-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

2013 Yılının En İyi Sinema Filmleri Listesi


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

En Sevilen 5 Sinema Filmi 2014 – 2013

2012 – 2013 döneminde en sevilen sinema filmleri listesini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Eleştirmenlerce en çok beğenilen ve seyirci tarafındanda çok izlenilen ve beğeni görmüş olan filmleri sizler için listelemeye ve bir araya getirmeye çalıştık. Listemizi güncel tutabilmemiz için sizlerle kendi görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
1-Moonrise Kingdom (2012):

“Royal Tenenbaum” mucizesi ile tanıdığımız Wes Anderson’ın anti-kahraman yüklü evrenine iki çocuk ve bir kaçış senaryosu yerleştiren, oradan da ‘cesur’ alt metinlere açılan alternatif bir absürt-deadpan komedi. “Moonrise Kingdom”, işlevsiz aile, çocuk büyütme teknikleri ve daha nicesi üzerine bir yabancılaşma dersi veriyor. Buradan da kısa sürede klasikleşmesi beklenebilecek bir Wes Anderson anlatısına açılıyor.

2-Sürücü (Drive) (2011):

Sürücü Film Afişi

Nicolas Winding Refn’in stilize güdüsüyle sarılan, özgün, sarsıcı ve zihinlerde iz bırakma garantili bir kiralık katil filmi. ‘Gangster dünyası’na Michael Mann ekolünden bir yorum olarak anılabilecek eserin müziklerini ve görüntülerini unutmak kolay değil!

3-Köstebek (Tinker Tailor Soldier Spy) (2011):

Köstebek (Tinker Tailor Soldier Spy) film afişi

İngiltere kaynaklı, casusluk filmlerinin “Baba”ya cevabı olarak anılabilecek eser, Thomas Alfredson’un imzasını taşıyor. “Gir Kanıma”nın başarısından sorumlu İsveçli yönetmen, burada da soğukkanlılığını ‘destansı’ bir yaklaşımla törpüleyip İngiliz Gizli İstihbarat Teşkilatı MI6’nın görevlerini masaya yatırıyor.

4-Kevin Hakkında Konuşmalıyız (We Need to Talk About Kevin) (2011):

Kevin Hakkında Konuşmalıyız film afişi

Anne-çocuk ilişkisinin Tarkovsky’esk bir kıyıma dönüştüğü nokta. Semboller, metaforlar ve renklerin anlam kazandığı bir Lynne Ramsay harikası. Ufak tefek eksiklerine karşın her zaman başucunuza almak isteyeceğiniz bir film.

5-Ejderha Dövmeli Kız (The Girl with the Dragon Tattoo) (2011):


Seri katil filmlerine ‘tekinsiz’ bir üslup getirirken bunun üzerinden de işitsel dokuyu keskinleştirmesiyle sivrilen bir yönetmenlik başarısı… David Fincher’ın “Yedi”den sonra çektiği bu ‘en iyi’ polisiyenin, 2009 tarihli orijinal İsveç filmini de doğru bir şekle soktuğu görülebiliyor. Kadına uygulanan şiddet ve Nazizim gibi konularda söyledikleriyle de ayrı bir incelemeyi hak ettiği söylenebilir.

Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : 2012 2013 sinema filmleri2012-2013 sinema filmleri2013 yılının en iyi filmleri2012-2013 en iyi filmleriyi sinemaen iyi sinema filmlerien beğenilen sinema filmleri listesi2014 türk filmleri listesi2014 en iyi filmleri listesi2014 yılının en iyi filmleri

2013 Yılının En İyi Sinema Filmleri Listesi SerdarHan tarafından 1 Temmuz 2012 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
2013 Yılının En İyi Sinema Filmleri Listesi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

s