2013 Honda CR-V Özellikleri2013 Honda CR-V Özellikleri  ve Fiyatı

2013 yılı gelmeden 2013 Model otomobiller karşımıza çıkmaya başladı.Bu modellerden biri ise kalitesi ve güvenilirliği ile ön plana çıkan Honda CR-V. Biz erkeklerin en sevdiği şeylerin başında otomobiller gelmektedir. Ülkemizde en çok tercih edilen markalardan olan Honda firmasının  Honda CR-V modeli ile ilgili olarak sizlere yaptığımız kısa incelemeyi sunmak istiyoruz. Honda Firması 2012 – 2013 dönemine  Honda CR-V Modeline yaptığı şık bir makyajla girdi. Bilgi Yuvası olarak sizlere Yeni Kasa Honda CR-V Hakkında Bilgiler Sunmak istiyoruz.

2013-Honda-CR-V-EU-Europe-01.jpg
Japon otomobil üreticisi Honda, bu yılın sonuna doğru Avrupa pazarına sunmayı planladığı yeni nesil CR-V modelini resmi olarak tanıttı.

Daha önce konsept versiyonunu yayınladığımız crossover’ın boyutları hemen hemen aynı kalırken sadece milimetrelik değişiklikler gerçekleşmiş. 4529 mm’lik uzunluğu selefinden 20 mm daha az olan CR-V’nin 1653 mm olan yükseklik değeriyse AWD versiyonunda üçüncü nesilden 25 mm, önden çekişli versiyonundaysa 35 mm daha az. Otomobil her ne kadar daha alçak ve daha kısa olsa da yaşam alanı hala çok geniş.

Yüzü eskisine oranla daha modern ve agresif görünen CR-V artık daha aerodinamik bit görünüm sunuyor. Açıklamalara göre otomobilin gövdesi de artık daha rijit. Bu sayede daha sessiz ve titreşimsiz yolculukların yanı sıra daha keyifli ve hisli sürüşlerin de önü açılmış.

2013 Honda CR-V

2013 CR-V’nin arka tasarımındaysa dik tasarımlı LED stop lambaları dikkat çekiyor. Crossover görüntüsünü aynen koruyan CR-V’nin genel olarak ilk nesilden bugüne SUV’den crossover’a doğru bir evrim geçirdiğini söyleyebiliriz.

CR-V’nin iç mekanında geleneksel Honda dokunuşlarına yer verildiği görülürken, kaliteli bir görünüm sunan materyallerle bezenmiş kokpit tasarımı güncel CR-V’dekinden çok daha modern görünüyor.

2013 Honda CR-V’nin donanım listesi de zengin tutulmuş. Hız sabitleme sistemi, Bluetooth bağlantısı, i-MID,panaromik cam tavan, yüksek çıkış gücüne sahip ses sistemi, deri döşeme, otomatik klima, eş zamanlı AWD kontrol sistemi, uydu tabanlı Pandora radyo sistemi gibi birçok donanımı bünyesinde barındıran CR-V’nin i-MID multimedya sistemi gelen SMS leri okuma özelliğine sahip. Geniş açılı bir geri görüş kamerasıyla da donatılan Honda’nın bagaj eşiği de daha alçak tutularak yüklemeler kolaylaştırılmış.

2013 Honda CR-V

Standart donanımda yer alan elektronik stabilite kontrolü VSA, ABS, fren destek sistemi, OPDS adlı otomatik yolcu airbag kontrol sistemi gibi güvenlik öğeleri sayesinde Honda CR-V’nin güvenliği de şansa bırakmadığı belirtiliyor.

Kaputun altında görev yapan 2.2 litre hacimli i-DTEC dizel motor toplam 150PS güç ve 350Nm tork çıkışı sunuyor (CO2 emisyonu 149 g/km). Benzinli seçenek olan 2.0 litre i-VTEC güç ünitesi ise 155PS güç ve 192Nm tork üretiyor (CO2 emisyonu 168 g/km).

2013 Honda CR-V iç dizaynı

Öte yandan, Japon üreticinin gelecek yıl satışa sunacağı yeni nesil 1.6 litre dizel motorlu 2013 CR-V hedef pazarlardaki iddiasını bir adım daha ileriye taşıyacak. 4000 d/dk’da toplam 120PS güç üreten bu motor 2000 d/dk’dan itibaren 300Nm tork çıkışı sunuyor

2013 Honda CR-V

2013 Honda CR-V Anahtar Teslimi Satış Fiyatı şu anda net olarak belli değil ancak 2012 modelden çok fazla bir fiyat farkı olmayacağını düşünmekteyiz.

Bir önceki makalemiz olan 30 lu Yaşlarda Yapabileceğimiz Sporlar Hangileridir ? başlıklı makalemizde 30 lu yaşlar, Spor ve yapılacak sporlar hakkında bilgiler verilmektedir.


2013 Honda CR-V Özellikleri SerdarHan tarafından 21 Temmuz 2012 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
2013 Honda CR-V Özellikleri isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
1 response to “2013 Honda CR-V Özellikleri”
  1. AHMET YILMAZ diyor ki:

    YENİ MODEL CRV LER TÜRKİYE DE NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK YANİ PİYASAMIZA NE ZAMAN GİRECEK

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.