Cep Telefonunu Bilgisayara Bağlamak ve İnternete Girmek İçin YapılacaklarCep Telefonu ve Pc İle İnternete girmek

Cep Telefonunuzdan İnternete bağlanmak yada Cep telefonunuzu modem olarak kullanarak internete girebilirsiniz. Şu anda en popüler olan iki yöntem var bunlardan birisi 3 G ‘li telefonu Modem olarak kullanak internede girmektir. Bugün sizlere 3. Nesil Telefonunuzu kullanarak nasıl internete girebilirsiniz onu anlatan bir paylaşım sunacağız.

3 G İle Cep Telefonunu İnternete Bağlamak

3G altyapısı kullanarak bilgisayardan internete bağlanmak için en çok kullanılan yöntem televizyonda sıkça reklamı yapılan mobil modemlerden faydalanmak olarak gözüküyor. Şu anda her 3 GSM operatörü de en az 1 yıllık olarak imzalanan kontratlı internet paketlerinden satın alan kullanıcılara modemi hediye ediyorlar.

Turkcell‘in VINNVodafone‘un Mobil ModemAvea‘nın ise Jet olarak adlandırdığı mobil modemler her yerden internete bağlanmak isteyen kullanıcılara alternatif bağlantı imkanı sunmuş oluyor. Üstelik bu hizmet, mobil internetten bağımsız olarak yani cep telefonuna gerek kalmadan satın alınabiliyor.

Peki internete 3G ile giriş için mobil modem şart mı?

Şu an piyasada bulunan birçok dizüstü ve mini dizüstü bilgisayarda dahili 3G modem bulunmakta. Eğer ilerleyen zamanlarda 3G internetten faydalanmayı düşünüyorsanız yeni bir bilgisayar satın almadan önce bu özelliği sorgulamalısınız. Dahili 3G modemi olan bir bilgisayar ile GSM operatöründen edineceğiniz bir data sim kartı kullanarak 3G internete bağlanabilirsiniz.

Bazı telefonlar 3G çıkışlarını bilgisayar ile paylaşabiliyorlar ve bu sayede mobil telefon için alınmış 3Gaboneliği ile bilgisayardan da internete bağlanmak mümkün hale geliyor. Eğer sahip olduğunuz telefon bilgisayarla eşleştirme (konfigürasyon) özelliğine sahip ise ve bir 3G aboneliğiniz var ise bu aboneliği internette kullanabilirsiniz. 3G uyumlu bir telefon almayı düşünüyorsanız bu özelliği de satıcıya sorulacaklar arasına eklemenizde fayda var.

Soruyu Gönderenin Adı : MUHAMMED / Mail Adresi:

Ziyaretçimiz Tarafından Sorulan Soru:vodafone marka cep telefon dan bilgisayar a bağlantı yaparak net girmek için bu cep telefon nun bilgisayara yüklenen cd si lazım yada program yardımcı olursa niz sevinirim

Cevap:

Aldığınız telefonu nereden aldıysanız bu durumu onlara anlatmanız gerekmektedir..Eğer win 7 ise böyletelefonu neredeyse otomatik olarak tanır yada internet  üzerinden driverleri indirmeniz gerekiyor..Telefon marka ve modelini yazarsanız driver aramaya başlayabiriz ..Kolay gelsin

 


Etiketler:cep telefonu ile bilgisayarı bağlama,cepten internete bağlanma,internete cep ile nasıl bağlanırım,


Cep Telefonunu Bilgisayara Bağlamak ve İnternete Girmek İçin Yapılacaklar SerdarHan tarafından 27 Şubat 2011 tarihinde , Bilgisayar Ve İletişim Teknolojileri kategorisine eklenmiştir.

  yeni 10
Benzer Konular
Cep Telefonunu Bilgisayara Bağlamak ve İnternete Girmek İçin Yapılacaklar isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
3 responses to “Cep Telefonunu Bilgisayara Bağlamak ve İnternete Girmek İçin Yapılacaklar”
 1. eşref bey diyor ki:

  ya arkadaşlar benim telefon 5800 expres mizik kablo yoluyla telefonu modem olarak kullanmak istiyorum ama bi tür lü yapamadım programı bile ekledim olmadı yardımcı olabilirmisiniz lütfen şimdiden teşekkürler…

 2. ayaz diyor ki:

  merhabalar
  nokia c7 telefonumda avea interneti kullaniyorum
  laptopla telefonumumdaki interneti nasil kullanabilirim
  yardimci olursaniz sevinirim…

 3. SerdarHan diyor ki:

  Telefonunuzda Modem özelliği varsa data kablonuz ile bilgisayarınıza bağlayacaksınız.

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.