-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Demirden Bıçak Nasıl Yapılır ? Demirden Bıçağa Kadar Geçen İşlemler Nelerdir


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Demirden Bıçak Nasıl Yapılır ? Demirden Bıçağa Kadar Geçen İşlemler Nelerdir ve Demirin Bıçağa Dönüşüm Süreci Nasıldır Sizlere Kısaca Anlatmak istiyoruz.

Demirin dövülerek bıçak haline getirilene kadar yapılan işlemler ve demirden bıçağa kadar olan aşamaları sırasıyla inceleyelim. Yerkürede en fazla bulunan metal olan demir çeşitli aşamalar sonucunda bugün kullandığımız bıçak, çatal vs. gibi birçok ürüne dönüştürülür.

Günümüzde ham metal bir takım işlemlerle ayrıştırıldıktan sonra kullanılabilir metal haline getirilir. Demirin bıçak haline getirilmesi işlemi ise sıvı haldeki demirin fabrikasyon ortamında kalıplara dökülmesi ve bunların soğutularak eğeleme işlemine tabi tutulmasıyla yapılır. Bu bıçaklara daha sonra makinelerce sap takılır.

Günümüzde hala el yordamıyla üretim yapanlar olsa da demir ve demir ürünleri artık fabrika ortamlarında üretilmektedir. Bıçağın geçmişi taş devrine kadar dayanmaktadır. O zamanlarda insanlar taşları yontarak keskin hale getirip bugünkü bıçak gibi kullanmışlardır.

Bilgi Yuvası

Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : demirden bıçağa dönüşüm sürecidemirden bıçak nasıl olurdemirden bıçak nasıl yapılırdemirin bıçağa dönüşüm sürecidemir nasıl bıçak olurdemirin bıçağa dönüşümüdemirden nasıl bıçak olurdemirin bıçağa dönüşüm hikayesipamuktan kumaşa demirden bıçağa dönüşüm süreçleridemırden bıçağa

Demirden Bıçak Nasıl Yapılır ? Demirden Bıçağa Kadar Geçen İşlemler Nelerdir SerdarHan tarafından 19 Kasım 2012 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Demirden Bıçak Nasıl Yapılır ? Demirden Bıçağa Kadar Geçen İşlemler Nelerdir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
2 responses to “Demirden Bıçak Nasıl Yapılır ? Demirden Bıçağa Kadar Geçen İşlemler Nelerdir”
  1. elif kubilay diyor ki:

    Demirden Bıçak Nasıl Yapılır Vikipedi gibi özet açıklanmış? Demirden Bıçağa Kadar Geçen İşlemler Nelerdir

  2. berna orhan diyor ki:

    Bilgi Yuvası’na çokkk teşekkür ederimm. Çok işime yaradı. Süperrr! Çok beğendim valla.Gerçekten çok teşekkür ederim. Saygılarımı Sunarım…

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.