-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Avustralya Hakkında Özet Bilgi?


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Avustralya Hakkında Özet Bilgi? – Avustralya Hakkında Bilgi – Avustralyanın Nüfusu ve Ekonomisi hakkında bilgileri konumuz içinde bulacaksınız.

AVUSTRALYA
– Okyanusya kıtasının en büyük ülkelerindendir.
– Yüzey şekilleri sade olup genel olarak ova ve platolardan oluşur.Ülkenin doğusu dağlıktır.Orta ve batı bölümleri çöllerden oluşur.
– İklim çeşitliliği fazladır.Güneyde Akdeniz kuzeyde Tropikal iklim doğusunda okyanus iklimi iç kesimler ve batısında Çöl iklimi görülür.
– Nüfus yoğunluğu ve miktarı düşüktür.
– Tarım alanları az olduğu halde modern yöntemler sayesinde tarımsal üretim yüksektir.Çayır ve otlaklar geniş alanlar kapladığı için hayvancılık gelişmiştir.Dünyanın en büyük yün üreticilerindendir.
– Yer altı kaynakları bakımından zengindir.Demir üretimi bakımından ilk sırada yer alır.
– Sanayisi çok gelişmiştir.Ticaret potansiyeli yüksektir.

Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : avustralya hakkında bilgi özetavustralya hakkında kısa bilgiavustralya ekonomisi kısacaavustralya hakkında bilgiavustralya hakkında genel bilgiavustralya hakkında kıs özet bilgiavustralya hakkında kısa bilgilerAVUSTRALYA KISACA ÖZETİAVUSTURALYA YEMEKLERİ KISACA ÖZETİ

Avustralya Hakkında Özet Bilgi? SerdarHan tarafından 19 Temmuz 2011 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Avustralya Hakkında Özet Bilgi? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

s