2013 En Tasarruflu ve En Az Yakan Araba Otomobil ModelleriEn Az Yakan Otomobiller 2012 -2013

Yakıt Tasarrufu En yüksel ve 2012 – 2013 Döneminin En Tasarruflu Otomobil ve  En Az Yakan Arabası Hangisidir Sorusunun yanıtını sizlere vermek istiyoruz. Sizlerde yakıt tasarrufuna önem veriyorsanız. Görsellik ve güvenliğin yanında tasarrufta olmazsa olmaz diyenlerdenseniz yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Araba alırken artık dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri haline gelen yakıt tüketimi. Art arda yakıta zam haberlerini bu aralar sıkça duymaya başladık. Artık Otomobil üreticileri de ürettikleri aracın yakıt tüketiminin ekonomik olmasını göz önünde bulunduruyorlar.

Otomobil alırken özellikle Türk kullanıcıların kriterleri değişmiş durumda.Estetikten, güzellikten yada zevkinizden çok en ekonomik ve tasarruflu araçlar kriter olarak tercih edilmekte.Çünkü akaryakıt fiyatlarının inanılmaz sevilere gelmesi ve düzenli olarak zam üstüne zam geliyor olması otomobil alacaklara başka çare bırakmadı.
Sanayi ve Ticaret bakanlığı yaptığı son açıklamada en tasarruflu otomobilleri duyurdu.Benzinli, Dizel ve Benzinli LPG’li arbalarda en tasarruflu 10 otomobili duyurdu.İşte en az yakan otomobiller…

En Az Yakan Benzinli LPG’li; Proton Savvy: Euro 4 motoruyla 100 kilometrede 5,7 litre yakıt tüketiyor

En Az Yakan Dizel Otomobil; Opel Corsa 1.3 dizel: Euro 5 motoruyla 100 kilometrede 3,5 litre yakıt tüketiyor

En Az Yakan Benzinli Araba; Smart Fortwo Coupe Passion otomatik vitesli benzinli: Euro 5 motoruyla 100 kilometrede 4,4 litre yakıt tüketiyor

Sizlerde tasarruf listemize eklemede bulunabilirsiniz.

Bir önceki Makalemiz olan Hindistan Hakkında Ansiklopedik Özet Bilgi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


2013 En Tasarruflu ve En Az Yakan Araba Otomobil Modelleri SerdarHan tarafından 24 Haziran 2012 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
2013 En Tasarruflu ve En Az Yakan Araba Otomobil Modelleri isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.