Avukata Soru Sor? DanışAvukata Soru Sor

Avukata Sor Köşemiz Son Bir Aydır Avukatımızın Yoğunluğundan Dolayı Bize Yanıt Verememesinden Dolayı Kapanmıştır Arkadaşlar. Sizlerden Bilgi Yuvası Olarak Özür Dileriz.Avukata Sor Köşesini Siz bilgi yuvası takipçileri için bugün itibarı ile yayına alıyoruz arkadaşlar. Avukat arkadaşımız sizlerin sormuş olduğu soruları kısa zaman içerisinde yanıtlayacaktır. Merak ettiklerinizi Sorularınızı Avukatınıza sormak istiyorsanız, Avukatınıza Danışmak İstiyorsanız sizlerin sorularını bekliyoruz.Takip ettiğiniz üzere sayfamıza sürekli olarak sizlerden sorular gelmekte ve biz soruları avukatımıza iletmekteyiz. Ancak bildiğiniz üzere soru sayısı çoğaldıkça yanıtlanma süresi biraz daha uzayabilmektedir. Avukat arkadaşımız elinden geldikçe bu sorularınızı yanıtlamaya çalışacaktır. Sizlerde soruların yanıtlanma süreci gecikirse kusurumuza bakmayın arkadaşlar.


Bilgi Yuvası Hukuk Servisi

Avukatımıza Sorulan Son Soruların Yanıtları

Soru 1

yerel mahkemeden yazılı olarak istedık fakat hakım dosyanın tamamı yargıtaya gıttgınden dolayı itiraz olmasada kesınlesmıs kararı imzalamayacagını söyledi.bu konu ıcın suan yapabılecegımız yasal olarak başka bır cözüm yolu olabılır mı?yargıtaydan dosyayı beklemekten başka.2.sorum yargıtaydan dosya geldıgınde karsı taraf tazmınat konusunda yargıtaydan karar duzeltme isterse diğer kararlara itiraz etmezse(nafaka.boşanma.velayet) bu kararlar kesınlesmıs olurmu yanı boşanmıs olurmuyuz?yoksa tazmınatla ilgili karar duzeltme istedıgınden dığer itiraz edılmeyen konular için karar duzeltmeyimi bekleyeceğiz.tsk ederim.
Soru 2
benim eniştem düzcede tem otoyolunda kendi kamyonuyla kaza yaptı.kazada başka bir kamyon sürücüsü
lastiklerini kontrol etmek için aşağı indiğinde benim eniştem yolda aydınlatma olmadığı için kamyonun sürücüsüne ardındanda otoyolda duran kamyonuna çarpmıştır.kazada lastiklerini kontrol eden kamyon sürücüsü ölmüş ve o sırada ölen kişinin kamyonunda bulunan başka bir kişide yaralanmıştır.eniştem gözaltına alındı ve 3 aydır ceza evinde.mahkemeside 5 gün sonra.eniştem ifadesinde aydınlatma olmadığı için kamyon şoförünü farkedmediğini ve şoföre vurmak istememesine rağmen kamyonu kontrol edemediğini söylemiştir.ayrıca ölen kamyon şoförüne yapılan otopside alkollü olduğu tespit edilmiştir.benim eniştemde alkol ve sabıka yok.acaba bu mahkemede çıkabilirmi..
Soru 3
SAYIN AVUKATBEY kardeşime kefiligimden dolayı tüm mallarım hacizli toplam bankaya borç 36 bin tl idi yeni kampanya yapılmış borç 11 bin tl akbanka avukat arayıp söyledi benim 3 bin liram var bu parayı yatırsam kefilligim düşermi mallarımdaki haciz kaldırılırmı lütfen yardımcı olursanız müteşekkür kalacagım saygılarımla.
Soru 4
merhaba
9 eylül universite öğrencisiyim.2004-05 girisli oldugum okula gecen sene 2 dönem kayıt yenilemedim(-ki kaydım silinsin ve yeni cıkan ögrenci affiyla basvurayım diye,ki başvurdum )baglı oldugum fakültenin yönetmeliginde madde 9 d- bentindeki maddesi der ki kayıt silme’ d)-İki yarıyıl üst üste kayıt yenilemediği- şartına baglar.
sımdı fakültem bende gecen sene almadıgım eğitim ve hizmetin parasını talep ediyor.(920 tl)acıklamaları :ögrencılık halım devam edıyormus..düşmemiş.
ayrıca 7 yılın sonunda okulu bıtıremeyen ıbaresı de vardır..gecen senın sonunda 7 yıl dolmus olması,bu sene basvurdugumda atılmıs bır ogrencı olarak AF tan donmem gerekıyor..gecen seney donuk ıstenılen bu 920 tl yasal mı ? tskler 

http://www.deu.edu.tr/DEUWeb/Icerik/Icerik.php?KOD=2885

Soru 5

terör örgütü üyesi olmak suçundan yargılanıyorum ayrıca propaganda yapmak ve ayrıca polis memuruna mukavemet etmek suşlarından yargılanıyorum bahar şenliklerini protesto sonucu yakalandım bu suçları yüklediler 10 kişi beraber duruşmaya girecegiz ceza alırmıyız acaba yada avukat tutulmalımı şimdiden teşekkür ederim..

Soru 6
Selamlar;
Öğretmenler için uygulanan Uzmanlık Sınavından 59.967 PUAN aldım.Bu puan 60,ın altında olduğu
gerekçesiyle uzman sayılmıyorum.Halbuki MEB şu anda 60 ve üzeri puan alan herkese uzmanlık hakkı
tanıdı.
Şu anda dava açmak istiyorum.Çünkü aldığım bu puan 59 sayılamaz.O kadar virgüllü sayıların
kullanıldığı bir sınav değildi bu sınav.Tamamen kullandıkları yanlış hesaplama kiriterlerine
dayanmaktadır bence.Ayrıca sınav sonucuna itiraz hakkıda bizlere verimemişti.
Öğrenmek istediğim bu konuda dava açabilirmiyim.
Soru 7
sevgili avukat bey benim sorum şu olacak bana hırsızlık la ilgili bir mahkeme keadı geldi bu olay 1,5 sene oluyor ben askerden önce yapmıştım ama askerden sorada karşıma çıktı şöle bişi yazıyor cezasından mahsubuna ne demek istiyor beni aydınlatırmısınız teşekkürler
Soru 8
Annemin üzerine kayıtlı 8000 m2 evli bir bahçesi var. tapu evli bağ olarak annem üzerine kayıtlı. anneme yapmış olduğum maddi ve manevi yardımlardan dolayı 8000m2 bağ ın 1000m2 sini bana vermek istiyor. noterden satış yapılsa ileride kardeşlerim hak idda edebilirmi? annem 55 yaşında. bağ parselli değil. hangi yolu izlemeliyim?

Avukatımızın Vermiş olduğu Yanıtlar

1- yargıtaydan dosyanızın onaylı bir suretini getirirseniz.
mahkem ehakimi kararı imzalar. karsı taraf karardüzeltme  istesede
ilk temyizde boşanma itiraz olmadıgından zaten kesinleşmiş durumda.

2- bu konuda kaza tutanakları ve bilirkişiraporları cokönemli
eniştenizde kusurlu ve taksirli adam öldürmeden dolayı hakkına kamu
davası açılmış durumda ancak duruma göre tahliye olma ihtimali var.

3- kefilliğiniz borc bitinceye kadar maalesef bitmez.
4- bilgi edinmekanunu kapsamında bu paranın nedenve hangi yasalgerekçe ile
talep edilidiğini sorun gelencevaba göre itiraz edebilirsiniz.
5 -cokciddi ve hayati bir konu profesyonel destekalın.
6- sınavkagıdınızın yenidendegerlendirilmesini talepedin kabuledilmediği takdirde idaremehkemesinde dava açabilirsiniz
7- Mahsup hükümlünün tutukta ve nezarette kaldığı sürenin almış olduğu cezasından düşülmesidir.
8- hakiddia edebilirler kanunimirascılarınsaklıpaylarıoranındaitiraz etmehakları var. anneniz size butaşınmazı bagışladıgıtakdirde işlemnoterde degil tapuda yapılmalıdır.

Bir önceki makalemiz olan Gayri Nizami Harp Tekniği Değil Bir Gerçek: Un iyi bir Patlayıcıdır başlıklı makalemizde gayri nizami harp, İlginç Bilgiler ve un bombası hakkında bilgiler verilmektedir.


Avukata Soru Sor? Danış SerdarHan tarafından 3 Eylül 2011 tarihinde , Hukuk Bilgisi kategorisine eklenmiştir.

  yeni 10
Benzer Konular
Avukata Soru Sor? Danış isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
103 responses to “Avukata Soru Sor? Danış”
 1. SerdarHan diyor ki:

  Özge hanım polisin görevi yapılan ihbarları değerlendirmektir. Eğer yapılan incelemeler sonunda sıkıntı çıkmazsa yapacağınız şey iftiradan dava açabilirsiniz. Sonrasında tazminat hakkınızda saklıdır.

 2. kaçak işçiler diyor ki:

  merhaba,ozel banka personelıyım ve atamam gereği yurtdısına gonderıldım bu arada esyalarımı satarak geldım ve 3 aydır kacak olarak calsıtırılıyorum şimdide geri Turkıyeye donmemı ıstıyorlar bu durumda dava acma hakkım varmıdır? ne yapabılırım? ne elde edebılırım? tsk.

 3. istek akın diyor ki:

  ben il dışındayken evin su abonesi olması gerekiyor ev sahibi ve eşim kira konturatını yeniliyor eşimin üstüne yapıyor
  o konturat taki imzanın ken disine ait olmadıgını beyan ederek eşim vebenim üstümüze evraktaki imzasını bizim atıgımızı
  beyan ediyor ben il dışında oldugum için eşimin sahte evrak düzen ledigini söylüyor mahkeme eşimi suçlu buluyor
  evrakı hazırlatan kendisi abone olurken ev sahibi yanında nasıl olacak 29012014 mahkeme var çıkamıyoruz işin içinden.

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.