2013 Askerlik Celp Dönemleri ve Gerekli Evrakları2013 Askerlik Celp Dönemleri Hakkında Bilgi

Askerlik Çağnı gelenlerin en çok merak ettiği şeylerin başında gelen Askerlik Celp Dönemleri ve Askerlik Celp Dönemleri sırasında Askerlik Şubelerince İstenilen evrakların hangileri olduğudur. Sizlere bu yazımızda askerlik çağına gelenler için bilgi mahiyetinde olan bir paylaşımı sunmak istiyoruz.

Asker,Asker resimleri

Askerlik Celp Dönemleri 2013

2013 Askerlik Celp Dönemleri İle İlgili Bilgi,

1993 Doğumlu Olup 2013 Yılında Askere Gideceklerle İlgili Birkaç Ön Bilgi

– 1993 doğumlular 2012 yılında muayenelerini olacak ve 2013 yılında askere gideceklerdir. Muayene takvimi ilgili ayrıntılı bilgiyi yakında burada paylaşacağız.

– Celp dönemleri 2012 yılının Temmuz ayında açıklanacaktır. Yani askere hangi celp döneminde gideceğinizi Temmuz 2012′de öğrenebileceksiniz.

– Celp dönemleri nüfusa kayıtlı olduğunuz yere göre açıklanmaktadır. Yani askere giderken ikamet ettiğiniz yerin değil nüfus kaydınızın bulunduğu yere göre gideceksiniz.

1993 doğumlular 2012 yılında muayenelerini olacak ve 2013 yılında askere gideceklerdir.

İLK YOKLAMA

– Bu yıl askerlik çağına girenlerin yani 1990 doğumluların nüfus kayıtlarındaki bilgileri içeren ilk yoklama kimlik çizelgeleri 1-30 Nisan tarihleri arasında, nüfusa kayıtlı olunan yerin köy veya mahalle muhtarlıkları ile askerlik şubelerinde askıya çıkarılmak suretiyle ilân edilir.

– Askı süresi içinde, ilk yoklama kimlik çizelgelerini incelemeniz, isminiz yoksa veya kimlik bilgileriniz hatalı veya eksikse, gerekli düzeltmeleri yaptırmak üzere, 15 Mayıs tarihine kadar nüfus idaresine başvurmanız gerekmektedir.Çizelgedeki kimlik bilgilerinde hata veya eksik bilgi bulunmayanların ikâmet adreslerini listelere yazdırmaları yeterlidir.

SON YOKLAMA

Askerlik şubeniz; 1 Temmuz-31 Ekim tarihleri arasındaki herhangi bir günde sizi yoklamaya davet eden “Son Yoklama Çağrı Tebligatı”nı adresinize gönderecektir.
Herhangi bir nedenle, çağrı tebligatı elinize ulaşmasa dahi; bulunduğunuz yer askerlik şubesine müracaat ederek, yukarıdaki tarihler arasında yoklamanızı yaptırmanız gerekmektedir.

Nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe dışında ikâmet etmekte iseniz bu tebligat ile birlikte bölgesinde bulunduğunuz askerlik şubesine başvurunuz.

Son Yoklama Gününden Önce;

Verem savaş dispanserine giderek, verem taraması yaptırıp sonuç belgesini alınız.

Son Yoklamaya Gelirken;

Nüfus hüviyet cüzdanınızı,

2 adet fotoğrafınızı,

Öğrenim durumunuzu gösterir belgenin aslı ve fotokopisini,

Verem savaş taraması sonuç belgesi

Meslek veya sanatınıza ait belgeleri,

Sporcu lisansınızı,

Sürücü belgenizin aslı ve fotokopisini

mutlaka yanınızda bulundurunuz.

Son yoklama sırasında sağlık durumunuzun tam olarak tespit edilebilmesi için varsa önceki yıllarda geçirmiş olduğunuz hastalıklara ait tedavi belgeleri ile raporlarınızı yanınızda bulundurunuz ve muayene sırasında durumunuzu tabiplere mutlaka bildiriniz.

Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


2013 Askerlik Celp Dönemleri ve Gerekli Evrakları SerdarHan tarafından 29 Haziran 2012 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
2013 Askerlik Celp Dönemleri ve Gerekli Evrakları isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.