-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Bakır Eksikliği Nedir,Tedavisi Nasıl Yapılır?


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Bakır Eksikliği Hakkında Merak Edilenler

İnsan Vücudu Öylesine Bir Mucizedir ki Yüce Yaradan Bir Çok Organı ve Maddeyi Bir Birine Entegre Etmiştir. Vücumuzdaki Bir Organ veya Bir Elementin Eksikliği Bir Diğer Organa Zarar Verebilmektedir. İnsan Vücudunda Bir Çok Element Bulunmaktadır.Bu Elementlerden Biride Bakır Elementidir. Peki Bakır Elementinin Eksikliği İnsan Vücudunda Ne Gibi Hasarlara Neden Olur,Eksikliğin Belirtileri Nelerdir ve Tedavisi Nasıl Yapılır. İşte Bu Sorunun Yanıtları Konumuz içerisinde..

İnsan Vücudunda Hangi Elementler Vardır.?

Bakırın vucuttaki eksikliği,kullanım alanları ve doz aşımı.

Bakır Eksikliğinin Belirtileri

Kansızlık, cilt ve kemik kusurları ve zeka gelişme bozuklukları görülür. Saç dökülmesi, yetişkinlerde anormal kalp ritmi. Bakır yetersizliğinin erken bulgularından bir tanesi de osteoporozdur. Sık olarak demir eksikliği ile beraber görülen bakır eksikliği halsizlik, solunum ve ödem yaratabilir. Büyümede yavaşlama görülür.

Bakır’ın Tedavide Kullanım Alanları

Artritler, kırılgan kemiklerde, Cerrahi operasyonlardan sonra cildi iyileştirici olarak, yanıklarda. Gebelik ve emzirme süresince kullanılır. Sağlıklı kişilerde diğer besinlerle beraber dengeli bir şekilde alınmalıdır. Özellikle Wilson ve Menke sendromlarında ve romatoid artrit ile osteoartrit gibi iltihaplı hastalıklarda kullanılması önerilmektedir.

Bakır Hangi Besinlerde Bulunur?

Sakatatlar, balık, kabuklu hayvanlar ve fındık bakır bakımından zengindir. Zeytin ve kurutulmuş meyvelerde bakır bakımından zengindir.

Dozları

Önerilen günlük dozu: 1,5mg.
Tedavi dozları günlük 5–8 mg aralığıdır.
Aşılmaması gereken doz günlük 5mg (uzun süre kullanımı).
Uyarılar

Zehirlenme ancak bakır ile kirlenmiş suların veya bakır tuzlarının fazla alımı sonucu bildirilmiştir. Bir başka durum ise doğum kontrol ilaçlarının alımı bakır düzeylerini artırmaktadır.

En İyi Alım Şekli

Gün içinde yemeklerle birlikte bakır glukonat şeklinde alınması yaralıdır. Vücuttaki bakır düzeyi Çinko ve C vitamini düzeyleri ile ilişkilidir.

Bir önceki makalemiz olan İnek Sütü İçmek Yararlı mıdır? Yoksa Zararlı mıdır? başlıklı makalemizde İnek Sütü Yararları, İnek Sütü Zararlımı ve İnek Sütünün Yararları hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : bakır eksikliği belirtileribakır eksikliği nedenlerivücutta bakır eksikliğinin belirtileriBAKIR EKSİKLİĞİ NASIL GİDERİLİRbakır eksikliğinvücutta bakır eksikliği belirtileribakır eksikliğinin belirtilerivücutta bakır eksikliği ve tedavisivucuddaki bakir eksikligi nasil giderilirbakir eksikligine bitkisel cozum

Bakır Eksikliği Nedir,Tedavisi Nasıl Yapılır? SerdarHan tarafından 25 Ocak 2012 tarihinde , Sağlık Bilgileri kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Bakır Eksikliği Nedir,Tedavisi Nasıl Yapılır? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.