Babam Sabıkalı Polis Olabilirmiyim ? Babası Sabıkalı Olanlar Polis Olabilir mi?Babam Sabıkalı Polis Olabilirmiyim ? Babası Sabıkalı Olanlar Polis Olabilir mi? soruları sıklıkla bizlere gelmektedir. Sizlere bu yazımızda konu ile ilgili olarak sizleri bilgilendirecek bilgi notumuzu sunmak istiyoruz.

Polis Meslek Yüksek Okulu (Pmyo), Pomem, Polis Koleji ve son olarak Polis Akademisi sınavlarına girmek için başvuruda bulunan adayların en çok sorduğu sorulardan biriside bu soru ‘Babam veya amcam sabıkalı polis olabilirmiyim?
Evet amcanızda babanızda sabıkalı olsada polis olabilirsiniz. Nasıl mı? 17 Mayıs 2008 gün ve 26879 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Meslek Yüksek Okulları Giriş Yönetmeliğinin 8. Maddesinin (h) bendine göre adayın kendisinin işlediği suçlardan aynı maddenin (ğ) ve (h) bendlerine göre ise eşinin işlediği suçlardan dolayı anılan yönetmelikte adayı bağlayıcı bir hüküm bulunmamaktadır.
Bu nedenle babası sabıkalı olan bir kişi polis olabilir.
Yorumlarınızı yazımızın altına yapabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan 2011 Yılında Kaç Polis Alınacak-PMYO lara Kaç Kişi Alınacak başlıklı makalemizde emniyet, polis ve polis memuru alımı 2011 hakkında bilgiler verilmektedir.


Babam Sabıkalı Polis Olabilirmiyim ? Babası Sabıkalı Olanlar Polis Olabilir mi? SerdarHan tarafından 27 Ekim 2012 tarihinde , Türk Polisi kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Babam Sabıkalı Polis Olabilirmiyim ? Babası Sabıkalı Olanlar Polis Olabilir mi? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.