-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Anüs Nedir ? Anüsün Görevleri ve Yapısı Hakkında Özet Bilgi


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Anüs Nedir ? Ne İşe Yarar Anüsün Görevleri ve Yapısı nasıldır sorusunun yanıtı Hakkında Özet Bilgileri Vikipedia TR kaynaklı olarak Editörlerimizce yapılan derleme ile sizlere sunmak istiyoruz. Sizlerde konumuza yorum kısmından katkıda bulunabilirsiniz.

Bilgi Yuvası Takipçilerinden Gelen Soru:

Anüsün görevi nedir?

Cevap:

 

Anüs Nedir? Hakkında Bilgi

Anüs, sindirim sisteminin sonunda yer alan ve çıkartımın yapıldığı dış açıklıktır. Anüsün açıklık ve kapalılığını büzgen kaslar denetler. Sindirim sisteminde rektumun ardında yer alan anüs, Latince ”halka” anlamındaki ānus sözcüğünden gelmektedir. Dışkılar dışkılama esnasında anüs yoluyla vücuttan atılır.

 

Anüsün Görevi Hakkında Özet Bilgi

Besin maddelerinin vücudumuz tarafından kullanılamayan bölümlerinin dışarı atılmasını sağlar.Sinir, damar ve kaslardan oluşan karmaşık bir sistem sayesinde boşaltılmak üzere burada toplanan dışkı kontrol edilir ve dışarıya atılır.

İhtiyaca göre açılıp kapanabilen bir sibop gibi görev görür. Halka şeklinde iki adet kas, iç ve dış sfinkter kasları, katılaşmış dışkının kontrolünü sağlar. Hemoroitlerin yumuşak damarlarla dolu memeleri ise gaz ve sıvıların kaçmasını önler. Makat (anüs) bölgesinde bulunan çok duyarlı sinirler sayesinde gaz, katı ve sıvı dışkı arasında ayırım yapılabilir.

Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : anus nediranüs ne işe yararanüs nedir ne işe yararanüs ne demekanüsün görevianüs nedir vikipedianüsanüsün nediranüs hakkında bilgianüs nedir kısaca

Anüs Nedir ? Anüsün Görevleri ve Yapısı Hakkında Özet Bilgi SerdarHan tarafından 21 Eylül 2012 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Anüs Nedir ? Anüsün Görevleri ve Yapısı Hakkında Özet Bilgi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.