-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

2013 Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2012

2013 Üniversite Kayıtları Ne Zaman Yapılacak, Üniversite Kayıt Tarihleri Ne Zaman 2013,Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlayacak 2012, Üniversiteye Kayıtlar Hangi Tarihlerde Yapılacak diye merak eden arkadaşlarımız için hazırlamış olduğumuz bilgi notunu aşağıda bulabilirsiniz.

2013-2014 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri bütün üniversitelerde 5-9 2Eylül ile 8 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt içinbaşvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

4.1. KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER:

a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

b) Aday 0,15 katsayısından veya ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

d) Katkı payının ödenmesi ile ilgili belge

e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya Üniversite onaylı suretleri

ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr internet adresinde görülebilecektir.

Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.

Anadolu Üniversitesi Merkezi Açıköğretim Programlarını kazanan adayların, kayıt işlemleri ve kayıt tarihi için Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Kazanan adayları gösteren fotoğraflı sınav sonuçları adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir.

2011 üniversite kayıtları ne zaman, 2014-2013 üniversite kayıtları ne zaman, 2014 üniversiteler ne zaman başlayacak, kayıtlar ne zaman başlıyor üni 2012, 2013 2012 üniversite kayıtları ne zaman başlıyor, üniversite kayıtları ne zaman başlıyor 2013

Alternatif Başlıklar : üniversite kayıtları ne zamanüniversite kayıtları ne zaman başlıyorüniversite kayıtlarıniversite kaytlar ne zamanüniversite kayıtları ne zaman başlıyor 2012üni kayıtları ne zaman2012 üniversite kayıtları ne zaman başlıyor2013 üniversite kayıtları ne zaman baslıyorüniversite kayıtları ne zaman başlayacak 2013üniversite ön kayıtlar ne zaman başlıyor

2013 Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlıyor? SerdarHan tarafından 5 Ağustos 2011 tarihinde , Eğitim kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
2013 Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlıyor? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim