Ahmet Maranki’den Öksürük için bitkisel ve doğal tedaviÖksürük için bitkisel ve doğal tedavi Yöntemleri

Kış ayları geldiğinde öksürük karşımıza en çok çıkan hastalıklardan biridir. Öksürük problemi küçük büyük hepimizin uğraştığı sorunlardandır.Öksürük problemine tıbbi yoldan çözüm bulabileceğiniz gibi kimilerinin kocakarı ilacı dediği doğal yöntemlerle çözüm bulabilirsiniz. Öksürük konusunda bitkisel olarak çözüm arayanlar için bugün Ahmet Maranki Hocamızın doğal çözüm önerilerini sunacağız.
Öksürük, soğuk kış günlerinde yakamızı bırakmayan bir rahasızlıktır. Bebek ve çocukların bünyeleri daha zayıf olduğundan, hele onları hiç bırakmaz. Böyle bir durumda ilk akla gelen öksürük şurubudur. Fakat öksürük şurubu, solum yollarının temizlenmesini engellediğinden, ileride daha büyük sıkıntılara yol açar. Antibiyotiğinde, aynı şekilde vücuda pek çok zararı vardır.

Eğer ilaç kullanmak istemiyorsanız ve bitkilerle doğal olarak çözüm arıyorsanız; Prof. Dr. Ahmet Maranki Öksürük için bazı Bitkisel Tedaviler öneriyor.

Prof. Dr. Ahmet Maranki’den Öksürük için Bitkisel Formüller:

* Bir çimdik  Zencefil,

Bir tutam Ihlamur,

1 çay kaşığı Hibiskus,

1 çay kaşığı Şahtere Otu

1 su bardağı kadar su da tüm malzemeleri 3-4 dakika kadar kaynatın. 2-3 dakika demlendirin. Bu karışımı süzün ve için.

* Günde 2-3 kez meyan kökü çiğnemek de faydalıdır.

* Zencefil, kekik ve alerjik kökenli olmayan öksürükte karabiber yararlıdır.

* Kuşburnu, Isırgan, Zencefil, Şahtere ve Hibiskus çaylarını içmek de yararlıdır.

* Ebegümecini kaynatarak, içine atacağınız az zeytinyağı ve limon da eklenip, bol tüketildiğinde bu karışım da göğsü yumuşatır. Öksürüğü hafifletir ve balgamı söker.

* Toz Zencefil de, Bal ile karıştırılarak yenildiğinde, öksürüğe iyi gelmektedir.

* Şekeri fazla kullanmak doğru değildir. Çaya nöbet şekeri konulduğunda öksürüğü azaltır.

Kronik Öksürük için Turplu bir Bitkisel bir formül:

* 2 tane kara turp, kabak oyacağı ile 5-6 yerinden oyulur. oyukların içerisine bal doldurulur. Sadece oyukların üzeri turp parçalarıyla kapatılarak 24 saat bekletilir. Daha sonra içindeki sıvı, şişeye doldurulur ve günde 3 çorba kaşığı içilir.

* Ihlamur, zencefil, meyankökü ile beraber kaynatıldığında, etkisi büyük olmaktadır. Öksürüğe çok iyi gelmektedir.

* Yulaf samanı çayı ile Üzerlik Tohumu da kronik bronşite ve öksürüğe iyi gelmektedir.

Öksürük için Yararlı Bitkiler:

Prof. Dr. Ahmet Maranki, okaliptus ,nane, ıhlamur, zencefil, meyankökü hapları ve şurupları. C vitamini, ıhlamur, zencefil, Şahtere ,Hibiskus, meyankökü öksürük için faydalı olduğunu sözlerine ekliyor.

 


Etiketler:Ahmet Maranki Öksürük Tedavisi, Öksürüğe Ne İyi Gelir?, Öksürüğü Ne Keser?, Öksürük için Ne Yapılmalı?, Öksürük Nasıl Geçer?, Prof. Dr.Ahmet Maranki, Solunum Yolu Hastalıkları,,ahmet maranki öksürük için ne yapmalı,bebek öksürüğüne bitkisel çözüm ,bebek öksürüğüne ne iyi gelir,bebeklerde öksürüğe bitkisel çözüm ,bebeklerde öksürük bitkisel tedavi

Bir önceki makalemiz olan Kişisel Gelişim Yazıları (Bir fincan kahve.) başlıklı makalemizde dostluk yazıları ve Kişisel Gelişim Yazıları hakkında bilgiler verilmektedir.


Ahmet Maranki’den Öksürük için bitkisel ve doğal tedavi SerdarHan tarafından 27 Şubat 2011 tarihinde , Alternatif Tıp kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Ahmet Maranki’den Öksürük için bitkisel ve doğal tedavi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.