-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Atatürkün Sanat ve Müzik İle İlgili Sözleri – Özdeyişleri Nelerdir


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Atatürkün Müzik ve Sanat Hakkında Sözleri

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Tarafından Müzik ve Sanat İle ilgili olarak söylenmiş olan Sözleri, Özdeyişleri ve Vecizelerinizi sizlere sunmak istiyoruz. Sizlerde Elinizde bulunan ve Atamız Tarafından söylenmiş olan sözleri bizimle paylaşırmısınız.

Atatürk Resimleri,Atatürk,Mustafa Kemal Atatürk,Atatürk Gifleri

Atatürkün Sanat Hakkında Söylediği Sözler

“Sanatkar, toplumda uzun çaba ve çalışmalardan sonra alnında ışığı ilk duyan insandır.”

“Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki fennin gerektirdiği şeyleri yapmaz; itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.”

“Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa, tam bir hayata sahip olamaz.”

“Bir milletin sanat yeteneği güzel sanatlara verdiği değerle ölçülür.”

Atatürkün Müzik İle İlgili Sözleri

Bir milletin yenileşmesinde ölçü, musikide değişikliği alabil mesi, kavrayabilmesidir.

Millet, ince duygulan, düşünceleri anlatan, yüksek deyişleri, söyleyişleri toplamak, onları bir gün önce, genel son musiki kurallarına göre işlemek gerekir. Ancak bu sayede, Türk milli musikisi yükselebilir, evrensel musikide yerini alabilir.

“Güzel sanatlara da alakanızı yeniden canlandırmak isterim. Ankara’da bir Konservatuvar ve Temsil Akademisi kurulmakta olmasını zikretmek, benim için bir hazdır. Güzel Sanatların her şubesi için Kamutay’ın göstereceği alaka ve emek, milletin insani ve medeni hayatı ve çalışkanlık veriminin artması için çok etkilidir.”

Bir önceki makalemiz olan Allah’ın Sıfatları: Zatı Sıfatlar başlıklı makalemizde Allah’ın zati sıfatları, Yüce Allah’ın Zati Sıfatları ve zati sıfatlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : ATATÜRKÜN SÖYLEDİĞİ GÜZEL SÖZLERAtatürkün sanat spor ve müzikle ilgili sözleriatatürkün sanat ve müzik ile ilgili sözleriatatürkün müzik ve sanatla ilgili sözleriatatürkün müzik ile ilgili sözleriataturkun sanat ve muzikle ilgili sozlerimustafa kemal atatürk sözlerikemal atatürk sözleribir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa tam bir hayata sahip olamaz açıklamasıatatürk'ün müzik ve sanat için söylediği sözler

Atatürkün Sanat ve Müzik İle İlgili Sözleri – Özdeyişleri Nelerdir SerdarHan tarafından 7 Ekim 2011 tarihinde , Soru-Cevap kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Atatürkün Sanat ve Müzik İle İlgili Sözleri – Özdeyişleri Nelerdir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

s