-----Sponsorlu Bağlantılar-----

2015-2014 En Popüler, En Çok Konulan Erkek, Kız Bebek İsimleri


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Sponsor Bağlantı

2015-2014 En Popüler, En Çok Konulan Erkek, Kız Bebek İsimleri , Adları Nelerdir Hangileridir, Hangileri oldu sorularının yanıtlarını sizlere vermek istiyoruz.

Ülkemizdeki isim istatistiklerine göre geçtiğimiz sene yeni doğan kız ve erkek çocuklarınaen fazla hangi isimler verildi?

2013-2014 de en popüler kız çocuk ve erkek çocuk adları nelerdir?

2012′de en çok konulan isim

Türkiye nüfusu 75 milyon 627 bin 384 kişi oldu.

 

...

TÜİK, tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’de toplam nüfusun 2012 yılı sonu itibariyle 75 milyon 627 bin 384 kişi olduğu belirtilerek, çocuk nüfusun ise 22 milyon 692 bin 174 kişi olduğu bildirildi.

2012 YILINDAKİ EN POPÜLER İSİMLER

Yeni doğan bebeklere konulan en popüler üç erkek ismi 2012 yılında, Berat, Yusuf ve Emir. En popüler üç kız ismi ise Zeynep, Elif ve Ecrin olduğu görüldü. Bu isimlerden ön plana çıkan ve dikkat çeken isim ise Ecrin oldu.

NEREDEN ÇIKTI BU ECRİN

Halkımızın Kur’an-ı Kerim’de geçiyor’‘ diye koyduğu bir isim olan ‘Ecrin‘ aslında tek başına bir anlam ifade etmiyor.

YANLIŞ BİLİNEN BİR ANLAMI VAR

Arapça dilbilgisi kurallarına göre ‘Ecir’ kelimesinin tek başına kullanıldığında düşmesi gereken son harekesinin düşmemiş hali. Yani yanlış bir kullanım. Kimi ‘hediye, kimi ‘sevap demek’ diyor. Kimilerine göre ise Allah’ın mükâfatı anlamını taşıyor. Kur’an-ı Kerim’de Yasin ve Fetih surelerinde geçen ‘Ecrin’in anlamı Türk Dil Kurumu’nda, ‘sevap, bir emeğin karşılığı’ olarak açıklanıyor.

GERÇEK MANASI İSE ”ÜCRET”

Ecrin isminin kökeni arapça olan ‘ecr’ kelimesinden gelir. Ecr ‘ücur, ücret’ demektir.

Sizlerde kendi görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Sen Yeter Ki İste Programı Başvuru Formu? başlıklı makalemizde atv sen yeterki iste, sen yeterki iste başvuru ve www.senyeterkiiste.com hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: en çok konulan erkek isimlerien çok konulan erkek bebek isimlerien çok konulan kız isimlerien cok konulan isimleren çok konulan kız bebek isimleri2014 en cok konulan bebek isimlerien çok konulan bebek isimlerien çok konulan erkek isimleri 201420013 erkek isimleri2014 en çok konulan erkek bebek isimleri

2015-2014 En Popüler, En Çok Konulan Erkek, Kız Bebek İsimleri SerdarHan tarafından 24 Nisan 2013 tarihinde , Bilgi Sözlük kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
2015-2014 En Popüler, En Çok Konulan Erkek, Kız Bebek İsimleri isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!