-----Sponsorlu Bağlantılar-----

2013 Toyota Auris Resimleri , Teknik Özellikleri ve Fiyatı


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Sponsor Bağlantı

2013 Toyota Auris Resimleri , Teknik Özellikleri ve Satış Fiyatı  Ne Kadar, Kaç Lira Anahtar Teslim Satış Fiyatı hakkında Bilgileri ayrıca 2013  Toyota Auris Yeni Kasa Donanım, Güvenlik ve Teknik Özellikleri, Hızlanma Süresi Maksimum Hız, Dizel ve Benzinli Motoru, Otomatik Şanzımanı, İç Hacmi Bagaj Hacmi ve Boyutları Hakkında Bilgileri sizlere sunmak istiyoruz.

2013-Toyota-Auris-Official-01.jpg

Türkiye’deki üretimi ekim ayında sona erecek olan Toyota’nın Avrupalı hatchback modeli Auris, 2013 yılının ilk aylarından itibaren tamamen yeni haliyle Türkiye yollarına çıkacak.

Adapazarı’nda bulunan Toyota Türkiye tesisinde, İngiltere ile aynı anda 2007 yılında üretilmeye başlanan Aurismodeli, ekim ayı başında bantlarına veda ediyor. Adapazarı, bu tarihten sonra Corolla adıyla çıkması beklenen orta sınıf sedan modelinin üretimi için hazırlıklara başlarken, Auris’in bundan sonraki nesli, İngiltere’de Derbyyakınlarında bulunan fabrikada üretilecek.

Resmi fotoğrafları bugün yayınlanacak yeni Auris’i, Belçika’da bulunan Toyota’nın geliştirme merkezinde inceleme fırsatı bulduk. 2013 yılının ilk aylarında Türkiye pazarına sunulacak yeni Auris, Toyota’nın Avrupa’daki satışlarını artırma hedefinin önemli silahı olacak.

İngiltere’de 100 milyon sterlin yatırımla üretilecek Auris için, Toyota’nın büyük bir yaklaşım farklılığına gittiğini, kalıplarını aştığını söylemek de mümkün. Toyota’nın yeni tasarım anlayışının öncüsü olacak Auris, ilk neslinin aksine sert ön görünümüyle dikkat çekiyor.

Corolla’nın ipuçları

Türkiye’de üretilecek yeni sedan modelinde de benzer bir tasarımın kullanılması beklenirken, Auris’ten biraz ayrışabileceği de aldığımız bilgiler arasında.Japon üreticinin Türkiye’de de satılan spor otombili GT 86′dan edinilen tecrübelerle geliştirilen ve “heyecan verici otomobiller” felsefesinin öncüleri arasında yer alacak Auris, bu nedenle sadece tasarım değil alt yapı olarak da tamamen değişmiş.

Önden bakıldığından eskisinden daha keskin bakışlara sahip olan aracın arka bölümü de (son dönemin Korelilerini anımsatsa da) sportiflik hissini artırıyor. İç mekanda da yeni bir tasarım kullanan Toyota, sade ancak çok fonksiyonel ve göze hoş görünen ışıklandırmalara sahip bir gösterge paneli ile orta konsol geliştirmiş. İç mekan eskisinden daha geniş duruyor ve aracın görüş açıları artmış.

Yeni motorlar da olacak

Auris’te sürüş zevki anlamında da bir değişikliğe giden Toyota, GT 86′dakine benzer bir şekilde ağırlık merkezini aşağıya çekip, aracı alçaltmış. Ayrıca sürücünün oturma pozisyonunu da aşağıya çekilip sportiflik hissi artırılmış. Toyota Avrupa’nın Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Karl Schlicht, araçta ilk etapta mevcut benzinli ve dizel motorları kullanacaklarını kaydederken “İleride ihtiyaca göre motor ve şanzıman seçenekleri oluşturulacak. BMW’den alınacak motorların kullanılması da söz konusu olabilir” ifadesini kullandı.

Giderayak rekor kırdı

Türkiye’de satılan güncel Auris’ten, yıl sonuna yetecek stokları olduğunu belirten Toyota Pazarlama A.Ş CEO’su Ali Haydan Bozkurt, “Yenisi gelene kadar güncel modeli satmaya devam edeceğiz. Hatta son aylarda Avrupa’da en çok Auris satılan ülke Türkiye oldu” dedi. Bu yılın ilk 7 ayında Türkiye’de 5 bin 715 adet Auris satıldı. Milliyet/Levent Köprülü/Otokolik

2013 Toyota Auris Fotoğraf Galerisi

...

Bir önceki makalemiz olan Dünyanın En Büyük Yılanı Hangisidir ? Resmi başlıklı makalemizde büyük yılanlar, dünyanın en büyük yılanı ve İlginç Bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: toyota auris 2013 fiyatıtoyota auris 2013 teknik özellikleriyeni toyota auris tekniközellikleritoyota auris 2011 özellikleri2012 auris resmiToyota auris 2013 modeltoyota auris en son reklamı erkekli olantoyota auris teknik özellikleri

2013 Toyota Auris Resimleri , Teknik Özellikleri ve Fiyatı SerdarHan tarafından 18 Ekim 2012 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
2013 Toyota Auris Resimleri , Teknik Özellikleri ve Fiyatı isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!