-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Akdeniz Bölgesinde Bulunan Volkanik Dağlar Hangileridir ?


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Akdeniz Bölgesinde Bulunan Volkanik Dağlar Hangileridir ? Hakkında Özet ve Kısa Bilgileri Vikipedia TR kaynaklı olarak özet ve kısa olarak sizlere aktarmak istiyoruz.

AKDENİZ BÖLGESİ VOLKANLARI
Ülkemizdeki genç volkanların bir bölümü Antakya-Maraş çevresinde (Ceyhan-Hassa) yer alır. Üç tepe volkan konisinden çıkan akıcı lavlar ovanın eğimine doğru akarak süngerimsi, üzerinde yürünmesi çok güç bir örtü oluşturmuştur. Halk arasında bu lav akıntılarına “leçe” denilmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : akdeniz bölgesindeki volkanik dağlarakdeniz bölgesindeki volkanik dağların isimleriakdenizdeki volkanik dağların isimleriakdeniz bölgesinin volkanik dağlarıakdeniz bölgesi volkanik dağlarıakdeniz volkanik dağlarakdeniz bölgesi volkanik dağları isimleriakdenizdeki volkanik daglarakdeniz bölgesindeki volkanik dağlar nelerdirAkdenizde volkanık dag

Akdeniz Bölgesinde Bulunan Volkanik Dağlar Hangileridir ? SerdarHan tarafından 9 Ekim 2012 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Akdeniz Bölgesinde Bulunan Volkanik Dağlar Hangileridir ? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim