-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Alkolden korunmanın yolları nelerdir?


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Alkolden korunma yolları nelerdir?,Alkolden Nasıl Korunuruz

Alkol kullanımı toplumumuzda gerek medyatik dayatmalar gerekse değişen toplum düzeni nedeni ile son yıllarda iyiden iyiye artmış durumda.Gençlerin bir çoğu televizyon dizileri ve sinema filmlerinde görmüş oldukları alkol tüketen insanların etkisiyle ve çevrelerinde bulunan insanların etkisiyle önceleri bir gösteriş unsuru olarak alkol tüketmekte,bir özenti nedeniyle başlamakta sonrasında ise bu bir bağımlılığa dönüşmektedir. Bu bağımlılık aile yapısının bozulmasına ve yuvaların yıkılmasına neden olmaktadır.

Alkol Bağımlılığından Nasıl Korunabiliriz

Alkol bağımlısı olmamak için öncelikle alkolun zararları ve alkolun insan bünyesine etkileri konusunda çevremizdeki örnekleri incelemeli.Yapmış olduğumuz inceleme sonucunda alkolun vermiş olduğu zararları gördüğümüzde biraz olsun alkolden uzak kalmamızı sağlayabilir.Konu alkol kullanan kişiye dini açıdan açıklandığında şahıs üzerinde etkisi olabilir. Alkol bağımlılığından kişiyi korumanın öncelikli yolu kişiyi anlamak, sorunları var ise sorunlarını paylaşmak ve kişiye alkol, alkolun insan ruh sağlığına verdiği zararlar hakkında bilgi vererek yardımcı olabiliriz. Örneğin çevremizde çok iyi,temiz karakterli olarak bilinen birinin alkol kullandıktan sonra içine girmiş olduğu ruh halinin ve sonucunda alkolun verdiği sarhoşluk neticesinde kendisine,çevresine verdiği zararları anlattığımızda caydırıcı bir etki olabilir.

Yazımız çok profesyonel bir yazı değil. Sadece alkol illetinden uzak durmanız için kısa bir tavsiyedir.

Serdar YILDIRIM

(Yazımız Link verilmek Kaydı ile başka kaynaklarda paylaşılabilir.)

Sitemizde yer alan makalelerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan ve yazıya direkt link verilmeden  kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Milli Kültür Hakkında Kısa Bir Yazı

Alternatif Başlıklar : alkolden korunma yollarıalkolden nasıl korunuruzalkolden korunma yolları nelerdirALKOLDEN KORUNMANIN YOLLARIalkolden kurtulma yolları nelerdiriçkiden korunma yollarıalkolun zararlarindan korunma yollarialkoldan korunma yollarıalkolden nasıl korunabilirizalkolün zararlarından nasıl korunuruz

Alkolden korunmanın yolları nelerdir? SerdarHan tarafından 25 Mart 2011 tarihinde , Eğitim kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Alkolden korunmanın yolları nelerdir? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim