-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Adet Dönemindeyken Saç Boyanır mı Boyanmaz mı ?


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Sponsor Bağlantı

Adet Dönemindeyken Saç Boyamak Gusle Mani Olur mu?
Hanımların en çok sorduğu soruların başında gelen Adet döneminde saç boyanır mı, regl döneminde saç boyanır mı, adetliyken saça boya yapılır mı sorularının yanıtlarını sizler için kısaca vermek istiyoruz.

Abdest alırken, yıkanması gereken uzuvlardan birinde kuru yer kalırsa, abdest sahih olmaz. Gusülde ise vücutta, suyun ulaşabildiği her yerinin yıkanması gerekir.

Bu itibarla, abdest veya gusül alacak kimsenin, yıkanması gereken uzuvlarında, suyun altına ulaşmasına engel olacak bir tabaka bulunmamalıdır. Oje gibi vücut üzerinde tabaka oluşturup da suyun bedene ulaşmasına mani olanlar abdest ve gusle manidir. Abdest veya gusülden önce bunların çıkarılması gerekir. Buna karşılık, tabaka oluşturmayan saç boyası, kına gibi makyaj malzemeleri abdest ve gusle mani değildir.

Buna göre bayanların özel hallerinde tabaka oluşturmayan saç boyası kullanmaları gusle mani olmaz.

Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: regil donemindeyken saca boya yapilirmiadet döneminde sac boyanır mıadetliyken saç boyanırmıadet döneminde saç boyanırmıregl döneminde boya yapılırmıadetten kaç gün sonra saç boyanıryıkanmış saça boya yapılırmıbilgiyuvasi comkadinlarin hasta donemlerindr sac boyanir miadetliyken rofle yapılırmı

Adet Dönemindeyken Saç Boyanır mı Boyanmaz mı ? SerdarHan tarafından 18 Haziran 2012 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Adet Dönemindeyken Saç Boyanır mı Boyanmaz mı ? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!