Bebeklerde Hırıltı Neden Olur ?Bebeklerde Hırıltı Neden Olur ?Çocuklarda Hırıltının Nedenleri Nelerdir, Bebeklerde Hırıltı Tedavisi Nasıl Yapılır Sorusunun yanıtını sizlere uzman görüşlerinden oluşan bir makaleyi sizlere sunarak devam ediyoruz. Sizlerinde bebeklerinde hırıltı problemi varsa bu makaleyi okumanızı öneririz.

bebek resimleri, Bebeklerde hırıltı

Çoğu ebeveynin en çok yakındığı konulardan biriside bebeklerinde meydana gelen hırıldır. Bu yazı dizimizde sizlere bebeklerde meydana gelen hırıltını başlıca nedenlerinden ve tedavi yönteminden bahsetmek istiyoruz. Çoğu anne bebeğini kucağına aldığında genelde kedilerde görülen hırıltının aynısını bebeğinde gördüğünü söylerler. Bebeklerde oluşan hırıltının bir çok nedeni olabilir. Bebekler normal yetişkin bir insana oranlar 15 kat çocuklar ise 10 kat daha fazla nefes alır. Bunun başlıca nedeni ise bebeklerde ve çocuklarda bronçlerın daha küçük olmasıdır. Bronş havanın dolduğu kısım olarak ifade edilebilir. Aşırı hırıltı durumları ise genelde bronşit vakalarında görülür. bebek ve çocukların bronşlerı zaten küçüktü ve bronşit oluncada tıkanma gerçekleşecek ve bronşlar dahada ufalacak. Bundan ötürüde şiddetli hırıltılar meydana gelecektir. Hırıltının bir başka nedeni ise astımdır. Astım hastalığına yakanan çocuğun bronşları daralacak ve buna binayen dah fazla nefes alacaktır. Alınan fazla nefeste hırıltı oluşmasına neden olabilmektir. Bu tür vakalarda uzman bir üst solunum doktoru tarafından muayene yapılmalıdır. Çocuğunuzun hırıltıları artmış durumda ise yanında sigara içmekten sakının. Sigara dumanını soluyan çocuk daha çok tıkanacak ve çocuğun hırıltısı daha fazla artacaktır. Genel itabari ile küçüklerimizin yanında sigara içmeye karşıyız. Çocuğunuz halen anne sütü emiyor ise sütten sakın kesmeyin anne sütü çocuğunuzun hırıltısını azaltmada etkin rol oynayacaktır. Bu tür durumlarda çocuğunuzun hırıltısı devam ediyor ise durumu sakın hafife almayın. Gece tıkanıp ölen çocuk sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Lütfen bunların bilincinde olunuz. Hepinize sağlık dolu bir yaşam diler vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirmenizi temenni ederiz.

 

Bir önceki makalemiz olan Spiral Çıkarıldıktan Ne Kadar Zaman Sonra Hamile Kalınabilir başlıklı makalemizde hamile, Spiral Çıkınca Hamilelik ve Spirial Hamilelik hakkında bilgiler verilmektedir.


Bebeklerde Hırıltı Neden Olur ? SerdarHan tarafından 22 Eylül 2012 tarihinde , Sağlık Bilgileri kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Bebeklerde Hırıltı Neden Olur ? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.