-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Cep Telefonları İçin En İyi ve Hızlı Mobil Tarayıcı


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Sponsor Bağlantı

En Hızlı Mobil Tarayıcı Hangisi

Cep Telefonu ve Akıllı Telefon kullanıcılarının bir çoğunun en önemli problemi internette gezinirken kullanılan tarayıcı nedeni ile düşük performanslı olarak internet kullanmak gelmektedir. Bilgi Yuvası olarak sizlere teknolojinin daha iyi kullanılması için elimizden gelen bilgi paylaşımını yapma felsefesinden hareketle hızlı bağlanabileceğiniz mobil tarayıcıları tanıtmak istedik.

İnternette gezinirken bilgisayarınızın performansı büyük önem kazanıyor. Ancak ortalama bir PC, tarayıcınızda birçok sekme açıkken bile iyi bir performans sağlayabiliyor. Akıllı telefonlarda ise durum biraz farklı. Modern PC’lerden daha yavaş olan telefonlarda hız ve verimlilik daha büyük önem kazanıyor.

Makeuseof.com, hangi mobil tarayıcının en hızlı olduğunu bulmak için çeşitli testler gerçekleştirmiş. Teste katılan mobil tarayıcılar ise şunlar: Firefox, Dolphin Mini, Dolphin HD, Opera Mobile, xScope, Skyfire, Android tarayıcısı (2.2.1). Opera Mini, hız testlerini tamamlayamadığı için atlanmış.

Testlerde Verizon’un 4G cebi htc Thunderbolt kullanılmış ancak testler 3g ağında yapılmış. Testlerde arka plandaki tüm programlar kapatılmış.

Sunspider 0.9.1: Bu JavaScript hız testinde Firefox birinci gelmiş. İkinci Opera Mobile ve üçüncüyle arasındaki fark ise dikkat çekiyor.

...

Rightware Browsermark: Bu test ise JavaScript ve DOM performansını değerlendirmekte kullanılıyor ve akıllı telefonlar için bir nevi Peacekeeper hız testi. Bu testte daha yüksek puan daha iyi performans anlamına geliyor ve burada da Firefox birinci. Skyfire ve Android tarayıcısı testi tamamlayamamış.

Sayfa yükleme süreleri: Bir ‘gerçek hayat’ testi gerçekleştirmek isteyen makeuseof, bir blog sayfasını üç kez yüklemiş ve sonuçların ortalamasını almış. Burada ise en hızlı tarayıcı 7 saniye ile Firefox 4 olmuş. Dolphin HD ve Dolphin Mini 8 saniye; Opera Mobile ve xScope onu 9 saniye ile takip ederken Skyfire 11 saniye ile sonuncu olmuş.

Sonuç

Testte Android işletim sistemindeki Firefox’un en iyi Android tarayıcısı olduğu ortaya çıkıyor. Skyfire’ın toplamda yavaş olduğu dikkat çekerken, Android’in kendi tarayıcısı da sondan ikinci olmuş. Diğer skorlar ise birbirine yakın ve karşılaştırılabilir.

Nasıl Buldular: Mobil tarayıcı isimlericep telefonunda en iyi tarayıcıakilli telefonlarda internet baglantisi en hizlisi hangileriEN İYİ VE HIZLI CEP TELEFONLARImobil tarayuci testmobil tarayuci test#telefon için hızlı tarayıcı

Cep Telefonları İçin En İyi ve Hızlı Mobil Tarayıcı SerdarHan tarafından 15 Temmuz 2011 tarihinde , Bilgisayar Ve İletişim Teknolojileri kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Cep Telefonları İçin En İyi ve Hızlı Mobil Tarayıcı isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!