-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Egzozdan Çıkan Gazlar ve Zararları Nelerdir?Egzoz Gazları Hakkında Bilgi


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Egzoz Gazı Nedir

Egzoz gazı, doğal gaz, benzin, mazot, fuel oil ya da kömür gibi yakıtların yanması sonucu ortaya çıkan ve egzoz ve baca yardımıyla atmosfere atılan gazdır.

Egzoz Gazı Bileşimi

Her ne kadar yanma gazlarının çoğunun büyük kısmı görece zararsız nitrojen (N2), su buharı (H2O) (saf karbon yakıtlar dışında), ve karbondioksit (CO2) (hidrojen yakıtı dışında)ise de görece az bir kısmı karbonmonoksit (CO), hidrokarbonlar, nitrojen oksitler (NOx), kısmen yanmamış yakıt ve partiküller gibi istenmeyen zararlı ve zehirli maddelerden oluşur.

Egzoz Dumanı İçeriği ve Zararları

Araçlar çalıştığında egzozlarından havaya, karbonmonoksit, azotoksit hidrokarbon gazları ile ağır metal kurşun karıştığını belirterek, renksiz, kokusuz bir gaz olan karbonmonoksitin kapalı ortamlarda zehirleyici, hatta öldürücü etki yaratır.

Egzoz dumanının bileşiminde bulunan azotoksitin solunumu durumunda akciğer dokusunun hasara uğratır.Kansorejen hidrokarbon ile kan, kemik ve sinir sistemlerine zarar veren ağır metal kurşunun yol açacağı zararların telafisi çok zordur.

Nasıl Buldular: arabalardan çıkan egzoz dumanlarının zararlarıaraba egzozundan çıkan gazlararaba egzozundan çıkan zehirli gaz nediraraba egzozlarının zararlarıegzozdan çıkan gazlararaba egzozunun zararlarıegzozdan atılan zehirli gazlaregzoz dumanının zararlarıarabanın zararları nelerdiregzoz gazlari nelerdir
------ Sponsorlu Bağlantılar ------

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Egzozdan Çıkan Gazlar ve Zararları Nelerdir?Egzoz Gazları Hakkında Bilgi SerdarHan tarafından 15 Nisan 2011 tarihinde , Eğitim kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Egzozdan Çıkan Gazlar ve Zararları Nelerdir?Egzoz Gazları Hakkında Bilgi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.