-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Depresyon (Bunalım) sorununa Yeni Çözüm ve Tedavi Yolları


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Sponsor Bağlantı

Depresyon (Bunalım) sorununa Yeni Çözüm ve Tedavi Yolları nelerdir sorusu sıklıkta sorulmaktadır. Bilgi Yuvası olarak sizlere uzmanlarca en son gelişmeler ışığında hazırlanmış olan bir çözüm için yol haritası sunan bilgi notunu paylaşmak istiyoruz. Umarım faydalı olacaktır.

Kadınlar için belki de motive düşürücü en önemli ruhsal hastalıklardan biri de depresyondur. Kimi zaman dönemsel olan bu ruh hali hayatımızın çoğunu engelleme riski taşımaktadır. Depresyon kimi zaman ciddi belirtiler ile ortaya çıkarken, kimi zaman ciddiye almayarak yıllarca bunun sıkıntısını çekebiliriz. Bu hastalık terapi ve ilaçlar ile tedavi edilirken alternatif şekilde de iyileşme sağlama imkanımız olduğunu unutmayalım.

depresyon

Depresyonu önlemek için ilk dikkat edilmesi gerekenler arasında beslenme düzenimiz vardır. Şeker oranlarının yüksek olduğu ve rafine karbonhidratlı yiyeceklerden genel anlamda uzak durmak faydalıdır. Uzak durmamızın en önemli sebebi ise, bu gıdalar vücudumuzdaki kan şekeri oranında ani artışlara ve inişlere sebep olmasıdır. Bu durum da yorgunluk ve sinirlilik haline yol açar. Depresif ruh hallerimizde iken alkol tüketimine de dikkat etmemiz gerektiği uzmanlar tarafından uyarıldı. Alkol, depresyon zamanlarımızda kendimizi daha iyi hissettirebilir fakat bu düşünce yanlıştır. Bir süre sonra kendinizi daha kötü hissetme olasılığınız çok yüksektir.

Depresyon hallerinize alternatif çözümler yaratmak istiyorsanız bunu doğal yollardan sağlayabilirsiniz. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmekle başlayabilirsiniz. Omega-3 yağı bu zamanlarınızda tüketmeniz gereken bir şeydir. Bununla beraber, sindirimi yavaş olan yiyecekler de faydalı olacaktır.

Depresyon hallerinizde hiçbir şey yapmak istemeyebilirsiniz fakat bu ruh halinden uzaklaşmalısınız. Kendinizi günlük egzersizlere alıştırmalısınız ve bu ruh hallerinizde egzersizden uzak kalmamalısınız. Bu durumda belki egzersiz şeklinizi değiştirebilirsiniz. Daha fazla doğa içinde yürüyüş yapabilir, yüksek ses müzikle koşabilirsiniz.

Bilgi Yuvası Huzurlu Günler Diler.

Bir önceki makalemiz olan Rüzgarların Yönleri-Rüzgar yön İsimleri başlıklı makalemizde rüzgar, rüzgar çeşitleri ve rüzgar türleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: DÖNEMSEL BUNALIM

Depresyon (Bunalım) sorununa Yeni Çözüm ve Tedavi Yolları SerdarHan tarafından 31 Mart 2013 tarihinde , Kadınca Konular kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Depresyon (Bunalım) sorununa Yeni Çözüm ve Tedavi Yolları isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!