-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

2013 TSK Sözleşmeli (Paralı) Askerlik Başvuru Formu ve Şartları Nelerdir?


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

2013 TSK Sözleşmeli Er Başvuruları

2013 paralı askerlik başvuruları, gönüllü askerlik şartları, paralı askerlik başvurusu, paralı askerlik başvurusu 2011,paralı askerlik maası,paralı er, profesyonel askerlik başvurusu,profesyonel askerlik şartları, sözleşmeli askerlik başvuru formu, sözleşmeli askerlik başvuru tarihi,sözleşmeli askerlik başvurusu Hakkında merak edilenler burada.

Uzun yıllardır konuşulan ancak bir türlü gerçekleşmeyen paralı askerlik konusu en sonunda mutlu sona ulaşacak gibi duruyor. Önümüzdeki günler ne gösterir bilinmez ama şu anda konuşulanlara göre Sözleşmeli Er Olabilmek için gerekenleri Aşağıda sıraladık.

TSK Sözleşmeli (Paralı) Askerlik Başvuru Formu ve Şartları Nelerdir? TSK Sözleşmeli (Paralı) Askerlik başvuru şartları Tsk sözleşmeli er alımı, tskparalı asker alımı başvuru formu, tsk sözleşmeli asker başvurusu, tsk paralı asker şartları, tsk paralı askerlik detayları
Profesyonel ordu kapsamında sözleşmeli erler, 10 yıl kesintisiz görev yapacak. 2 bin TL maaş alacak erler bekârlardan seçilecek ve süreleri bitince cezaevlerinin korumasından sorumlu olacak.

Yeni model kısa dönemler halinde, genç ve dinamik bir kadronun sınır bölgelerinde görev yapmasını öngörüyor. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan çalışmaya göre askerlik hizmetini tamamlayan gönüllü erlerden fiziki kabiliyetleri uygun olanlar profesyonel orduya katılacak.

 • 3-10 yıl arasında görev yapacak erlere 2 bin – 2 bin 250 TL arasında maaş ödenecek. 10 yıl kesintisiz görev yapan erlere 60 bin TL’ye kadar ikramiye verilecek. Görev süresini tamamlayan sözleşmeli erler daha sonra cezaevlerinin korumasından sorumlu olacak. Kısa süre sonra Bakanlar Kurulu’na sevk edilmesi beklenen “Sözleşmeli Er” sisteminin detayları şöyle

BEKÂRLARDAN SEÇİLECEK

 • Dağda görev yapmak isteyen profesyonel askerlerde lise mezuniyeti şartı aranacak. Gönüllüler, önce yazılı, daha sonra fiziki sınava tabi tutulacak. Sözleşmeli erler ağırlıklı olarak medeni durumu bekâr olanlardan seçilecek.

3 AY EĞİTİM

 • Sözleşmeli er olmaya hak kazananlar Isparta Dağ ve Komando Okulu’nda 3 aylık özel eğitimden geçecek. Eğitimleri tamamlananların birliklere atamaları yapılacak.

3 -10 YIL ARASI GÖREV

 • Sözleşmeli erler, dağda en az 3, en fazla 10 yıl görev yapacak. Sözleşmeli ramboların maaşları ek ödemelerle 2 bin 250 TL’yi bulacak.

60 BİN TL İKRAMİYE

 • Sözleşmelerini tamamlayan profesyonel erlere görev sürelerine göre ikramiye ödenecek. 10 yılı tamamlayanlara en az 60 bin TL ikramiye ödenmesi planlanıyor.

SONRA ÖZEL GÜVENLİK

 • Teröristle mücadele edecek sözleşmeli erlerin tecrübelerinden cezaevi korumasında da yararlanılacak. Görevlerini tamamlayan rambolara, cezaevlerinin dış güvenliğinden çekilen jandarmanın yerine sözleşmeli özel güvenlik olması teklif edilecek. Profesyonel askerler, cezaevi korumasını üstlenecek.

10 BİN ASKER ALINACAK

 • İlk etapta 10 bin sözleşmeli er istihdam edilecek. Ağırlıklı olarak sınır birliklerinde görev yapacak askerlerin sayısının 30 bine kadar çıkabileceği belirtiliyor. TSK’nın ihtiyacına göre her birlikte görevlendirilebilecek sözleşmeli erler öncelikle “Hakkâri Dağ Komando Tugayı, Siirt 3′ncü Komando Tugayı, Tunceli 4′ncü Komando Tugayı, Hakkâri Yüksekova 21. Jandarma Sınır Tugayı, Şırnak Çakırsögüt Jandarma Komando Tugayı”nda görev alacak.

MEMURİYET HAKKI YOK

 • Sözleşmelilere, uzman erbaşlardan farklı memuriyet hakkı tanınmayacak. Yaş haddi ya da sağlık problemleri nedeniyle TSK’dan ayrılan uzman erbaşlara tanınan “kamu alanlarında memuriyet hakkı” sözleşmeli erlere verilmeyecek.

Kaynak:otlakçı.net

 

Alternatif Başlıklar : gönullu askerlıkparalı askerlik başvurusugönüllü askerlık başvurusuparalı askerlik başvuruparalı askerlik 2012paralı askerlik başvuru formugönüllü askerlik şartlarıtsk basvuru formuprofesyonel askerlik başvuru şartlarıgönüllü askerlik şartları 2012

2013 TSK Sözleşmeli (Paralı) Askerlik Başvuru Formu ve Şartları Nelerdir? SerdarHan tarafından 14 Ekim 2011 tarihinde , İş İlanları - Kariyer Fırsatları kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
  yeni 10
Benzer Konular
2013 TSK Sözleşmeli (Paralı) Askerlik Başvuru Formu ve Şartları Nelerdir? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
56 responses to “2013 TSK Sözleşmeli (Paralı) Askerlik Başvuru Formu ve Şartları Nelerdir?”
 1. sertel oruçoğlu diyor ki:

  gönüllü askerlik için bütün şartlar tutuyor nasıl katıla biliriz

 2. MEHMET AKDENİZ diyor ki:

  bende bedelli askerlik yapma istiyorumm?

 3. MEHMET AKDENİZ diyor ki:

  bende vatana hizmet etmek istiyorum?

 4. cüneyt koclar diyor ki:

  ben manisa kırkagac eyitim alayında acemilik yaptım bölüyüm 2 ci bölük usta birliyim mardin ömerli ilcesinde görev aldım 15 kısılı tim olara paptım askerliyimi görevim gezici timdi annadımki

 5. mehmet çetintaş diyor ki:

  bunlar dalga geçiyorlar insanlarla ben iki sefer form doldurdum hani beni askere almadılar

 6. hakan cayirci diyor ki:

  ben de askelık yaptım ecemı billiyim ısparta usta biliyim tuncelı anlatılmaz yasanır yer bende katılmak ıstıyorum

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.