2013 Navigasyon Modelleri,Karşılaştırması2013 Navigasyon Modelleri, Karşılaştırması,İncelemesi,Fiyatları

Son Yıllarda Navigasyon Kullanımı iyiden iyiye artmaya başladı. Artık Şehirlerde Bir yerin adresini sormak yerine insanlar Sadece Navigasyon Cihazına Bakarak aradıkları yeri kolaylıkla bulabiliyor. Özellikle İstanbul,Ankara gibi büyük şehirlerde önemli bir sorun olan Yol Bulma Probleminden tamamen kurtulan insanlar artık daha rahat hareket edebiliyorlar. GPS Cihazları artık eskiye oranla Sadece Yol Bulmak Değil Sinema,Eczane,Restaurant adreslerininde bulunduğu, video ve müzik keyfini beraberinde sunan birer teknoloji harikası olarak karşımıza çıkıyor. Sizlere 2012 Yılının En Güzel Navigasyon Modelleri ve Bunların Özellikleri,fiyatları ve karşılaştırmalarını sunmak istiyoruz.

Sadece yol tarifi yapmaktan öteye geçen yeni nesil navigasyon cihazları artık en yakın eczane, ATM, benzin istasyonu gibi noktaları bulmaktan, en kısa yolu hesaplamaya, sesli yönlendirmeden, müzik dinleme ve video seyretmeye kadar çeşitli fonksiyonları ekranları üzerinden gerçekleştirebiliyor. Bu cihazları alırken, pil ömrünün uzunluğu, ücretsiz harita güncellemesi, işlemci hızının yüksekliği ve Türkçe desteği gibi özelliklere dikkat etmek gerekiyor.

1 – ASELSAN 3060: Aselsan’ın üç boyutlu görüntü desteğine sahip navigasyon cihazı, Aselsan Asn 3060’da Başarsoft tarafından sunulan Türkiye’nin 81 ilinin detaylı haritaları bulunuyor. Cihazda, 10 bin benzin istasyonu, 21 bin banka ve ATM, 18 bin sağlık noktası gibi toplam 500 binden fazla önemli nokta bilgisi yüklü 480 x 272 piksel çözünürlüğünde 5 inçlik ekranı olan cihaz, Türkçe dahil 20 dilde sesli yönlendirme, FM aktarıcısı (transmitter), müzik dinleme, video seyretme ve resim görüntüleme özelliklerine de sahip. Fiyatı 399 TL.
2 – TOMTOM Go 1000: 4.3 inçlik dokunmatik ekranı olan TomTom Go 1000, Türkçe dahil 44 dilde sesli yönlendirme özelliğine sahip. Almanya merkezli TomTom’un 4 GB’lik dahili belleği olan cihazı, Bluetooth desteği ile cep telefonunu eller serbest (hands free) olarak kullanma imkanı sunuyor. Yakıt tasarrufu için ekonomik rota planlayıcısı, Avrupa’da 45 ülkeyi kapsayan haritaralar ve 3 saatlik pil ömrü gibi özellikle
3 – GARMIN NUVI 3760: Navigasyonda 22 yıllık geçmişi olan ABD’li Garmin’in Nuvi 3760’ı, 4.3 inç büyüklüğünde ve 800 x 480 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekrana sahip.4 saatlik batarya ömrü sunan cihazda, genel dünya haritasının yanında Türkiye için sokak detaylı haritalar bulunuyor.
2 GB’lik dahili hafıza, 100 rotaya kadar kayıt, sesli yönlendirme, Bluetooth ile ‘hands free’ arama, en yakındaki hastane, benzin istasyonu, karakol vb. yerlerin gösterimi gibi temel özellikleri olan cihazın ağırlığı 113 gram. Fiyatı 844 TL.
4 – PIRANHA HORIZON: 7 inçlik dokunmatik ekranı olan Piranha Horizon, 81 il ve 548 ilçenin detaylı haritalarını içeriyor. Üç boyutlu bina görünümü, yol tabeleları ve şerit bilgilerini gösterme, FM aktarıcısı, Türkçe sesli yol tarifi gibi özellikleri olan cihaz, video, müzik, resim ve e-kitap gibi multimedya dosyalarını da açabiliyor. 2 GB’lik dahili hafızası ve SD kart okuyucusu olan ürünün batarya ömrü 4 saat. Fiyatı 499 TL.
5 – NAVIGON 8410: Almanya merkezli bir diğer navigasyon sistemleri üreticisi Navigon’un 8410’dabulunan 3D panaroma görünümü özelliği ile dağ ve tepe gibi yeryüzü şekillerini gerçeğe yakın olarak olarak görmek mümkün.5 inçlik dokunmatik ekranı olan cihazdaki medya oynatıcısı ile müzik, video ve resim gibi dosyaları oynatmak münkün. Türkiye’nin yanında 40 Avrupa ülkesinin yol haritalarını içeren ürün, Bluetooth ile ‘hands free’ arama ve 4 GB’lik dahili hafıza özelliklerine sahip. Fiyatı 1.035 TL.
6 – NAVITECH QX-B513 Primo: 5 inç büyüklüğünde dokunmaitk ekranı olan Navitech’in bu modelinde Başarsoft taarfından sağlanan ve 81 il ile 550 ilçeyi kapsayan haritalar kullanılmış. 500 bin kayıtlı önemli nokta bilgisi yüklü olan cihaz, SD/MMC kart ve USB desteği de sunuyor.Parlama yapmayan ekran, Bluetooth, FM aktarıcısı, müzik, resim, video, E-book, oyun, hesap makinası ve birim değiştirici gibi özellikeri bulunan navigasyon cihazının, batarya ömrü 4 saati buluyor. Fiyatı 259 TL.
7 – NAVKING W60 L: Hollanda merkezli navigasyon cihazı şirketi Navking’in W60 L modelinin 6 inçlik ekranı 800 x 480 piksel çözünürlük sunuyor.Adres ve telefon numaraları dahil 560 bin önemli bilgi noktası (otel, hastane, benzin istasyonu…vs) içeren cihaz, 4 GB’lik dahili hafıza, müzik çalma, video oynatma, resim gösterme, FM aktarım, 50 ilde sesli yönlendirme, bluetooth üzerinden eller serbest bir şekilde telefon görüşmesi yapabilme özelliklerine sahip. Fiyatı 379 TL.


2013 Navigasyon Modelleri,Karşılaştırması SerdarHan tarafından 26 Ekim 2011 tarihinde , Bilgisayar Ve İletişim Teknolojileri kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
2013 Navigasyon Modelleri,Karşılaştırması isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.