-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Alman Mutfağı, Yemek Kültürü ve Yemekleri İle İlgili Bilgi


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Sponsor Bağlantı

Alman Yemek Kültürü – Alman Mutfağındaki Yemekler Hangileridir

Alman Mutfağı, Yemek Kültürü ve Yemekleri İle İlgili Bilgileri, Yöresel ve Geleneksek alman yemeklerini sizlere kısaca anlatmak istiyoruz.

Alman mutfağı, bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Bavyera ve Suabiya’nın güney bölgeleri buna örnektir. Bu bölgelerin mutfak kültürü; Avusturya ve İsviçre’ninkine benzerdir. Domuz eti, sığır eti ve kümes hayvanları eti ile yapılan yemek çeşitleri Almanya’da tüketilen yemeklerin önde gelenleridir. Özellikle domuz eti’nin Alman mutfağı’ndaki yeri özeldir.Hemen hemen bütün bölgelerde, yemekler sosisle yenir. Almanya’da 1500′den fazla sosis çeşidi üretilmektedir. En popüler sebzeler patates, lahana, havuç, şalgam, ıspanak ve fasülyedir.

almanyemekleri

Organik gıda satışı bir pazar haline gelmiştir ve satılan ürünlerin %3.0′ünü bu grup besinler oluşturur. Bu bir trend halinde yükselmektedir.

...

Ünlü bir Alman değişi şöyle demektedir: “Kahvaltı bir imparator, öğle yemeği bir kral ve akşam yemeği bir fakir gibidir.” kahvaltı genelde tahıllı yiyeceklerle ve bal ya da reçelli ekmekle yapılır. Almanların bir kısmı kahvaltıda soğuk yemekleri ya da peynirli ekmeği tercih etmektedir. Ülkede 300′den fazla ekmek çeşidi fırınlarda satılmaktadır.

Başka ülkelerden gelen göçmenler sayesinde, Alman mutfağı ve günlük yemek alışkanlıkları birçok mutfaktan etkilenmiştir. Pizza ve makarna gibi İtalyan yemekleri, Döner gibi Türk ve Arap yemekleri özellikle büyük şehirlerde oldukça yaygın olarak satılmaktadır. Uluslararası burger zincirleri ve Çin restorantları ülkenin birçok yerine yayılmıştır. Hint, Japon ve diğer Asya mutfaklarının popüleritesi artmaktadır. Yüksek profilli dokuz Alman restorantı, restorantları uluslararası derecelendiren Michelin Rehberi tarafından üç yıldızlı olarak ilan edilmiştir. Yine 15 restorant iki yıldız almıştır.

Şarabın ülkenin birçok kesiminde yaygın olmasına rağmen Almanya’nın milli içkisi bira olarak bilinmektedir. Almanya’da kişi başına bira tüketimi yıllara göre düşmesine rağmen, kişi başına yıllık 116 litre ile üst sıralardaki yerini korumaktadır. 18 batı ülkesi üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda Almanya; kişi başına alkolsüz içecek tüketimi konusunda 14., kişi başına meyve suyu tüketiminde ise 3. olmuştur. Bunların dışında, mineralli su ve Schorle (meyve suyuyla karıştırılmış) Almanya’da oldukça popülerdir.


Etiketler: alman mutfağı, alman yemek çeşitleri, alman yemek kültürü, alman yemekleri, almanların yemek kültürü, almanya nın yemekleri, almanya yemek kültürü, almanya yemekleri, almanyanin yemekleri, almanyanın en ünlü yemeği, almanyanın meşhur yemekleri,


Bilgi yuvası Yararlı Bilgiler Sunar

Bir önceki makalemiz olan En Pratik Diyet Çorba Tarifleri - Havuç çorbası Tarifi başlıklı makalemizde Çorba Tarifleri, Diyet Çorbalar ve Havuç çorbası Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: alman kltralman mutfagi hakkında bilgialmanya nın yemek kültürüalmanyanın yöresel yemeklerialmanya\nın geleneksel yemeklerialmanya\nın yemek kulturualman yemekleri nelerdiralman yemeklerialmanya\nın meşhur yemeklerialman mutfağı

Alman Mutfağı, Yemek Kültürü ve Yemekleri İle İlgili Bilgi SerdarHan tarafından 18 Mart 2013 tarihinde , Yemek Tarifleri kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Alman Mutfağı, Yemek Kültürü ve Yemekleri İle İlgili Bilgi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.