-----Sponsorlu Bağlantılar-----

23 nisan günün anlam ve önemini belirten konuşma metni


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Sponsor Bağlantı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili konuşma metni…

Değerli Meslektaşlarım, Sayın Misafirler ve Sevgili Öğrenciler;

Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 gününün, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişinin … yılını kutluyoruz.

23 Nisan 1920 günü, Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak, Türk milletinin ufku açılmıştır.

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ilk Meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü ulusumuza Çocuk Bayramı olarak armağan etmiş, bu yönüyle de dünya ölçeğinde eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Türk milleti, dün olduğu gibi, bugünde Atatürk ilke ve devrimlerinden ayrılmayacak, Cumhuriyetin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyup, muhafaza edecektir. Millet olarak amacımız, akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek, çağdaş bir toplum olarak sonsuza kadar varolabilmektir.

Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak, gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur. Ülkemize ve yarının büyükleri olacak çocuklarımıza en temel görevimiz budur.

Tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyor, bu vesileyle, bu günleri bizlere armağan eden Büyük Önderimiz Atatürk`ün aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyorum.

Nasıl Buldular: 23 nisan günün anlam ve önemini belirten konuşma23 nisan günün anlam ve önemi23 NİSAN GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNİ BELİRTEN ÖĞRENCİ KONUŞMASI23 nisan günün anlam ve önemi konuşması23 nisan günün anlam 201023 nisan günün anlam ve önemini belirten konuşma metni23 nisan günün anlam ve önemi öğrenci konuşması23 nisan günün anlam ve önemini belirten öğretmen konuşması23 nisan günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma

23 nisan günün anlam ve önemini belirten konuşma metni SerdarHan tarafından 1 Kasım 2010 tarihinde , Egitim - Dersler - Taban Puanlar kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
23 nisan günün anlam ve önemini belirten konuşma metni isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.