2013 Hava Astsubay Alım Tarihleri ve ŞartlarıHava Astsubay Alımları 2013

2013 Hava Astsubay Alım Tarihleri ve Şartları Hakkında Bilgiler Sağlık ve Yaş Şartlarını Bu Konuda Bulacaksınız.

Türk Hava Kuvvetleri Bünyesinde Astsubay Olarak İstihdam Edilmek ve Şerefli Ordumuzda Yer Almak İsteyen Gençlerimiz İçin 2013 Hava Astsubaylık Alım Tarihleri ve Şartları Hakkında Bilgileri Sizlere Kısaca Sunmak İstiyoruz. Sizlerde Askerliğe Gönül Verdiyseniz Hava Kuvvetleri Sizleri Bekliyor.

hava astsubay

a.  Kimler Başvurabilir, Başvuru Koşulları Nelerdir?

Hava Astsubay Meslek Yüksekokuluna aşağıdaki başvuru koşullarını sağlayan öğrenciler başvurabilir.

 

Başvuru Koşulları :

 

(1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

(2) Nişanlı, evli, dul olmamak veya herhangi bir kadınla nikahsız yaşamamak,

(3) Askerlikle her ne sebeple olursa olsun ilişkisi bulunmamak (Askerliğini yapmamış olmak.),

(4) Herhangi bir nedenle askeri okullardan çıkmamış veya çıkarılmamış, sivil okullardan ise çıkarılmamış olmak,

(5) Okula karşı uygun nitelikte (dürüst bir yaşam düzeyinde yüz kızartıcı fiilleri bulunmayan) sorumlu bir veli (reşit olmayanlar için) göstermek,

(6) En fazla 21 yaşında olmak (Her ne sebeple olursa olsun yaş düzeltmesi yaptıranların düzeltmeden önceki yaşları dikkate alınacaktır. 01 Ocak 1992 ve daha sonra doğanların başvurusu kabul olacaktır.),

(7) Her ne sebeple olursa olsun öğrenime; lise ve dengi okullardan sonra bir yıldan fazla ara vermemiş olmak (Liseden 2011 ve 2012 yıllarında mezun olanların başvurusu kabul edilecektir.),

(8) En geç 10 Ağustos 2013 tarihine kadar okudukları okuldan mezun olmak,

(9) 2012 yılında yapılacak YGS sınavına girmek ve Hava Teknik Okullar Komutanlığı tarafından, adayların mezun oldukları öğrenim kolu bazında belirlenecek olan taban puan üzerinde puan almak,

(10) TABLO-1 ve TABLO-2’de belirtilen okul türleri ve öğrenim kollarından mezun olmak.

(11) TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinin Askeri Okullara Girecek Öğrenci Adaylarına ilişkin sağlık niteliklerine ve boy-kilo oranlarına sahip olmak (TABLO-3 ve TABLO-4),

(12) Vücut yapısı düzgün olmak, düztabanlılık, iskelet bozukluğu, ameliyat izleri, göğüs kafesinde şekil bozukluğu, vücudun herhangi bir yerinde dikkat çekici dövme ve göz estetiğini bozucu yara, yanık, leke, çiçek bozukluğu, kellik ve cilt hastalığından iz bulunmamak,

(13) Türkçe’yi kusursuz konuşmak, dilde kekemelik, pelteklik, tutukluk vb. olmamak,

(14) Duymasında bir kusuru bulunmamak,

(15) Görme bozukluğu nedeniyle gözlük, lens kullanmamak, gözünde şaşılık, renk körlüğü, görme bozukluğu vb. hastalık bulunmamak,

(16) Kalp, böbrek, karaciğer rahatsızlıkları ile tüberküloz geçirmemiş olmak,

 

b.   Kimler Başvuramaz?

 

(1) Yukarıda “a” fıkrasında belirtilen koşulları taşımayanlar başvuramazlar. Giriş koşullarını taşımadıkları halde yanlış bilgi vererek, asılsız belge düzenleyenlerden, okula kaydını yaptırmış olanların bu durumları eğitim-öğretim süresi içinde herhangi bir tarihte tespit edilirse, okul ile ilişikleri derhal kesilir ve haklarında yasal işlem başlatılır.

 

(2) TABLO-1 ve TABLO-2’ de belirtilen okul türleri ve öğrenim kollarından mezun olmak esastır. Benzeri ya da aynı müfredat ile eğitim almış olsalar dahi bu kılavuzda yer almayan okul türü ve öğrenim kollarından mezun olanlar başvuramaz.

 

c. Başvuru İçin Hangi Okul Türü ve Öğrenim Kolundan Mezun Olmak Gerekir?

 

Hava Astsubay Meslek Yüksekokuluna başvuruda bulunmak için, kılavuzun sonunda yer alan TABLO-1’de belirtilen okul türlerinden ve TABLO-2’de belirtilen öğrenim kollarından mezun olmak gerekmektedir.

 

ç.  YGS’ye Girme Zorunluluğu var mıdır? 2013 ÖSYS Aday Bilgi Formunda “Askeri Okullara Girme İsteği” Bölümünü İşaretlemek Zorunlu mudur?

 

(1) Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu’na başvurabilmek için 2013 yılında yapılacak YGS’ ye girmek zorunludur.

 

(2) Öğrencilerin 2013 ÖSYS Aday Bilgi başvurusunda “Askeri Okullara Girme İsteği.” alanını işaretlemiş ya da işaretlememiş olmasına bakılmaksızın başvuru kılavuzunda belirtilen usullerle (http://www.tekok.edu.tr/ internet adresinden) başvurmaları zorunludur.

 

d.  Başvuru Nasıl Yapılır?

 

Başvurular, sadece http://www.tekok.edu.tr/ internet adresinden yapılacaktır. Başvuru formunun internet üzerinden doldurulmasından sonra işleminizin tamamlandığını belirten bir şifre alacaksınız. Daha sonra bu şifreyi kullanarak kendi bilgilerinizi kontrol edebilir varsa değişikliklerinizi yapabilirsiniz. Başvuru bilgilerinize başkaları tarafından ulaşılıp değiştirilmemesi için şifrenizi gizli tutmanız gerekmektedir.

 

e. Başvurunuz Hangi Durumlarda Geçersiz Sayılır?

 

(1) Başvuru koşullarından herhangi birini taşımıyorsanız veya bu kılavuzda belirlenen okul türü ve öğrenim kolundan mezun değilseniz, başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

(2) İnternet üzerinden başvuru yapıldıktan sonra şifre alınması gerekmektedir. Şifre alamıyorsanız, başvurunuz kabul edilmemiş demektir. Başvuruların bitiminden sonra internet adresimizde başvuruların durumu ile ilgili duyurumuz olacaktır. Başvuru yapanların bilgilerinde herhangi bir hata varsa, bu dönem içerisinde kayıtlarını düzeltmeleri gerekmektedir. Daha sonra yapılacak olan yazılı ve sözlü itirazlar dikkate alınmayacaktır.

 

 

UYARI: Başvurusu geçersiz sayılanlara yazılı veya sözlü cevap verilmeyecektir. http://www.tekok.edu.tr/ web adresinde açıklama yapılacaktır.

Bilgi Yuvası Askeri Personel Alımları


2013 Hava Astsubay Alım Tarihleri ve Şartları SerdarHan tarafından 11 Mayıs 2012 tarihinde , İş İlanları - Kariyer Fırsatları kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
2013 Hava Astsubay Alım Tarihleri ve Şartları isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.