-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Albert Einstein Atom Teorisi Hakkında Bilgi


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Einstein ve Atom

Genel kültür paylaşımlarımıza Albert Einstein Atom Teorisi Hakkında Bilgi Kısaca Özetini sizlerle paylaşarak devam ediyoruz.

Albert Einstein Atom Teorisi Hakkında Bilgi Kısaca Özeti20. yüzyılın başlarında büyük bilgin einstein in atom enerjisinin büyüklüğünü belirtmesi, insanlar, atomdaki korkunç enerjiden yararlanmak istiyorlardı. atomda gizli bir enerji vardı. bu enerji, iyi kullanıldığı takdirde, tıpkı elektrik enerjisi gibi bir güç elde edilebilirdi. 1919 da ilk olarak azot atomunun çekirdeği parçalandı. 1933 te de suni radyoaktiflik keşfedildi. 1942 de ilk “atom pili” yapıldı, bunu da 1945 te ikinci dünya savaşının son günlerinde ilk “atom bombası”nın patlatılması izledi. 1952 de patlatılan “hidrojen bombası” da artık atom gücünün gelecekteki günlük hayatımızda ne kadar etkili olabileceğini ispatladı.

einstein3

Görülüyor ki atom ilmi bir harikalar alemidir, ama asıl harika insan beyninin en güçlü mikroskoplarla bile görülemeyecek kadar küçük olan bu şeylerle uğraşması ve bu konuda belirli sonuçlara varmasıdır. çevremizdeki cisimlerin yapısı bize katı, aralıksız ve dolgun gibi gözüküyor. bilgin ise bunların büyük boşluklar içinde yüzen atomlardan ve bu atomların da, atom konusunda yapılan çalışmaların hızlanmasına yol açtı. yine boşluklar içinde yüzen çekirdek ve elektronlardan meydana gelmiş olduğunu söylüyor.

Vikipedi & Bilgi Yuvası Genel Kültür Ansiklopedisi

Bir önceki makalemiz olan Allah’ın Sıfatları: Zatı Sıfatlar başlıklı makalemizde Allah’ın zati sıfatları, Yüce Allah’ın Zati Sıfatları ve zati sıfatlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: albert einsteinın atom konusunda çalışmalarıalbert einstein atom teorisieinstein atom modeli hakkında bilgialbert einstein atomu nasıl buldueinstein atom teorisialbert einstein yaptığı çalışmalaralbert einsteinın atom ile ilgili çalışmaları vikipedialbert einsteinın atom icin yaptıgı calışmalareinstein neyi buldu vikipedieinstein ve atom teorisi
------ Sponsorlu Bağlantılar ------

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Albert Einstein Atom Teorisi Hakkında Bilgi SerdarHan tarafından 20 Nisan 2013 tarihinde , Soru-Cevap kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Albert Einstein Atom Teorisi Hakkında Bilgi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.