-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Dünyanın En Tanınmış En Güzel Mimari Eserleri Hangileridir, Resimleri


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Dünyanın En Tanınmış En Güzel Mimari Eserleri Hangileridir, Resimleri  ve Hakkında Bilgileri sizlere hazırladığımız en iyi mimari eserler listesiyle sunmak istiyoruz.

Empire State Binası 
Empire State Building, New York’da bir gökdelen caddelerin arasında yer alır. 1 Mayıs 1931 tarihinde, o güne kadar Dünya’nın en yüksek binası olan Chrysler Building’in bu unvanını elinden almıştır.

Beyaz Saray 
Beyaz Saray Amerika Birleşik Devletleri devlet başkanlarının Washington’da bulunan resmî ikametgâhıdır.
İngilizce ismi ‘White House’ yani ‘beyaz ev’ olmasına rağmen, Türkçe’ye ‘Beyaz Saray’ diye tercüme edilmiştir.Sidney Opera Binası 

Sidney Opera Evi, Sidney’in sembolü ve 20.Yüzyıl’ın en ünlü yapılarından biri. Danimarkalı ünlü mimar Jørn Utzon bu eseriyle 2003 Pritzker Mimarlık Ödülünü kazanmıştır.UNESCO dünya kültür mirasına eklenmiştir.

Tac Mahal
Tac Mahal, Babür İmparatorluğu’nun 6. hükümdarı Şah Cihan (1593-1666) tarafından, o zamanki imparatorluğun başkenti olan Hindistan’ın Agra şehrinde, Jumna (Yamuna) Nehri’nin kıyısında yaptırılmıştır.

Eyfer Kulesi
Eyfel Kulesi Paris’deki demir kule. Kule, aynı zamanda tüm dünyada Fransa’nın sembolü halini almıştır. İsmini, inşa ettiren firma olan Gustave Eiffel’den alır. En büyük turizm cazibelerinden biri olan Eyfel Kulesi, yılda 6 milyon turist çeker. 2002 yılında toplam ziyaretçi sayısı 200 milyona ulaşmıştır.

Bir önceki makalemiz olan Allah’ın Sıfatları: Zatı Sıfatlar başlıklı makalemizde Allah’ın zati sıfatları, Yüce Allah’ın Zati Sıfatları ve zati sıfatlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: dünyadaki kuleler nelerdirdünyanın en güzel eserlerinin resimleridünyanın en güzel mimari eserleridünyanın en iyi mimarları ve eserlerien iyi mimarlar ve eserleriunlu mimari eserler
------ Sponsorlu Bağlantılar ------

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Dünyanın En Tanınmış En Güzel Mimari Eserleri Hangileridir, Resimleri SerdarHan tarafından 15 Ekim 2012 tarihinde , Soru-Cevap kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Dünyanın En Tanınmış En Güzel Mimari Eserleri Hangileridir, Resimleri isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.