Davulun İcat Edilişi ve Hikayesi Hakkında Bilgi Var mı ?Soru: Merhaba Ödevim de lazım Bana Davulun Hikayesini yazarmısınız. Ve bir de Davul ne Zaman icat Edildi sorusunun yanıtını verirmisiniz.

Cevap: Sayın takipçimiz Davulun hikayesi Kısaca yazımız devamında paylaşılmıştır. Ayrıca Davulun İcadı Hakkında Özet Bilgileri de konu devamında bulacaksınız.

Davulun İcat Edilme Hikayesi

Davul, belkide insanoğlunun en eski müzik aleti. Kimi zaman ayinlerda, kimi zaman savaşta, kimi zaman haberleşmeda kimi zamansa dans etmek ve müzik için kullanıldı. M.Ö 3500 yıllarında, insanların bir çerçeve üzerine geçirdikleri hayvan derisinden yaptıkları davulları çaldıkları biliniyor. Bunun kanıtına birçok Çin söylencesinde rastlamak mümkündür. Bin yıl sonra Sümerler, Mezopotamya’da insan boyunda yuvarlak davullar yaptılar. Afrika’da, davulların hatırlanamayacak kadar eski zamanlardan bu yana bir haberleşme aracı olarak kullanıldığı bilinmekte. İncil’in bazı bölümlerinde de insanın düşmanı karşısında ayaklarını yere vurarak nasıl “davul çaldığını” anlatan cümleler bulunur. Trampet ise, eski Yunanlılar zamanında kullanılmaya başlandı. Bunların daha büyük boyları, Arap istilası sırasında Avrupa’ya ulaştı. Bunlar savaşta cepheye giderken, barış zamanında da resmi törenlerde çalınıyordu. 15. yüzyılda süvarilerin kullandığı davul ve trampetler, 17. yüzyıldan itibaren orkestralara girdi.

Bilgi Yuvası Soru Cevap Bölümü 

Bir önceki makalemiz olan Allah’ın Sıfatları: Zatı Sıfatlar başlıklı makalemizde Allah’ın zati sıfatları, Yüce Allah’ın Zati Sıfatları ve zati sıfatlar hakkında bilgiler verilmektedir.


Davulun İcat Edilişi ve Hikayesi Hakkında Bilgi Var mı ? SerdarHan tarafından 31 Ocak 2013 tarihinde , Soru-Cevap kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Davulun İcat Edilişi ve Hikayesi Hakkında Bilgi Var mı ? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.