-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

En Güzel Hapishane Filmleri Listesi


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

En İyiler Listelerini sizlerle paylaşmaya 2012 – 2013 Döneminde de sevilerek izleneceğini düşündüğümüz Tüm Zamanların En İyi Hapishane Filmleri Listesini sizlere sunarak devam ediyoruz. Sizlerde bu listede aslında şu sinema filmide olmalıydı diyorsanız tek yapmanız gereken bizimle paylaşmak. 5 tane biz paylaştık kalan beş taneyi siz paylaşırmısınız.

En İyi Hapishane Konulu Filmler

1 – Esaretin Bedeli
Yapım Yılı 1994
Biri siyah, diğeri beyaz iki mahkumun olağan dışı dostluğunun öyküsü. Tim Robbins ile Morgan Freeman’ın performanslarından güç alan bu 40’ların hapishane gerçeğine parmak basan eserin Stephen King’in romanından uyarlandığı da not düşülmeli. Ana akım hikaye anlatma sinemasının tavizsiz yönetmenlerinden Frank Darabont ise filme Oscar adaylıkları getirmişti
2 – R
Yapım Yılı 2010
Hapishanede kalan ‘mahkum psikolojisi’ konusunda ihtisas yapan bir ilk film. Tobias Lindholm-Michael Noer ikilisinin yüksek plan sekans alma ve ses bandı kullanma becerisiyle yükselen, yerine göre ‘şiddet’ ve ‘din’ gibi kavramlara da giren özel bir eser. Üstelik Danimarka mamulü…
3 – Kelebek (Papillon)
Yapım Yılı 1973
Yönetmen Francis Ford Coppola
Hapishane filmlerine ‘destansı’ anlatıyı getirerek çığır açan bir başyapıt. Üç bölümde bir suçlunun tasvirini böylesi bir metotla yaparken Francis Ford Coppola’nın gangster filmine uyguladığını alana tahsis eden bir eser. Yönetmen Franklin J. Schaffner’ın zekasının kaynağında usta oyuncu Steve McQueen var.
4 – Yeşil Yol
Yapım Yılı 1999
Yönetmen Frank Darabont
Edgecomb, hikayesini anlatırken bir huzur evinde yaşamaktadır ve hapishanedeki görevinin üzerinden yıllar geçmiştir. Edgecomb’ un hapishanedeki görevi, hücrelerinden alınan idam mahkümlarını, elektrikli sandalyenin bulunduğu ölüm odasına kadar olan bir millik yeşil yoldan götürmektir.
5 – Con Air
Yapım Yılı 1997
Bir uçak hapishanesinden kaçmanın yollarını arayan ‘çeşitli’ mahkumların direniş hikayesi. Müzikleri, temposu ve Jerry Bruckheimer zekasıyla yürüyen, alanın içindeki ‘su gibi akan’ seyirliklerden biri. Aksiyon dozajıyla da her seyircinin ağzına layık.

Ne dersiniz bunların dışında da hangi güzel Hapishane Filmleri bu listede olmalı

Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : hapishane filmleri 2012hapishane filmleri listesien guzel hapishane filmleri2012 hapishane filmlerihapishane filmleri 2013hapishane filmlerien güzel hapisahane filmleri listesien guzel ask filmleri 2012 - 2013hapishane konulu filmlertürkiyedeki en güzel hapishane filmleri

En Güzel Hapishane Filmleri Listesi SerdarHan tarafından 28 Temmuz 2012 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
En Güzel Hapishane Filmleri Listesi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.