-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Avustralya Hakkında Özet Bilgi?


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Avustralya Hakkında Özet Bilgi? – Avustralya Hakkında Bilgi – Avustralyanın Nüfusu ve Ekonomisi hakkında bilgileri konumuz içinde bulacaksınız.

AVUSTRALYA
– Okyanusya kıtasının en büyük ülkelerindendir.
– Yüzey şekilleri sade olup genel olarak ova ve platolardan oluşur.Ülkenin doğusu dağlıktır.Orta ve batı bölümleri çöllerden oluşur.
– İklim çeşitliliği fazladır.Güneyde Akdeniz kuzeyde Tropikal iklim doğusunda okyanus iklimi iç kesimler ve batısında Çöl iklimi görülür.
– Nüfus yoğunluğu ve miktarı düşüktür.
– Tarım alanları az olduğu halde modern yöntemler sayesinde tarımsal üretim yüksektir.Çayır ve otlaklar geniş alanlar kapladığı için hayvancılık gelişmiştir.Dünyanın en büyük yün üreticilerindendir.
– Yer altı kaynakları bakımından zengindir.Demir üretimi bakımından ilk sırada yer alır.
– Sanayisi çok gelişmiştir.Ticaret potansiyeli yüksektir.

Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : avustralya hakkında bilgi özetavustralya hakkında kısa bilgiavustralya özet bilgiavusturalya hakında kısa özetavustralya ekonomisi kısacaavustralya hakkında bilgiavustralya hakkında genel bilgiavustralya hakkında kısa bilgileravusturalyaı kısa özet

------ Sponsorlu Bağlantılar ------

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Avustralya Hakkında Özet Bilgi? SerdarHan tarafından 19 Temmuz 2011 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Avustralya Hakkında Özet Bilgi? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.