Bengü Biyografisi – Bengü KimdirBengü Biyografisi

Bengü, İzmir’de 1979 yılında dünyaya geldi. Bengü Erden, aslen Malatyalıdır Müzikle ilk olarak İzmir Devlet Senfoni Orkestrası vasıtasıyla tanıştı. Orta ve lise eğitimini İzmir Özel Amerikan Lisesi’nde yaptı. Oliver Twist müzikalinde başrol oynadı ve müzikal sırasında tanıştığı İzmir Devlet Konservatuarının Genel Müdürü Müfit Bayrasa Bengü’ye 1 yıl boyunca şan dersleri verdi.

Müfit Bayrasa’nın bir bestesiyle 1996 yılında katıldığı Müyap ve Show TV tarafından organize edilen Pop Show Şarkı Yarışması’nda 2. oldu. Bu yarışma, jüride bulunan Kenan Doğulu ile tanışmasına vesile oldu. Kenan Doğulu’nun teklifi üzerine hem albüm çalışmalarını sürdürmek, hem de Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’ndeki eğitimini sürdürmek için İstanbul’a yerleşti.

Bengü’nün albüm çalışmaları üç buçuk yıl devam etti. Bu çalışmalar sürerken, üç yıl boyunca Kenan Doğulu’ya vokalistlik yaptı. Akademi İstanbul, Şan bölümünde müzik eğitimi aldı. Bengü’yü ilk olarak Kenan Doğulu’nun vokalisti olarak tanıdık. İlk solo albümü Hoşgeldin ile çok beğenildi. Beş yıl sonra, 2005 yılındaBağlasan Durmam isimli ikinci albümünü çıkardı.

Yurtiçi ve yurtdışında 300’e yakın konserler verdi. Canlı performanstaki başarısı sempatik tavırlarıyla bar programları ve konserlerin aranılan ismi oldu. Televizyon ekranına ve objektiflere barışık olan Bengü bir senedir ATV televizyonunda her Cumartesi yayınlanan ELİFNAĞME adlı programı başarı ile sunmayı sürdürmektedir. İkinci albümü BAĞLASAN DURMAM’ı DSM etiketi ve Ahmet Çelenk prodüktörlüğünde satışa sunuldu. Albümde yer alan Ucuz Mumlar ve Müjde adlı şarkıların söz ve besteleri Bengü’ ye ait. Albümde Serdar Ortaç,Sibel Alaş,Hakkı Yalçın, Murat Çekem, Ayşe Birgül Yılmaz gibi usta isimlerle çalıştı. Radyo listelerinde hızla yükselen Gel Gel adlı şarkıyı Azerice yorumladı. Albümün çıkış ve klip parçası sözü Serdar Ortaç‘a müziği N.Karvelas’a ait olan Korkumdan Ağladım.

Korkumdan Ağladım klibini Böcek Yapımdan son yılların başarılı yönetmeni Devrim Yalçın çekti.

Bengü’nün Albümleri

– Hoş Geldin (2000)
– Bağlasan Durmam (2005)
– Taktik (2007)
– Gezegen (2008)

Bir önceki Makalemiz olan Erkeklerin Hoşlandığı Sözler ve İltifatlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bengü Biyografisi – Bengü Kimdir SerdarHan tarafından 6 Kasım 2010 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Bengü Biyografisi – Bengü Kimdir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.