-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Annelerin Çocuklarına Öğütleri ve Tavsiyeleri


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Annelerimizin Dinlenilmesi Gereken Öğütleri

Bugün anneler günü ve bu yazıyı anneler gününde sizlerle paylaşmak istedim. Bizi 9 ay karnında taşıyan, yıllarca bize bakan bizi büyüten hasta olduğumuzda başımızdan ayrılmayan annelerimiz için bizler hayat boyu bir çocuk olarak kalacağız belki yaşımız elli olacak ama annemiz için biz o ilk günkü bebekten farklı olmayacağız. Bizlerin hep iyi ve güzeli yaşamasını isteyen annelerimizin öğütleri ve tavsiyeleri bize hep doğruyu göstermeyi amaçlamıştır. Sizlere bu yazımızda Annelerin Çocuklarına Öğütlerini ve tavsiyelirini sunmak istiyoruz.

anne öğütleri
Herhangi bir konuda vereceği tavsiyelere her zaman güvenebileceğiniz birisi varsa, o da annemizdir. Kabul edelim ya da etmeyelim, tüm o “Aman anne!”lere rağmen, her zaman ne söyleyeceğini önemsiyoruz. Ve bundan fazlası, o doğru söylemiş oluyor.

İşte tüm zamanların en karşı konulmaz anne öğütleri:

“Doğru otur/kalk!” Saçma gelebilir ancak doğru bir postür istiyorsanız gözden kaçırmamanız gereken bir öğüt. Ayrıca sadece sağlığınız için değil, özgüveniniz için de önemli.

“Komplimanları zarif karşıla” İşte bu zor. Bir şekilde bizi öven insanla anlaşmazlığa düşersek tevazu gösterdiğimizi düşünmeye programlıyız. Ama yine annemiz en iyisini biliyor; bir teşekkür harikalar yaratır özgüveniniz üzerinde diyor – tavırlarınızda da- iş nazik kelimeleri kabul etmeye geldiğinde. Bu kendi kızlarımıza da öğretmemiz gereken bir tavır kesinlikle.

“Kibarlığınla öldür” Balla, sirkeden daha çok sinek yakalayacağınızı bırakın da anneniz hatırlatsın. Kaba bir insana vereceğiniz kibar bir tepki, tuhaf bir tercih olsa da daha sonra olay üzerinde düşündüğünüzde kendinizi her zaman iyi hissetmenize sebep oluyor. Başkalarının seviyesine inmeyin, konu ne olursa olsun kendi kişiliğinizle göğüs gerin.

“Pes etme!” Annelerimiz asla pes etmemeniz için bizi destekleyen en büyük güç olmaz mı genelde? Zorlandığınızı fark ettiğinizde ve pes etmeye hazır olduğunuzda, sizi yüreklendirecek bir güç olması harikadır. Ama bunu alışkanlık haline getirip, kendi kendinize başarmanız ve pes etmediğiniz için kazandıklarınız en büyük ödül olacaktır.

“Elinden gelenin en iyisini yap” Ot bile olsan en yeşili ol der annem hep,  son derece basit bir önerme olsa da uygulamaya gelince hayatınızı adayabileceğiniz bir öğüt. Bazen anne işte, tabi ki çocuğuyla övünmek isteyecektir diye geçirsek de aklımızdan, aslında kendi kendimizle övünmemiz için doğru yola çekiştiren bir öğüt olduğunu her seferinde hatırlamalıyız.

“Denemeden bilemezsin” Anneler muhteşem amigolardır. Bize sürekli en büyük hayranımız olduğunu hatırlatır ve iş risk almaya ya da yeni şeyler keşfetmeye geldiğinde yüreklendirmek için ellerinden geleni yaparlar. Denemeden hangi konuda başarılı olacağını bilemez elbette insan, denemekten bile korkmak ise en büyük zayıflık değil midir?

“Kendin ol!” Anneler mevcut durumu zorlamaya ve sizin kişiliğinizi tasfiye etmeye bayılır. Sizi siz yapan şeyleri keşfetmek hiç bitmeyen ve tüm yaşam süren bir işlem olsa da karakterinizin belirginleşmesinde asıl olandır. Anneniz orada ve size sadece siz olduğunuz için harika olduğunuzu hatırlatıyor, şanslızınız!

bilgi yuvası

Bir önceki Makalemiz olan Zeynep İsmiyle Akrostiş Şiir - Zeynep Akrostiş Şiirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Nasıl Buldular: annelerin çoçuklara mektuplarıannelerin cocuklara öğtlri
------ Sponsorlu Bağlantılar ------

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Annelerin Çocuklarına Öğütleri ve Tavsiyeleri SerdarHan tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde , Alıntı Yazılar kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Annelerin Çocuklarına Öğütleri ve Tavsiyeleri isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.