2013 TSK Sözleşmeli (Paralı) Askerlik Başvuru Formu ve Şartları Nelerdir?2013 TSK Sözleşmeli Er Başvuruları

Uzun yıllardır konuşulan ancak bir türlü gerçekleşmeyen paralı askerlik konusu en sonunda mutlu sona ulaşacak gibi duruyor. Önümüzdeki günler ne gösterir bilinmez ama şu anda konuşulanlara göre Sözleşmeli Er Olabilmek için gerekenleri Aşağıda sıraladık.

TSK Sözleşmeli (Paralı) Askerlik Başvuru Formu ve Şartları Nelerdir? TSK Sözleşmeli (Paralı) Askerlik başvuru şartları Tsk sözleşmeli er alımı, tskparalı asker alımı başvuru formu, tsk sözleşmeli asker başvurusu, tsk paralı asker şartları, tsk paralı askerlik detayları
Profesyonel ordu kapsamında sözleşmeli erler, 10 yıl kesintisiz görev yapacak. 2 bin TL maaş alacak erler bekârlardan seçilecek ve süreleri bitince cezaevlerinin korumasından sorumlu olacak.

Yeni model kısa dönemler halinde, genç ve dinamik bir kadronun sınır bölgelerinde görev yapmasını öngörüyor. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan çalışmaya göre askerlik hizmetini tamamlayan gönüllü erlerden fiziki kabiliyetleri uygun olanlar profesyonel orduya katılacak.

 • 3-10 yıl arasında görev yapacak erlere 2 bin – 2 bin 250 TL arasında maaş ödenecek. 10 yıl kesintisiz görev yapan erlere 60 bin TL’ye kadar ikramiye verilecek. Görev süresini tamamlayan sözleşmeli erler daha sonra cezaevlerinin korumasından sorumlu olacak. Kısa süre sonra Bakanlar Kurulu’na sevk edilmesi beklenen “Sözleşmeli Er” sisteminin detayları şöyle

BEKÂRLARDAN SEÇİLECEK

 • Dağda görev yapmak isteyen profesyonel askerlerde lise mezuniyeti şartı aranacak. Gönüllüler, önce yazılı, daha sonra fiziki sınava tabi tutulacak. Sözleşmeli erler ağırlıklı olarak medeni durumu bekâr olanlardan seçilecek.

3 AY EĞİTİM

 • Sözleşmeli er olmaya hak kazananlar Isparta Dağ ve Komando Okulu’nda 3 aylık özel eğitimden geçecek. Eğitimleri tamamlananların birliklere atamaları yapılacak.

3 -10 YIL ARASI GÖREV

 • Sözleşmeli erler, dağda en az 3, en fazla 10 yıl görev yapacak. Sözleşmeli ramboların maaşları ek ödemelerle 2 bin 250 TL’yi bulacak.

60 BİN TL İKRAMİYE

 • Sözleşmelerini tamamlayan profesyonel erlere görev sürelerine göre ikramiye ödenecek. 10 yılı tamamlayanlara en az 60 bin TL ikramiye ödenmesi planlanıyor.

SONRA ÖZEL GÜVENLİK

 • Teröristle mücadele edecek sözleşmeli erlerin tecrübelerinden cezaevi korumasında da yararlanılacak. Görevlerini tamamlayan rambolara, cezaevlerinin dış güvenliğinden çekilen jandarmanın yerine sözleşmeli özel güvenlik olması teklif edilecek. Profesyonel askerler, cezaevi korumasını üstlenecek.

10 BİN ASKER ALINACAK

 • İlk etapta 10 bin sözleşmeli er istihdam edilecek. Ağırlıklı olarak sınır birliklerinde görev yapacak askerlerin sayısının 30 bine kadar çıkabileceği belirtiliyor. TSK’nın ihtiyacına göre her birlikte görevlendirilebilecek sözleşmeli erler öncelikle “Hakkâri Dağ Komando Tugayı, Siirt 3′ncü Komando Tugayı, Tunceli 4′ncü Komando Tugayı, Hakkâri Yüksekova 21. Jandarma Sınır Tugayı, Şırnak Çakırsögüt Jandarma Komando Tugayı”nda görev alacak.

MEMURİYET HAKKI YOK

 • Sözleşmelilere, uzman erbaşlardan farklı memuriyet hakkı tanınmayacak. Yaş haddi ya da sağlık problemleri nedeniyle TSK’dan ayrılan uzman erbaşlara tanınan “kamu alanlarında memuriyet hakkı” sözleşmeli erlere verilmeyecek.

Kaynak:otlakçı.net

Nasıl Buldular: gonullu askerlıkparalı askerlik başvuru formugönüllü askerlik şartlarıprofesyonel askerlik başvurusuparalı askerlik 2013tsk er alımıtsk paralı askerlik başvuru formusözleşmeli e başvuruparalı askerlik başvurusuprofesyonel asker alımı

2013 TSK Sözleşmeli (Paralı) Askerlik Başvuru Formu ve Şartları Nelerdir? SerdarHan tarafından 8 Kasım 2010 tarihinde , İş İlanları - Kariyer Fırsatları kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
reklam
  yeni 10
Benzer Konular
2013 TSK Sözleşmeli (Paralı) Askerlik Başvuru Formu ve Şartları Nelerdir? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
374 responses to “2013 TSK Sözleşmeli (Paralı) Askerlik Başvuru Formu ve Şartları Nelerdir?”
 1. ceyhun dündar diyor ki:

  arkadaslar bana bi allahın kulu söyleyebilirmi orta okul mezununu alıyorlarmı orduya .. askerelik biteli 3 sene oluyor

 2. sezer yelboga diyor ki:

  ben sezer söleşmeli er olmak isidyorum ya ne olur ya

 3. ömer diyor ki:

  ben ömer hakaride askerdim bende eger kabul buyurur sanız er olarak kalmak isterim bir ömür yeter se 30 yıl kadar göref yapabilirim okadar kendimden eminim ki zapda bile şırnakta bile çukurcada bile beslerderelerde bile perihanlıdabile kalmadıysam çatışmadan caymadıysam bende buvatanın evladıysa yaparım arz ederi
  bekarım

 4. orhan arayıcı diyor ki:

  sözleşmeli er olmak istiyorum ama nasıl başvurcam bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz.. teşekkürler.

 5. aykut akti diyor ki:

  Ben’de sözleşmeli er olarak askerlik yapmak istiyorum.

 6. hakan cayırcı diyor ki:

  ben hakantünceli hozat da askerlik yapdım ben de sözleşmeli olarak yapmak isdiyorum bu vadanın oglusan bu vadan için de canımı kanımı veririm seveseve veririm.

 7. büştekin şahin diyor ki:

  , tekrar askere gitmek istiyorum bu devlete hizmet vermek istiyorum

 8. aydın ışık diyor ki:

  arkadaş bu nasıl iş…1992 1993 te doğuda askerlik yaptım şimdi lise mezunu diyorsunuz..o zaman sormamıştınız verdiniz elimize g-3 hade askerlik…bu gün 40 yaşındayım lise mezunuda değilim ama 20 lik lere taş çıkarırım..sanki dagdaki terörist lise mezunu…arkadaş evli değilim arkamdan aglıcak insanda yok tam bu iş için doğmuşuz biz ..ben orda o dağlarda kendimi evimde hissedicem bir yandan vatan savunması bir yandan garanti iş…yazık oluyor bize…ozaman 92 de lise mezunu değilsin deyip bizi almasaydınız doğuya..bizde egede kızlar içinde nöbet tutsadık..doğuya hiç göndermeseydiniz. alın beni askere…pişman olmazsınız…

 9. erhan coban diyor ki:

  ben askerlıgımı tuncelıde komando olarak yaptım orta okul mezunuyum lıseyı suan acıktan okuyorum ve gonullu askerlık yasasından yararlanmak ıstıyorum fakat lıseyı bıtırmemıs olmam yada acıktan okuyo olmam gıtme duumumu ne yonde etkıler onu ogrenmek ısıyorum .

 10. acdullah karatepe diyor ki:

  mehaba arkadaslar ben askerlıgımı 86=3 olarak dıyarbakır lice tapantepede yaptım ben de
  orduya katılmak ıstıyorum

 11. aykut gergin diyor ki:

  bende gönüllü er olmak istiyorum cewabınızı beqliyorum

 12. Hakan DEMİR diyor ki:

  Ben de olmak istiyorum ama açık sözlü olmak gerekirse işsizlikten olmak istiyorum. Ama bu demek değildir ki vatanıma hizmeti para için veririm anlamına gelsin. Ben vatani görevimi çok şükür 1. bölge olan Tunceli bölge komutanlığına bağlı olarak Bingöl genç de yaptım. Çarşı yüzü görmedim hatta 4 ay sivil bile görmedim tek bir tane kaldırım taşını özleyene kadar oradaydım. Her neyse netice itibariyle istenen görev şartlarına uygun tecrübelere sahip olduğumu sanıyorum. Dilerseniz bende varım, İşsiz güçsüz ölüp gitmektense hem kendime hemde vatana millete bir hizmetim olur saygılar sevgiler…

 13. Yücel Karaaslan diyor ki:

  Bende doğuda askerlik yapmak istiyorum ama ortaokul 3. sınıftan terkim ve suan 29 yasındayım ben bu uğurda ne uğraşlar verdim askerden gelir gelmez gelir gelmez ama olmadı ztn beni bu hayata bağlayan bşy yok aslında çok iyi niyetli bir insanım ama keşke yapmasaydım dediğim çok hatam oldu ztn ana babada ayrıydı bununda etkisi vardı tabi bu yüzden bari oleceksem serefimle oleyim

 14. ömer eloglu diyor ki:

  asker olmak istiyorum

 15. ünsa topal diyor ki:

  asker olmak istiyorum bu vatana hizmet etmek istiyorum yardımcı olun

 16. hakan türk diyor ki:

  peki sabıkalıları alıyorlar mı

 17. ayhan dağcı diyor ki:

  arkadarşl ar 25 yaşın altındakı arkadaşlar baş vurabilir kürt laz çerkez ayrımı yok T C VATANDAŞI OLMAK YETERLİ

 18. ayhan dağcı diyor ki:

  EVET ARKADAŞLAR SÖZLERMELİ ERLER GÜNEY DOĞUDA TERÖRLE MÜCADELEDE GÖREV YAPACAKLAR HER ŞEYİ GÖZE ALMANIZ GEREKİYOR PARA İÇİN DEİL MACERA İÇİN BEN GİDİYORUM VATANINDAN BAŞKA KAYBEDECEK BİŞEYİ OLMAYAN GÖZÜNÜN GÖRDÜĞÜ HİÇ BİŞEYDEN KORKMAYAN ACIMASIZ TÜRK KOMANDOLARINA BU ÜLKENİN İHTİYACI VAR ORDUYU KENDİMDEN MAHRUM ETMEK İSTEMİYORUM VE ARKANIZDA HİÇ BİŞEY BIRAKMADAN SİZLERİDE BEKLİYORUZ SAYGILARIMLA AYHAN DAĞCI

 19. ismail kalaycı diyor ki:

  ben ismail kalaycı sözleşmeli er olmak istiyorum ama başvuruyu nerden yapacağız bilgi lütffevn

 20. bayraktar diyor ki:

  BEYLER BUNLARI G. KURMAY BAŞKANINA YAZMIYORSUNUZ ONA GÖRE… BEN DE PROFES. ASKER OLMAK İSTİYORUM FİLAN

 21. HAMİT ÇELİKER diyor ki:

  ben 1991 doğumluyum askerliğimi şırnakta yaptım.sivil hayat bana göre deyil ben asker olarak doğdum.asker olrak da ölmek istiyorum. ama orta mezunuyum lise 2yi maddi durum yuzunden bıraktım.

 22. HAMİT ÇELİKER diyor ki:

  birde acemiliğimi manisa kıkağçta yapdım timdeydim.onb.ydım

 23. hakan içöz diyor ki:

  sözleşmeli asker olmak istiym ama nereden baş vulcanı bilmiyom yardımcı olrmunu

 24. ersin batı diyor ki:

  sözleşmeli asker olmk istiyorm nerden ulasablrz

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.