-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Adet sırasında ilişkiye girilir mi


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Sponsor Bağlantı

Adet sırasında ilişkiye girilir mi

Daha birçok kadın adet sırasında ilişkiye girilirse hamile kalırmıyım gibisine soruların cevaplarını bilmiyor

Uzmanlar tavsiye etmese de etik ve sağlık açısından adet sırasındaki ilişkiyi yinede merak ettiğiniz bazı sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz konu içerisinde.

Adet sırasında ilişkiye girilir mi?

Bunun cevabı için adet kanamasının ne olduğunu bilmek gerekir.Adet kanaması kadın rahmi içindeki bir dokunun kanayarak dokulmesidir.Bu doku gebelik sırasında bebeğin yapıştığı ve beslenmesi için gerekli koşulları sağlayan özel bir yapıdır.İşte bu doku gebelik oluşmadığı her ay bir dahaki yumurtlamaya yeniden hazırlanması için üstteki tabakasını kanayarak doker ve alttan yeni doku oluşmaya başlar.

Adet kanamasına ait gerçek dışı uydurmalar;Vücuttaki kirli kan atılması gibi, zehirli olduğu,vücuttan atılmasa kişiyi zehirlediği, pis olduğu ,bu sırada ilişki kurulursa kısır olunacağı gibi bu şeyler tamamen yanlıştır.

Adet sırasındayken seks yapılıp yapılamayacağın cevabı ise koşullara ve kişilere ,vede kişilerin inançlarına göre farklılık gösterir.

Adet sırasında yani kadının menturasyonu sırasında eğer prezervatifsiz cinsel ilişki kurulursa kadın veya erkeğin mikrop kapma şansı olabilir.Çok nadir de olsa adet kanaması sırasında gebe kalma olasılığıda mevcuttur,bunu da göz ardı etmemek gerekir.

Bir çok kadın adetliyken kendilerini itici bulurlar, ve de erkeklerin bu hallerinden rahatsız olabileceklerini düşünürler,oysaki bazı rahatsız olan bunu itici bulan erkekler olduğu gibi ,bundan rahatsız olmayan, kadını adet döneminde de arzulayan ve bu sırada cinsel ilişki kurmak isteyen, cinsel ilişki kuran ve de bundan zevk alan bir çok erkekte mevcuttur.

Bir önceki makalemiz olan Anne Sütünün Besin Değerleri başlıklı makalemizde anne sütü besin değeri, anne sütü içeriği ve anne sütüne yakın besinler hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: adetliyken sevişilir miadetken sevişilir miregl iken sevişilir miadet döneminde sevişilir miadet olunca sevişilir miadet olunca ilişkiye girilirmiadetliyken sevişilirmiadetliyken nasıl sevişiliradetli sevişilir miilişkiye nasıl girilir ve naasıl sikişilir

Adet sırasında ilişkiye girilir mi SerdarHan tarafından 12 Aralık 2010 tarihinde , Sağlık Bilgileri kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Adet sırasında ilişkiye girilir mi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!