-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Dünya Ekonomisindeki Devrimler


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Ekonomik Devrimler

İnsanlık tarihin başlangıcından bu yana pek çok değişikliğe tanık oldu. Kimileri daha yerel kimileri ise daha genel ve dünya çapında olan bu değişiklikler özellikle günümüz dünyasının şekillenmesinde büyük rol oynadılar. Kimi zaman siyasi devrimler şeklinde ortaya çıkan ve dünya düzenini doğrudan etkileyen devrimler aynı zamanda daha uzun bir süreç içerisinde ortaya çıkan ekonomik devrimlerle de ekonominin boyut değiştirmesine neden oldu.

Ekonomik Devrimler resimler

Yıllardır anlatılagelen tarih öncesi devirlerde insanların temel geçim kaynaklarının avcılık ve toplayıcılık olması durumu milattan önce 8000’li yıllarda yerleşik hayatın ve tarımın gerçekleşmesi sonucu ortadan kalkmaya başlamış ve özellikle kara sabanın icadı ile beraber tarım devrimini ortaya çıkarmıştır. Tarım devrimin ise ekonominin giderek gelişmesini ve ticaretin yepyeni bir boyut kazanmasını sağlamıştır.

Bunun ardından ise yaşadığımız dünyanın temellerinin atıldığı, kökleri coğrafi keşiflere dayanmakta olan sanayi devrimi gelmektedir. Sanayi devrimi üretimde tamamen bir çığır açmış ve verimlilik yanında ürün çeşitliliğinin artmasına ve üretimde otomatikleşmeye yol açarak daha çok ürün üretilmesine ve doğal olarak da ekonominin inanılmaz bir hızda büyümesine yardımcı olmuştur.

Bilgi Yuvası Özgün Ekonomi Makaleleri

Bir önceki makalemiz olan Turkcell TVPlus Nedir, Fiyatları ve Hakkında Bilgi başlıklı makalemizde Turkcell, Turkcell TV + ve Turkcell TVPlus Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : sanayi inkılabı

Dünya Ekonomisindeki Devrimler SerdarHan tarafından 12 Mayıs 2012 tarihinde , Ekonomi Makaleleri kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Dünya Ekonomisindeki Devrimler isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim