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ İNTERNET BAŞVURU, KAYIT, KAYIT YENİLEME TARİHLERİ*
Kayıt Türü İnternet Başvuru ve
Kayıt Tarihi **
Mazeretli Kayıt
Tarihi
 YENİ KAYIT
GÜZ DÖNEMİ
 – ÖSYS Yeni Kayıt
– AYÖS
– Af Kapsamında Kayıt (6353 s. Kanun)
1 Eylül Pazartesi
12 Eylül Cuma
11-12 Eylül
 – Yatay Geçiş 15 Eylül Pazartesi
17 Eylül Çarşamba
17 Eylül
 KAYIT YENİLEME
GÜZ DÖNEMİ
 – Açıköğretim
– İktisat
– İşletme
15 Eylül Pazartesi
26 Eylül Cuma
25-26 Eylül
 – Yatay Geçiş ***
– Af ***
Ders Ekleme 22 Eylül Pazartesi
26 Eylül Cuma
25-26 Eylül
 ÇOKLU KAYIT
GÜZ DÖNEMİ
 – Lisans Tamamlama
– Dikey Geçiş
– Ek Yerleştirme
– İkinci Üniversite
29 Eylül Pazartesi
17 Ekim Cuma
16-17 Ekim
 KAYIT YENİLEME
BAHAR DÖNEMİ
 – Açıköğretim
– İktisat
– İşletme
23 Şubat 2015 Pazartesi
6 Mart 2015 Cuma
5-6 Mart 2015
 YAZ DÖNEMİ KAYIT  – Laboratuvar Dersleri 4 Mayıs 2015 Pazartesi
8 Mayıs 2015 Cuma
—–
   *  ÖSYS Yeni Kayıt ve Ek Yerleştirme İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, ÖSYS yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihe bağlı olarak değişebilir.
  **  Kayıt gruplarının Internet Başvuru işlemleri belirtilen tarihlerin ilk günü saat 00.00’da başlayacak, son günü saat 17.00’de sona erecektir.
***  Yatay Geçiş ve Af kapsamında kayıt yaptıranlar ders ekleyebilir (Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yerleştirilip kayıt yaptırmayan Af öğrencileri hariç).
AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ SINAV TARİHLERİ
SINAV TÜRÜ TARİH
Güz Dönemi Ara Sınavı 6-7 Aralık 2014
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 24-25 Ocak 2015
Bahar Dönemi Ara Sınavı 25-26 Nisan 2015
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 6-7 Haziran 2015
2014-2015 Tek Ders Sınavı 12 Temmuz 2015
AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ SINAV MERKEZİ DEĞİŞİKLİKLERİ İÇİN SON TARİHLER
SINAV ​TÜRÜ SON DEĞİŞİKLİK TARİHİ AÇIKLAMA
Güz Dönemi Ara 17 Ekim 2014 Son değişiklik tarihine kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, güz dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.
Güz Dönemi Dönem Sonu 5 Aralık 2014 Son değişiklik tarihine kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, güz dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.
Bahar Dönemi Ara 6 Mart 2015 Son değişiklik tarihine kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, bahar dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.
Bahar Dönemi Dönem Sonu 24 Nisan 2015 Son değişiklik tarihine kadar sınav merkezi değişikliği yapanlar, bahar dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.

Bir önceki makalemiz olan Facebook Güvenlik Tavsiyeleri başlıklı makalemizde bilişim güvenliği, facebook ve Facebook Güvenlik Tavsiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : aöf kayıt yenileme 2014açıköğretim kayıt yenilemeaöf kayit yenilemeaöf kayıt yenileme 2013-2014aöf 2014 kayıt yenilemeaöf kayıt yenileme 2013 2014aöf 2013 2014 kayıt yenilemeaçıköğretim kayıt yenileme tarihi2013 2014 aof kayit yenilemeaöf 2013-2014 kayıt yenıleme

2015 – 2016 Açıköğretim Kayıt Yenileme Tarihi? SerdarHan tarafından 16 Haziran 2011 tarihinde , E-Devlet Sorgulama kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
  yeni 10
Benzer Konular
2015 – 2016 Açıköğretim Kayıt Yenileme Tarihi? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
99 responses to “2015 – 2016 Açıköğretim Kayıt Yenileme Tarihi?”
 1. merve kuğu diyor ki:

  5 arkadaşa yakın toplandık ve Anadolu üniversitesinin haksız kazancını dava edeceğiz.sınıf tekrarı yapanlara kitap vermeden kitap parası alıyorlar.bunu yıllardır yapıyorlar.sizde aynı durumdaysanız sizde dava edin tazminatınızı alın.öğrenciyi soyulacak kişi olarak görüyorlar.bölümlere ait internet siteleri yok,telefonla gerekli yardımı alamıyoruz verdiğimiz paranın karşılığı hiç yok.sorularımız cevapsız kalıyor.duyurular yetersiz.sistemle ilgili bilgi bulamıyoruz.bir tek yararlı e öğrenme portalı var.e-kitaplar ve eski sınav soruları…burada bir soru soruluyor 10 gün sonra cevap geliyor.bölümlere ait broşürlere ulaşılamıyor.biz tüm bu hizmetler için para ödüyoruz bunu bedavaya almıyoruz zaten hizmet yok alamıyoruz.Açıkça alınan paranın karşılığı verilmiyor.1 milyon öğrenciden 200 bin kişi sınıf tekrarı yapıyo olsa bunlardan alınan kitap parası ne kadar eder bir hesaplayın.üniversite kitap başına 10-15 TL fiyat biçiyo.haksız kazanca son.gözünüzü açın ve dava edin.

 2. esra diyor ki:

  2. harcı yatırmayanlar diğer senenin 1. harcıyla birlikte yatırabilirler herrhangi bir sorun olmaz ben bir sorun yaşamadım.dikey geçiş için ayrı ,ilk kez kayıt için ayrı ve kayıt yenileme için ayrı tarihlerr mevcut.aöf resmi sitesi kayıt yenileme tarihlerini henüz belirtmemiş bilgiler geçen seneye ait.bu senede kasım ve aralık tarihleri arasındaymış aöf bürosunu arayarak bu bilgiye ulaşabilirrsiniz.

 3. merve diyor ki:

  açık öğretim kamu yönetimi bölümü 4. sınıfa geçtim. iki yıldır kayıt yeniletmiyorum bu yıl yenileteceğim de kaydım silinmemiştir demi ya

 4. ramazan özgün diyor ki:

  katılıyorum sıze haksız kazanc tabı kıtaplarımızı bır gun bıle kullanmadık hadı bunu gectımde..neden kalanlardan kıtap parası alıyolar bende varım ne gerekıyosa yapalım.muhasebecıyım kanunen ne hakkımız varsa patronumda yardımcı olucak ne gerekıyosa yapalım merve ..

 5. burak kaya diyor ki:

  tabiki de yapalım gerekeni nasıl iletişime geçeceğiz

 6. Cihan Keçeli diyor ki:

  Valla AÖF ne biçim bir sistemle çalışıyor anlamadım herkesten aynı parayı alıyolar ben sınıfta kalıyorum 250tl ödüyorum yeni kayıt yaptırandan da 250 tl alıyolar hadi yeni kayıt yapan kitap parası sınav parası ödüyor e sınıfta kalandan ne parası alınıyor??? Bunun için bende mahkemeye başvuracağım sınıfta kaldığımız için cezamı kesiyolar anlamadımki bu ne yaa???

 7. FTA diyor ki:

  Merve hn, 5 arkadaşa yakın toplandık demişsiniz, şuan 4,5 kişi misiniz acaba :)

 8. sibel eryiğit diyor ki:

  ben bütünlemeye kaldım 2.sınıfa geci gecmediğimi bilmiyorum kalıncaa aynı harc parasınımı ödüyoruz yoksa ek para mı alıyorlar pek fazla bilgim yok arkdaslr?

 9. berkay diyor ki:

  arkadaşlar ben geçen sene aöf ye kayıt olmuştum; ama kayıt olduğum bölümün hiçbir sınavına girmedim :)
  2. taksiti de yatırmadım.. bu durumda kayıt yeniletebilir miyim?

 10. BUKİİ diyor ki:

  Bence sınıfta kalanlar için para alınması normel. zengin değilim ama düşünsenize para alınmadıgını kimse tınlamaz nede olsa para vermiyorum kendimi zorlamaya gerek yok diyerek sınıfta kalmaktan korkar.. şimdi ise bir dersten büte girdiğimizde nasıl cabalıyoruzki aman paramız gitmesin kalmayalım diye.. Birde bu taraftan bakmak lazım.. ama tabikide aynı ücreti değil daha düşük bir ücret ödenmeli.

 11. ladre diyor ki:

  değerli arkadaşlar siz nelerden bahsediyorsunuz mesele sadece bir kitap,harç ücretleri değildir siz bir sınavın kaç bin TL ye mal olduğunu biliyormusunuz bunun salon üçreti var,görevli milli eğitim öğretmenlerinin günlük harç üçretleri vs vsi var iyi düşünün kararınızı öyle verin dava açmak pahalıya malolur şahsım endüstri meslek lisesi çıkışlı idim 2yıllık bürö yönetimi ve sekreterlik mezunuyum dikey geçişle2010-2011 yılında iktisat 3.cü sınıftan başladım sadece idare hukuku’dan borçlu 4.üncü sınıfa geçtim.İstkrarlı ders çalışırsanız başarı kendiliğinden gelir bir kamu kuruluşunda mevsimlik işçi olarak çalışmaktayım yaş 38

 12. tolga diyor ki:

  ESRA SEN FİLOZOF GİBİNİN MAŞAALLAH HERŞEYİ BİLİYORSUN..

 13. VOLK@N diyor ki:

  merhaba arkadaşlar yazıları dahat yeni gördüm ya bişey soracağım her konuda haklısınız bende sınıfta kaldım 1 sınıfta 2 sene hemde bütte de kaldım:( yaşım 20 martta yoklama kaçağı olarak gözüküyordum okuldan okuduğma dair ümraniye şubeden alıp ptt ile aps yaptım köye. geçen sene kalmıştım bu martta yaptırdım tecili ve şimdi yine kaldığımı gördüm benim şimdi tecil hakkım ve okul hakkım bitti mi yardım ederseniz sevinirim :(birşey söyleyin moralim çok bozuk arkadaşlar bu durumda ne yapmam gerekiyor . . .

 14. VOLK@N diyor ki:

  :(

 15. ahmet garan diyor ki:

  bende varım ewt haksızlık bu ben bunu her zaman dile getiriyordum ve burdada görünce isabet oldu demek herkes benm gibi düşünüyomuş sesimizi nasıl duyurabilirizki onu bilmiyorum.. :s

 16. sibeL diyor ki:

  bende sosyal hiz. 2. sınıftaydım sınava girdim 1 dersten kaldım şimdi ben neden 1 dersin harç parasını ödemiyorum ki …HAKSIZLIK…………

 17. yeter tosun diyor ki:

  ben sınıfta kaldım geçen yıl bu sene dersleri verip ikinci sınıfa geçtim türk dili ve edebiyatı okuyorum nasıl ve ne zaman kayıt yenileyeceğim biri bana yardımcı olsun lütfen

 18. mihriban diyor ki:

  ben de size katılıyorum arkadaşlar kaç yıl kalırsak kalalım kitapları almak zorundayız tek dersim kaldı açık öğretimde liselere tek ders sınavı yapılıyor ama bize yapılmıyor tek des için aynı parayı ödemek zorunda kalıyoruz boşa giden 1 yılımız da cabası ne yapmak gerekiyorsa ben de varım

 19. kerime diyor ki:

  3.sınıftayım kaldım.harçlar ne zaman yatıyo bilen biri söylesin lütfen offffffff

 20. fatoş diyor ki:

  bende katılıyorum

 21. melisa diyor ki:

  bnde kaldmm yaa amannn off takmayınn napalm artk kaldık bi kere üzülsek te kaldkk üzülmesek te en iisi üzülmeyelim:))

 22. GÜLHAN diyor ki:

  DİLEKÇE GÖNDERMEYİ DENEYİN.BİZDE AYNI DERTTEN MUZDARİBİZ TEK DERS SINAV HAKKI TANINMASI İÇİN DİLEKÇE GÖNDERİN TALEP ARTTIKÇA TEK DERS SINAVI AÇABİLİRLER BELKİDE

 23. selçuk diyor ki:

  Kerime az önce aradım ben 28 kasım 24 aralık arasında dediler.sanırsam harçlarda bu dönemde yatacak…

 24. gülümse diyor ki:

  arkadaşlar nasıl çalışıyosunuz derslere ben kursa gitmeyi düşünüyorum gideyim mi kararsızım…çalışıyorum üstelik yardımmmmm

 25. heyyou diyor ki:

  bi 17 ekim bi kasım ayının son haftası diyolar bu ne saçma iş ya adam gibi bi bilgi vermez mi bu insanlar.aradım aöf bürosunu 17 ekimde dediler kayıt tarihini.şimdide böyle yeter yaa

 26. meran diyor ki:

  ben de varım haksızlığa dur demeye

 27. Kasksiz diyor ki:

  Beyler bayanlar bu işin daha kolayı var, çalışın üniversite sınavına kazanın adam akıllı bir üniversite ve paşalar gibi okuyun. Hem beleşten üniversite bitireceksiniz hem de para ödemeyeceksiniz. ” Yaşı büyük olanlar, çalışanlar veya örgün öğretime gidemeyecek olup da AÖF okumayı tercih edenler bu sözüme alınmasın, AÖF sizler için Yoksa lise hayatında yan gelip yatanlar, askerliği ertelemek adına uğraşanlar veya ailesini üniversite kazandım diye kandırıp da Eskişehir’e okumaya “kafa dinlemeye, eğlenip gezmeye” gidenler için değil. Ondan sonra yok aöf şöyle yok bunlar böyle gibi zırvalıklarla çok bilmişlik taslarlar. Madem o kadar biliyordun, kazan normal bir üniversite ve git.

 28. ohtay diyor ki:

  Kasksız kardesim katılıyorum sana bende kaldım sınıf tekrarı yapacagım ama ders olsun bana adam akıllı calısmadıgım için insanları sınava calısmaya tesvik eden birşeylerin olması lazım birde kalanlar için haç parasını kaldırırlarsa askere gitmek istemeyenler aöf kayıt olur

 29. Halis Kalkan diyor ki:

  Düşüncelerinize katılıyorum arkadaşlar. Sonuna kadar bu haksız kazancın takipçisi olalım. Yapılacak adımları burda paylaşırsanız sevinirim. Ey AOF Yetkilileri duyun sesimizi.

 30. Pınar Özcan diyor ki:

  Mrb,
  Ben gecen sene hazırlık sınıfından 3.sınıfa geçtim. Bu sene kaldım tekrar 3.sınıfı okuycam merak ettiğim su ben şimdi hangi tarihde kayıt yeniliycem. Hazırlıkdan 3. sınıfa geçiş yapanların tarihinde mi yoksa kayıt yenileme tarihinde mi? İkisinin tarihleri farklı çünkü…

 31. nihan diyor ki:

  mrb ben 2009 kaldım harçın 2taksiti yatırmadım geçen senede kayıt yaptırmadım kaydım silinmişmidir acaba lütfen biri bilgi verebilirmi acaba

 32. nuray karabulut diyor ki:

  Pınarcım bende öyleyim hazırlıktan 3 sınıfa gectim 3 sınıfda kaldım kayıt yenileme tarhileri ne zaman bende bilemiyorum:S:S Açıköğretim telefonlarına hc bakmıyolar bütün açıköğretim büro telefonlarını denedim kimileri mesgule atıyorlar kimileri bakmıyorlar:S:S

 33. Doğan diyor ki:

  Merhaba arkadaşalar… Ben uluslararası ilişkiler bölümünü okuyorum 4 senelik. 1.sınıfta kaldım. Kayıt yenileme nasıl olacak yardım edermisiniz…

 34. abdullah dumlupınar diyor ki:

  kitap parasına bende karşıyım ama hani arkadaşımız kimse tınlamaz o zaman diyor ya o yüzden söylüyorum tınlamayacak bir şey yok iki sene üst üste sınıf tekrarı yapazsın.. diyelim ki ilk sene tınlamadın ama ikinci sene tınlamak zorundasın.. aksi taktir de kaydın otomatik olarak sona erecek..

 35. Muhammet Aydın diyor ki:

  Sınıfta Klamayın sizde Arkadaşalar..

 36. pea diyor ki:

  Arkadaslar Üst sınıva nereden gecerse gecsin yani hazırlıktan olsun normal 1 den başlayıp 2 ye gecen yada benzeeri hazırlıktan 3 e yada sonra 4 e gecenlerin hepsinin adı kayıt yenilemedir ve tarihleri aynıdır

  Yeni okuyacak arkadaşların ise tarihleri farklıdır.

  bilgi paylaşabilirim
  paixbar@hotmail.com

 37. derya diyor ki:

  Burda ki aöf bürosunda çalışanlar hiçbir şey bilmiyor.insanlarla ilgilenmiyor ile.hele aöf’nin son değişikliğinden doğru düzgün bile haberleri yok.

 38. güler diyor ki:

  harç parası neden bu kadar fazla bn kitapları bile almıyorum özel yardımcı kitaplardan calışıyorm harç parasının miktarının düşürülmesi için bir şeyler yapmamız gerektiğini düşünüyorum

 39. Sedat SARLAK diyor ki:

  Yok sınav ne kadara mal oluyormuş yok salon parasıymış bilmem neymiş.Arkadaşım bunlar bizi bağlamaz öğrenci insan nedir ya adı üstünde öğrenci.Böyle saçma bişey mi olur ya adamlar resmen soyuyor ya hepsi hırsız hepsi hakkımı helal etmiyorum bu yönetimdekilere…Ve bunlara dava açılcaksa hertürlü varım nasıl yapıcağımı bilmiyorum ama yönlendiricek bir arkadaş varsa buyursun ulaşsın bir zahmet…

 40. şulecan diyor ki:

  arkadaşlar bu sene cok istemekle beraber aöf türkdili edebiyat bölümüne girdim ama bukadar ağır derslerinin olacağını düşünmedim özellikle osmanlıca napmalıyım kursa gidemiyorum evde şevkim ve enerjim olmuyo çok canım sıkkın bütü kalmadan vermeliyim geçmeliyim allah herkesin yardımcısı olsun..

 41. fatma diyor ki:

  ben önlisans mezunuyum dikey geçişle geçen yıl işletme bölümüne kayıt oldum hazırlık sınıfını bitirdim. şimdi 3. sınıfa kayıt yenileyeceğim bazı arkadaşlar kayıt için tekrar evrak götürmen gerekiyo flan dediler böyle birsey var mı yoksa normal harcı yatırıp devam mı edicemmm lütfen yardım edin cvp bekliyorum.

 42. sema diyor ki:

  merhaba ben okulöncesi öğretmenliği 2.sınıfı bitirdim 1. sınıf ingilizce dersinden kaldım tekrar sınıf tekrarı yapmam gerekiyomuş bunun çok büyük haksızlık olduğunu düşünüyorum lütfen şu aptalca sistemi kaldırsınlarrr:(

 43. fatih özbek diyor ki:

  bende dıyorum kı herkes bosu bosuna konusuyor herkesın elı mahkum kardesler kalın selametle

 44. gözde diyor ki:

  arkadaşlar ben geçen sene sosyoloji bölümü 1.sınıfa başladım 2.harcı yatırmadım sınavların hiç birinede girmedim.. bu sene ki güz dönemi kayıtlarını kaçırdım acaba bahar dönemi kayıtlarında kaydımı yeniletebilirmiyim???

 45. tarık sağlam diyor ki:

  evet ebende katılıyorum size ne gerekiyorsa yazın yapalım öğrencidenhiç para almam haksız yere fazla para alınnırmı ya insafları kurusun

 46. Deniz_im diyor ki:

  Bu sene okul oncesi ogretmenligine yerlestim ve sistem kredili olmus eski sistem daha iyiydi ya:(

 47. şeval diyor ki:

  ben 2 sene sınıfta kaldım lise 1 gderken kaldım 2. sene 50 gün gtmedm rahtszlığmdan dolayı suanda okula yazılp gidebilrmiyim ? bana yardımcı olblrmsnz arkadaslar???

 48. zahir diyor ki:

  ben lise son öğrencisiyim ama 4 dersten ortalamaya girmem lazım verirsem üniversiteye kayıt olacam ama kayıt zamanı geçmiş olacak ösym yeni kayıt zamanı verir mi

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.