Sponsor Bağlantılar


Cimnastik Sporunun Tarihçesi Cimnastik Hakkında Kısa Özet Bilgi


Sponsor Bağlantı

Cimnastik Sporunun Tarihçesi Cimnastik Hakkında Kısa Özet Bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

CIMNASTIK :
Atletizm ve gösteri niteliklerini taşıyan, vücudun esnekliğine, çevikliğine dayalı çeşitli ritmik-artistik hareketlerden oluşan, bayanlar ve erkeklerin yaptığı aletli-aletsiz spor dalı. Cimnastik sporunun kökleri tarih öncesi eski çağlara kadar uzanır.
Sosyologlar, insanoğlunun maymunlardaki çevikliğe özenerek ilk cimnastik hareketlerini taklit yoluyla gerçekleştirdiğini belirtirler. Cimnastik, Cin, Pers, Hindistan, Yunan ve Roma uygarlıklarında da önemli yer tutar. Bugünkü modern cimnastiğin temelleri 18.yy’da Almanya’da atıldı. Modern cimnastik, Atina’da düzenlenen 1896 olimpiyatlarından itibaren olimpiyat programlarına alındı.

Konumuz Vikipedia TR kaynaklı olarak uzmanlarımızca derlenmiştir.

Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: temel jimnastik tarihicimnastiğin tarihçesitemel jimnastik tarihçesi çok kısa özetjimnastiğin tarihçesi hakkında kısa bilgilergenel jimnastik tarihijimnastik nasıl yapılır kısacaJimnastik sporunun tarihi kısaca ve özeti

Cimnastik Sporunun Tarihçesi Cimnastik Hakkında Kısa Özet Bilgi SerdarHan tarafından 26 Eylül 2012 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.
Sponsor Bağlantı
    yeni 10
Benzer Konular
Cimnastik Sporunun Tarihçesi Cimnastik Hakkında Kısa Özet Bilgi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!