-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

2013-2014 Yılının En Çok Kazandıracak Maaşı En İyi Cazip Meslekleri Hangileridir


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

2013-2014 Yılının En Çok Kazandıracak Maaşı En İyi Cazip Meslekleri Hangileridir sorularının yanıtlarını sizlere maddeler halinde vermek istiyoruz.

2013′ün en cazip meslekleri nelerdir?

2013 yılında en çok aranan pozisyonlar sıralaması:

İnsan kaynakları platformu Kariyer.net her ay düzenli olarak yayınladığı İstihdam Endeksi’nde bu ay 2013 yılının en cazip mesleklerini açıkladı.

Değerlendirmelere göre satış ve mühendislik 2013 yılında en çok aranan pozisyonlar sıralamasında açık ara zirvede yer aldı.

Bunları muhasebe elemanı ve yönetici asistanı pozisyonları takip etti

En çok aranan diğer pozisyonlar ise satış müdürü, mağaza müdürü, sekreter, yazılım uzmanı, çağrı merkezi elemanı, mimar, insan kaynakları uzmanı, müşteri temsilcisi, hemşire, resepsiyonist, kasiyer, güvenlik elemanı, stajyer, insan kaynakları müdürü olarak sıralandı.

Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, 2013 yılında istihdamda gözde mesleklerin yeni nesil iş alanlarında olacağına dikkat çekerek, dijital medya, çevre ve sağlık sektörlerinin yaşanan yeni teknolojik gelişmeler beraberinde çekiciliğini arttıracağını söyledi. Azoz, sosyal medya uzmanı,organ nakli koordinatörü, çevresel etki değerlendirmesi uzmanı gibi yeni nesil uzmanlık alanlarına talebin her geçen gün arttığına dikkat çekti. İştesektörlere göre en çok aranan meslek elemanları ve pozisyonlar…

En hızlı yükselen uzmanlık alanları=> Dijital medya: sosyal medya uzmanı, mobil yazılım uzmanı, dijital pazarlama uzmanı, e-ticaret uzmanı, Google Adwords uzmanı, e-pazarlama uzmanı, SEO uzmanı.

Sağlık: Optisyen, poliklinik hemşiresi, ebe hemşire, diyaliz hemşiresi, masör terapist, solunum fizyoterapisti, patoloji teknikeri, biyoteknolog, organ nakli hemşiresi, organ nakli koordinatörü, radyasyon onkolojisi hekimi, ortopedi teknisyeni.

Bankacılık: Tele pazarlama yetkilisi, online bankacılık uzmanı, bireysel emeklilik uzmanı.

Bilişim: ASP.Net yazılım uzmanı, PHP geliştirici, veri ambarı tasarımcısı.

Turizm-Eğlence: Şarap uzmanı, kahvaltı şefi, DJ, dalgıç

Halkla ilişkiler: Kurumsal sosyal sorumluluk yönticisi.

Güvenlik: Alarm izleme operatörü.

Mühendislik: Süt endüstrisi mühendisi, baz istasyonu mühendisi, gemi inşa mühendisi.

Yeşil yaka: Çevre etki değerlendirmesi (ÇED) uzmanı.

Bir önceki makalemiz olan Sen Yeter Ki İste Programı Başvuru Formu? başlıklı makalemizde atv sen yeterki iste, sen yeterki iste başvuru ve www.senyeterkiiste.com hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : meslekler ve maaşları 20142014 en iyi meslekleren iyi meslekler 2014en iyi meslekler ve maaşları 2014en yüksek maaşlı meslekler 2014maaşı yüksek meslekler 2014mesleklerin maaşları 2014en iyi maaşlı meslekler 2014maaşı iyi olan meslekler 2014en yeni meslekler 2014

2013-2014 Yılının En Çok Kazandıracak Maaşı En İyi Cazip Meslekleri Hangileridir SerdarHan tarafından 11 Kasım 2012 tarihinde , Bilgi Sözlük kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
2013-2014 Yılının En Çok Kazandıracak Maaşı En İyi Cazip Meslekleri Hangileridir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim