2014 Memur Sicil Affı? 2014 Sicil Affı Çıkacak mı?2014 Sicil Affı Yasası 2014 Sicil İçin Af Varmı Af Çıkacak mı – 2014 Sicil Affı Af Haberleri – 2014 de Sicil Cezası ve Kıdem Cezası Olanlara af varmı Çıkacak mı ?

memur sicil

Memurların uzun zamandır beklediği bir şey olan ve aslında toplu sözleşme sırasında görüşülmesi gereken konulardan biride geriye dönük olarak sicil affı çıkarılması ve tüm memurların geçmişteki sicil problemlerinden kurtulmasıdır. Bilgi Yuvası olarak memurlarınızın bu probleminin kısa zamanda giderilmesi ve sicil affının çıkarılması konusunda sizlerin görüşlerini sonuna kadar yayınlayacağımızı belirtmek istiyoruz.

Umarım memurlarımızın yüzünü güldüren bir açıklama gelir ve bizlerde bu güzel açıklama olduğunda sizlere sitemizden bunu duyururuz. Memur Sicil Puanları Hakkında Bir Af Yasa Tasarısı Ortaya çıkarsa burada bulabilirsiniz

Bir önceki makalemiz olan Allah’ın Sıfatları: Zatı Sıfatlar başlıklı makalemizde Allah’ın zati sıfatları, Yüce Allah’ın Zati Sıfatları ve zati sıfatlar hakkında bilgiler verilmektedir.


2014 Memur Sicil Affı? 2014 Sicil Affı Çıkacak mı? SerdarHan tarafından 31 Mayıs 2012 tarihinde , Soru-Cevap kategorisine eklenmiştir.

  yeni 10
Benzer Konular
2014 Memur Sicil Affı? 2014 Sicil Affı Çıkacak mı? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
22 responses to “2014 Memur Sicil Affı? 2014 Sicil Affı Çıkacak mı?”
 1. Mehmet Arif SABAZ diyor ki:

  bizler 2002 yılında polis memuru iken trafik kaza tutanakları ile ilgili konulardan ihraç olduk ve 2005 te çıkan 5525 sayılı sicil affından yararlanamadık,çünkü biz AK-PARTİ’ye oy verdiğimiz için pois memurlarına af kapsamına sokmadılar,ama mısır tüccarlarına ve kendi yandaşlarına nasıl af çıkardıklarını bu millet çok iyi biliyor,yazıktır,günahtır,lütfen beyler biraz adil olalım,diğer memurlar arasında ayrım yapmayalım,bu dünyanın yarın altı’da var,toprağın altında nasıl hesap vereceksiniz,unutmayın,toprağın altında milletvekilliği,bakanlık,başbakanlık yok,oranın hesabı çok ağır olacak,memur yanılmış,kandırılmış olabilir,insanoğlu şaşar,beşer,döner,çünkü insanlar hata yapabilir ama peygamberimiz diyorki birbirinizin açığını yüzüne vurmayın,hatalarını kapatın,yanlışlarını düzeltiniz diyor,ama türkiyede bir polis hata yaptığı zaman aman allah hemen ihraç edin,meslekten koparın,bunları görüyoruz biz çok yanlış,Allah hepimize akıl fikir versin,iktidar sahipleride ne yazıkki alt tabakadaki emniyet müdürlerinin yalanlarına kanarak polis memurlarını sicil affı kapsamına sokmuyorlar,kendi emniyet müdürü arkadaşları suç işlediği zaman kendi tanıdığı polis başmüfettişi görevlendirerek dosyayı kapatıyorlar,ceza tayinine mahal yoktur deyip iş bitiyor,iki emniyet şube müdürü 14 yaşındaki kıza tecavüz ediyor yazıklar olsun,biri tutuklanıyor,diğeri firar,bu emniyet müdürlerini ne yapacaklar çok merak ediyorum,basından takip ediyoruz,2012 de çıkacak memur sicil affının çok geniş kapsamlı olmasını,10 yıl geriye dönük işlemesini meclisimizden istiyoruz,saygılarımızla gereğini ilgililere ve büyüklerimize arz ederiz.

 2. orhan çoker diyor ki:

  bazı amirlerin vermiş olduğu keyfi ve acımasız cezalarla ilgili inşallah bir af çıkar
  çıkarabilenden allah razı olsun

 3. murat diyor ki:

  devletimizden 2012 yılı sicil affı beklioruz memur larında bu devletin bir bireyleri olduklarını unutmamalılar devletimizden sayın vekillerimizden tek dilegimiz devlet memurlarına iştet atılanlara kapsamlı bir sicil affı saygılarımla

 4. ekrem diyor ki:

  umarım memurların üvey evlat olmadığını gösterir ve 2012 yılında bir af çıkartırsınız.

 5. salim diyor ki:

  acilen siçil affını bekliyoruz.Adil olmayan bir ceza aldık diye bir ömür boyu benimlemi yaşayacak

 6. mustafa diyor ki:

  torba yasada memur sicil sistemi kaldırıldı neden sicil affı çıkmıyor ben bunu anlamış değilim

 7. Mehmet Akif HAFIZOĞLU diyor ki:

  Sayın başbakanım ve bakanlarım,AK-PARTİLİ vekillerimiz,eğer Sayın Başbakanımıza yanlış yapmış olan Emniyet Müdürleri yani Adil Serdar SAÇAN gibi soruşturmacı Emniyet müdürleri,dosyaları ört-bas etmediği için ihraç olmuş bir emniyet müdürü tekrar göreve döneceği için 5525 sayılı memur sicil af kapsamına polis memurları bunun içinmi af kapsamına alınmadı? Ama burada 3 adet emniyet müdürü göreve dönecek diye 6000 polis memurunu mağdur ediyorsunuz acaba bunu hiç düşündünüzmü? o halde şöyle yapabilirdiniz Emniyet Müdürleri Hakimler ve savcılar kanununa tabii olduğu için,af kapsamı dışında tutabilirdiniz niçin bu düzenlemeyi böyle yaptınız,EVET Sayın Başbakanım ve Bakanlarımız ve değerli vekillerimiz 01 EKİM 2012 açılacak olan meclis gündeminde 1999 ile 2012 tarihleri arasında,ihraç olmuş adli yönden ceza almamış polislerin geniş kapsamlı bir memur sicil af kapsamına alınarak tekrar göreve dönmesi bu memleketimiz açısından çok faydalı ve yararlı olacaktır,1992 yılında Demirel ve inönü hükümeti 12 eylül 1980 de örgüt mensubu polislere af çıkardı eğer bu AK-PARTİ hükümeti bu yasayı çıkaramıyorsa ben yazıklar olsun derim,o zaman boşuna oy verdik derim,sevgiler ve saygılar arz ederiz.

 8. cevdet demir diyor ki:

  2012-2013 yilinda herkesimi kapsayacak detayli bir memud affini dört gözle bekleyen bir sürü mavdur oldugunu hükümet unutmamalidir….toplumsal ve sosyal bariş adina çok şeyi göze alan hükümet böyle bir şeye de cesaret etmidir…sesimiz gür çikmiyor diyemi bu konuyu düşünen yok veya yeterince bir oy potansiyelimizmi yok…..bize bu gereksiz cezalari verenlerden diger dünyada besabini soracz…tabi bu yanlişi düzeltme imkani olan AKP de bunu yapmiyorsa bakkimizi helal etmedimizi belirtir ve ahirette onlardan da davaci olacagimizi bilmelerini isteriz….

 9. hakan atak diyor ki:

  2012-2013 YASAMA DÖNEMİNDE Çıkarılması planlanan memur sicil affının kapsamı adaletli olup geniş tutularak istifa eden veya müstafi sayılan polislerde görevlerine başlatılırsa Sn.Başbakanımız,despot bürokrasinin saltanatına alışan,sisteminin kifayetsiz muktedirlerine çok büyük bir darbe vurmuş olacaktır dört gözle bu yasayı bekliyoruz,tabi arkasından da başkanlık seçimin bekliyor olacağız…

 10. Zeki Duran diyor ki:

  Disiplin affı değil memur sicil affı bekliyoruz biz bu devleti karşılıksız sevdik ve seveceğizde o olay çok farklı yanlız bizleri o bebek katiliyle bir tutarcasına (terörist başı)onunla birlikte affedileceksek ben şahsıma istemiyorum böyle bir affı yanlız Devlet babamız bizleri dışlarcasına unutmamalı biz bu vatanın evlatlarıyız ve bizlerinde yaşama hakları var yıllardır iş sıkıntısı çekerek hayatımızı idame ettirmeye çalışıyoruz namusluca …..tekrar yaşama şannsı istiyoruz İNSANCA…..! Saygılarımla.

 11. feti karakurt diyor ki:

  mal beyanını zamnında bulunmadığımiçin 1 yıl kademe ilerlemesi durdurma cezası aldım. bu af çıkarsa iyi olacak

 12. Birol MIDIK diyor ki:

  Senelerden bu yana adalet tanımaz hukuk bilmez amirler tarafından haklarımız gasp edildi sicillerimiz bozuldu her yaptığımız baş vuru isyan kabul edildi ve cezalandırıldık artık dayanacak gücümüz kalmadı bu bağlamda gerçekten disiplin suçu işledim hemde on numara bir suç ilk defa memuriyet hayatımda suç işledim itiraf ediyorum. Bana yapılan haksızlıklara amirler tarafından uygulana mobbingge, rüşvete ,tehdite karşı eylem yaptım suç işledim ama Allah bile af ederken devlet senelerden beri af etmiyor SİCİL VE DİSİPLİN CEZALARININ AFFINI BEKLİYOR TÜM POLİSLER Sesimizi duyan varmıııııı

 13. bahtiyar aydoğan diyor ki:

  adaletsizlik her taraftan akıyor. devlet memurluğundan meslekten çıkarılanlar neden affedilmiyor. aynı suçu işlemiş aynı hatayı yapmış kişiler idarede tanıdığı torpili var diye bir alt cezayı alıyor ondan sonrada bir af ohhh devlet memurluğuna devam. ya ankarada dayısı olmayıp haksız yere meslekten çıkarılanlar onlar neden af kapsamına girmiyor.

 14. suat eroğlu diyor ki:

  ben 2004 yılında meslekten ihraç edildim o günden beri aile düzenim bozuldu çok sıkıntılar çektim tekrar aile düzenimi kurmak istiyorum ve bu sizin elinizde sayın başbakanım dinimizce affetmek büyüklüktür sizden ricam biz meslekten ihraç olmuş polislerede bir şans verilmesi ALLAH rızası için bunu sizden istiyoruz.Bugün olmuş ben meslektaşlarımı gördüğüm zaman öyle üzülüyorum ki eminim benim gibi ihraç olmuş polis arkadaşlarda aynı duyguları hissediyorlardır.Bize bir şans daha verilmesi hayatımızın tekrar düzene girmesi demektir. AF İSTİYORUZ.SAYGILARIMLA.

 15. kamil gönen diyor ki:

  Amacına ulaşmayan disiplin affının ne anlamı var ki!.. Örneğin memur 10 aylık kıdem tenzili cezası almış. Rüte ve terfisi 10 ay gecikmiş. Bu ceza af kanunu ile tüm sonuçları ile birlikte af edilmesine rağmen memura geriye dönük 10 aylık rütbe ve terfi hakkı verilmiyor. Yani ceza tüm sonuçları ile birlikte af edilmesine rağmen uygulanıyor. Bu durumda ceza nasıl oluyor da af edilmiş oluyor ? Af kanunu kurumlara insiyatif hakkı tanımamalı, herşey açık ve net bir şekilde belrtilmeli ki amacına ulaşabilsin.

 16. kamil yaman diyor ki:

  Disiplin affına dair kanunun amacı adı üzerinde memurların almış olduğu disiplin cezalarını tüm sonuçları ile birlikte af etmektir.Disiplin cezasının affı sadece bilgisayar kayıtlarından silmek demek değildir.Memurlara bu cezadan dolayı kaybettiği geçmiş sürelerle ilgili hakları verilmelidir.Örneğin memur 16 aylık kıdem tenzili almış.Rütbe terfisi 16 ay gecikmiş.Eğer bu ceza affa uğradıysa memura 16 aylık rütbe terfi hakkı verilmelidir ki af kanunu amacına ulaşabilsin.

 17. emrah orhan diyor ki:

  Disiplin affına dair kanunun amacı adı üzerinde memurların almış olduğu disiplin cezalarını tüm sonuçları ile birlikte af etmektir.Disiplin cezasının affı sadece bilgisayar kayıtlarından silmek demek değildir.Memurlara bu cezadan dolayı kaybettiği geçmiş sürelerle ilgili hakları verilmelidir.Örneğin memur 16 aylık kıdem tenzili almış.Rütbe terfisi 16 ay gecikmiş.Eğer bu ceza affa uğradıysa memura 16 aylık rütbe terfi hakkı verilmelidir ki af kanunu amacına ulaşabilsin.

 18. mahmut aktaş diyor ki:

  ALLAH RIZASI İÇİN ŞU İHRAÇ OLAN POLİLERE YARDIM EDİN.1998 YILINDA MESLEKTEN ÇIKARMA CEZASI ALDIM.24,07,2000 DE VATAN HİZMETİ YAPMAYA GİTTİM SÜRESİNDE AÇTIĞIM DAVAYA İDARE MAHKEMESİ KARAR VERMEYE GEREK OLMADIĞINA KARAR VERDİ.ASKERDE OLDUĞUMDAN VEDE AVUKATIMDA İLGİLENMEDİĞİNDEN ÇOK MAĞDUR DURUMDAYIM

 19. isa ERDOĞAN diyor ki:

  bu memlekette herşeyin affedildiğini duydum gördüm aponun bile affı zaman zaman gündeme geliyor da 30000 bin insanın katili iken müstafi sayılan polis memurlarının affı neden hiç gündeme gelmiyor emniyet neden müstafileri affetmemekte bu kadar katı ve kararlı merak ediyorum apodan daha mı şerefsiz insanlarız biz müstafiler .. sayın başbakanımız lütfen söylermisiniz

 20. MEHMET KAYA diyor ki:

  bende 1999 yılında ihraç olan polis memuruyum hakkımızı haklılıgımızı kimseye analatamadık arkadaşlar çalışma sosyal güvenlik bakanlıgına ve başbakalıga yazalım ben yıllardım yazıyorum devam da edecegim

 21. sabit diyor ki:

  Neden memur affı yok seçmler yaklaştı AKP de oy yok

 22. ali diyor ki:

  sesimizi duyurun akp döneminde polise hic af gelmedi af istiyoruz

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.