2012-2013 Atatürk Üniversitesi Kayıt Tarihleri2012-2013 Eğitim Öğretim Yılında Ülkemizin Önde Gelen Üniversitelerinden Olan Erzurum Atatürk Üniversitesini Kazanarak Kesin Kayıt Yaptırmaya Hak Kazanan Öğrenci Arkadaşlar için  Gerekli Olan Bilgiler – Belgeler ve Kayıt Tarihleri Hakkında özet bir bilgi notu hazırladık yararlı olur umarım.
2011-2012 EĞİTİM -ÖĞRETİM YILINDA ÜNİVERSİTEMİZE
KESİN KAYITLAR SIRASINDA İSTENECEK BELGELER
a. Adayın mezun olduğu okuldan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi,
b. Aday 0,15 katsayısından veya ek puandan yararlanarak veya sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)
c. Nüfus cüzdanı ön ve arka yüzü fotokopisi,
d. 12 adet 4.5xcm boyutunda fotoğraf,
e. Katkı payının ödenmesi ile ilgili belge. 

KAYITLAR İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
1. Kayıt işlemleri için öğrencinin bizzat başvurması gerekmektedir. Posta ile kayıt olmaz.
2. Kayıt için aşağıda belirlenmiş olan günlerde kayıt merkezlerine başvurmanız, kayıt işleminizin daha kolay ve rahat yapılmasını sağlayacaktır.
3. Kayıt için yukarıda belirlenen belgelerin dışında belge istenmemektedir. Ancak;

a. Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Ebelik ve Hemşirelik Bölümlerine kayıt yaptıracak öğrencilerin 2011 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda belirtilen koşul 87’de belirtilen sağlık raporunu getireceklerdir.
b.Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım bölümüne kayıt yaptıracakların 2011 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda koşul 6 ve 274’de belirtilen hususları taşımaları gerekir.

4.Atatürk Üniversitesine kayıt yaptıracak adaylar; Katkı payının birinci taksitini fakülte/yüksekokul numaranızı belirterek bulunduğunuz yerdeki Vakıfbank veya, İş Bankası şubelerine yatırabilirsiniz.(ÖSYM’ce yerleştirme işleminden sonra)
5. Kayıt işlemleri sırasında Lise diplomasının yeterince fotokopisini yanınızda bulundurmanız daha sonra yapacağınız kredi ve burs başvurularında gerekli olacaktır.
6. Kayıt için mezuniyet belgesinin (Diploma veya Geçici Mezuniyet belgesi) onaylı da olsa, örneği kabul edilmez.
7.Yurt,Burs ve Kredi başvuruları Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nün web sitesi üzerinden ( http:www.kyk.gov.tr.)yapılmaktadır.

HAZIRLIK SINIFI BULUNAN BÖLÜMLERE KAYIT
YAPTIRACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE
2011-2012 Eğitim-öğretim yılında Üniversitemize ilk defa kayıt yaptıracak ve Yabancı Dil Hazırlık Sınıfında öğrenim görmek için 21/09/2011 tarihinde yapılacak muafiyet sınavına girecek (Fen Fakültesi, Kimya Böl.-(Gündüz), Mühendislik Fakültesi, Makine Müh.Böl. (Gündüz-II.öğretim), Kimya Müh.Böl. (Gündüz) , Elektrik Elektronik Müh.Böl. (Gündüz-II.öğretim), Tıp Fak.-(İngilizce), Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Konaklama İşletmeciliği ile Yiyecek İçecek İşletmeciliği Bölümleri – (Gündüz öğretimi) öğrenciler Yabancı Diller Yüksekokulunda 19.09.2011 tarihine kadar kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

ZORUNLU YABANCI DİL DERSİ MUAFİYET SINAVI Yabancı Dil Hazırlık Sınıfları haricinde (1) Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarına 2011-2012 Eğitim-öğretim yılında kayıt yaptıracak öğrenciler 01/10/2011 tarihinde yapılacak Zorunlu Yabancı Dil (Almanca, Fransızca, İngilizce) Muafiyet sınavına katılmak istiyorlar ise Yabancı Diller Yüksekokulunda 30.09.2011 tarihine kadar kayıt yaptırmaları gerekmektedir.


2012-2013 Atatürk Üniversitesi Kayıt Tarihleri SerdarHan tarafından 22 Ağustos 2011 tarihinde , Eğitim kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
2012-2013 Atatürk Üniversitesi Kayıt Tarihleri isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.