-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Atatürkün katıldığı savaşlar ve tarihleri kısaca Kronolojisi Vikipedi


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Atatürkün katıldığı savaşlar ve tarihleri kısaca Kronolojisi Vikipedi 

Atatürkün Katıldığı Savaşlar ve Tarihleri Nelerdir Sorusunun Yanıtını kısaca ve Özet olarak sizlere vermek istiyoruz. Ulu Önderimizin Osmanlı Döneminde ve Kurtuluş Savaşında katıldığı savaşlar ile ilgili özet bilgileri bu konuda bulacaksınız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk askerlik hayatı boyunca bir çok savaşta değişik cephelerde bulunmuştur. Osmanlı Devleti Döneminde Trablusgarp, İkinci Balkan Savaşı ve I. Dünya Savaşı’na; Ardından vatan topraklarının işgali üzerine Kurtuluş Savaşı’na katılarak düşman kuvvetlerine karşı bir çok başarı elde etmiştir. Vatan topraklarının savunulması esnasında göstermiş olduğu başarılar neticesinde kendisine “Gazilik” ünvanı ve “Mareşallik” rütbesi verilmiş, bunların yanı sıra TBMM tarafından 2587 sayılı kanunla 24.11.1934 tarihinde Mustafa Kemal’e, “Türkün Atası” anlamına gelen “Atatürk” soyadı verilmiştir.

Atatürkhaymana

Atatürkün Katıldığı Savaşların Sıralaması
Mustafa Kemal Atatürkün Katıldığı Savaşlar ve Tarihleri

Atatürk’ün Katıldığı Savaşlar

Osmanlı Döneminde

Trablusgarp Savaşı 29 Eylül 1911

İkinci Balkan Savaşı 1912- 1913

Çanakkale Savaşı 18 Mart 1915

Doğu (Kafkas) Cephesi 1916-1917

Suriye-Filistin Cephesi 1917-1918

Kurtuluş Savaşı (1919 – 1923)

Sakarya Savaşı 20 Ekim 1921

Büyük Taarruz 4 Mart 1922
Bu konuda sizlere Atatürk hangi savaşlara girdi, Atatürk hangi savaşlara katıldı, Atatürk hangi savaşlara katılmış, Atatürk hangi savaşlara katılmıştır sorularının yanıtlarını Vikipedi TR ve çeşitli kaynaklardan yaptığımız derleme ile sunduk.

Bir önceki makalemiz olan Güzel Çay Nasıl Demlenir? İncelikleri başlıklı makalemizde Pratik Bilgiler ve püf noktaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: ataturkun katildigi savaslaratatürkün katıldığı savaşlar ve tarihleri sırasıylaatatürkün katıldığı savaşlar ve tarihleri kısacaAtatürkün hayatı boyunca yaptıkları özetatatürkün katıldığı savaşlar kısacaatatürkün katıldığı savaşlar vikipediatatürkün katıldıgı savaslar ve tarihlerimustafa kemal\in askerken katildigi savaslar cepheleratatürk katıldığı savaşlarwww bilgiyuvasi6 info
------ Sponsorlu Bağlantılar ------

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Atatürkün katıldığı savaşlar ve tarihleri kısaca Kronolojisi Vikipedi SerdarHan tarafından 12 Mayıs 2013 tarihinde , Tarih-Türk Tarihi kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Atatürkün katıldığı savaşlar ve tarihleri kısaca Kronolojisi Vikipedi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.