-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Dünyada Nesli Tükenen Bitkiler Ve Ağaçlar


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Sponsor Bağlantı

Dünyada Nesli Tükenen Bitkiler Ve Ağaçlar
Bilgi Yuvasında Dünyada Nesli Tükenmeye Yüz Tutan Bazı Ağaçlar ve Bitki Türlerinin İsimleri ve haklarında özet bilgiyi sizlere sunmak istiyoruz. Ayrıca bunların resimlerinide konumuz içinde bulabilirsiniz.
Nesli tükenen ağaçlar:

Baobab ağacı:Afrika ve Hindistan’da yetiştirilen bu ağaç gittikçe daha çok tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor.

Maymun çıkmazı ağacı:Şili de yetişen bu ağaç bir fosil kadar yaşlıdır. Ancak yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan ağaçlardan birisidir.

Canavar ağacı:Resimde de göreceğiniz ağaç 2000 yaşındadır ve Afrika’da yetişir.

Bois Dentelle ağacı:Bu güzel ve şirin ağaç çok az sayıda vardır. Dünyada bu ağaçtan sadece iki tane kalmıştır.

...

Bunlar da tükenecek bitkilerden bazıları:
Venüs sinekkapanı: Bu bitki et yemesiyle ünlüdür. Karıncalar ve sinekler bu bitkinin kapanına sıkışırlar. Ama bu ilginç bitkinin de nesli tükenmek üzere.


Rafflesia çiçeği: Bu çiçek dünyanın en büyük çiçeklerinden birisidir. Kokusu hoş olmadığı için bu çiçeğe “et çiçeği” denir.


Titan arum: Bu çiçek dünyanın en büyük çiçeği değildir ancak rafflesia gibi kötü kokar bu nedenle bu bitkiye “ceset çiçeği” denir.


Yarasa çiçeği:Yarasa çiçeği çok ender rastlan güzel bir bitki türüdür.


Yeşim bitkisi (Green jade):Bu da pek nadir rastlanan bir çiçek türüdür. Çiçeğin yaprakları mavi-yeşil renktedir ve ortası koyu mordur.


Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: nesli tükenen bitkilerbois dentelle ağacıyeşim bitkisiMaymun çıkmazı ağacınesli tükenmiş bitkilernesli tkenen bitkilerdünyada nesli tükenen bitkilerYeşim bitkisi (Green jade)nesli tükenen ağaçlarmaymun cıkmaz ağacı

Dünyada Nesli Tükenen Bitkiler Ve Ağaçlar SerdarHan tarafından 26 Ağustos 2011 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Dünyada Nesli Tükenen Bitkiler Ve Ağaçlar isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.