-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Cumhuriyetten önce Osmanlı Devletinde kullanılan alfabe Hangisidir


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Cumhuriyetten önce kullanılan alfabe

Cumhuriyetten önce Osmanlı Devletinde kullanılan alfabe Hangisidir, Hakkında Özet ve Kısa Bilgi

Cumhuriyetten önce kullanılan alfabe nedir hangisidir,

Cumhuriyetin ilanıncan önce hangi alfabe kullanılırdı,

Cumhuriyet Öncesi Hangi Alfabe Kullanılıyordu 

Cumhuriyetin ilanından ve harf inkılabından önce Arap alfabesi kullanılıyordu. Osmanlıca yazısının düzeltilmesini isteyenlerin başlıca gerekçesi, bu yazının Türkçe’nin ünlü seslerini ifade etmekte yetersiz kalmasıydı. Bu sorundan doğan imla kargaşası, yazılı basının ve resmi okul kitaplarının yaygınlaşması ile daha çok hissedildi. 1870′lerden itibaren Türkçe’nin standart bir sözlüğünü oluşturma çalışmaları da imla konusunu gündeme getirdi.

Bir önceki makalemiz olan Güzel Çay Nasıl Demlenir? İncelikleri başlıklı makalemizde Pratik Bilgiler ve püf noktaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : cumhuriyet öncesi okulların resmi ve o dönemde kullanılan yazı örneklericumhuriyet öncesi kullanılan yazı örneklericumhuriyet öncesi yazi örneklericumhuriyet öncesinde kullanılan yazı örneklericumhuriyetten önce kullanılan yazı örneklericumhuriyet öncesi kullanılan alfabeCumhuriyetten önceki alfabeosmanlı devletinde kullanılan alfabecumhuriyetten önce hangi alfabe kullanılıyorducumhuriyetten once hangi alfabe kullaniliyordi

Cumhuriyetten önce Osmanlı Devletinde kullanılan alfabe Hangisidir SerdarHan tarafından 15 Eylül 2012 tarihinde , Tarih-Türk Tarihi kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Cumhuriyetten önce Osmanlı Devletinde kullanılan alfabe Hangisidir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

s