-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

En İyi Korku Filmleri Listesi 2013


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Sizler için en iyi korku filmleri, korku filmleri 2014,2013, 2012 korku filmleri, 2013 en iyi korku filmleri, korku fılmleri 2013, korku filmleri, en yeni korku filmleri 2013 listelerini sunmak istiyoruz. Umarım sizler için yararlı olur.

Karanlıklar Ülkesi: Uyanış / Underworld: Awakening

IMDB Puanı: 7.1/10
Tür: Aksiyon, Fantasik, Korku
Yönetmen: Måns Mårlind, Björn Stein
Senaryo: Len Wiseman, John Hlavin
Oyuncular: Kate Beckinsale, Michael Ealy,
India Eisley, Stephen Rea, Theo James
Müzik: Paul Haslinger
Süre: 1 saat 28dk

Hapisten kurtulmayı başaran Selene, kendisini Vampirler’in ve Lycanlar’ın varlığını keşfeden insanların yaşadığı yeni bir dünyada bulur ve iki ölümsüz türün arasındaki savaş kaldığı yerden alevlenerek büyür. Ölüm kalım savaşı, taraflardan biri yok olana kadar bitmeyecektir.

Karanlıklar Ülkesi serisinin son filmi olan Uyanış, serinin en iyisi olarak nitelendiriliyor. 3 boyutlu olarak sinemalarda gösterime giren ve heyecanın, gerilim son bulmadığı bir yapım.

 

Mahşer Günü / The Divide

IMDB Puanı: 6.6/10
Tür: Korku, Bilim Kurgu, Gerilim
Yönetmen: Xavier Gens
Senaryo: Karl Mueller, Eron Sheean
Oyuncular: Lauren German, Michael Biehn,
Milo Ventimiglia, Ashton Holmes
Michael Eklund, Iván González
Süre: 1 saat 50dakika

New York’ta neden olduğu bilinmeyen bir nükleer saldırıdan sonra, sağ kurtulan bir grup insan apartmanın bodrum katına sığınırlar. Burada kurtarılmayı beklerken, aksine olayların gelişmesi sonucu gruptakiler kendi başlarının çaresine bakarlar. Fakat bu kez de kendi aralarındaki gariplikler ve anlam verilemeyen davranışlar tüm hepsini etkileyecektir.

Nükleer bir yok oluşun ve sonrasının resmedildiği film, tek bir mekanda geçiyor. Başarılı oyunculuklar ve görsellikle harmanlanan ve gerilim dolu senaryoya sahip.

Siyah Kadın / The Woman in Black

IMDB Puanı: 7.1/10
Tür: Korku, Dram, Gerilim
Yönetmen: James Watkins
Senaryo: Susan Hill, Jane Goldman
Oyuncular: Daniel Radcliffe, Janet McTeer,
Ciarán Hinds, Sophie Stuckey
Süre: 1 saat 35dakika

Genç bir avukat olan Arthur (Daniel Radcliffe), ilginç davalar ile uğraşmaktadır ve bu amaçla uzakta bir kasabaya gelir. Buradaki köşkte meydana gelen garip olaylar ve öldürülen küçük çocuklar ile ilgili araştırmalar yaparken beklemediği korkularla yüzleşir. Arthur korkusuna yenik mi düşecek, yoksa işin peşinden mi gidecektir?

Harry Potter serilerinden tanıdığımız ünlü oyuncu Daniel Radcliffe, oldukça farklı bir yapımla beyazperdeye çıkıyor.

The Innkeepers

IMDB Puanı: 6.4/10
Tür: Korku, Gerilim
Yönetmen: Ti West
Oyuncular: Sara Paxton,
Pat Healy, Kelly McGillis
Süre: 1 saat 40dk

Yankee Pedlar’ın oteli dışarıdan bakıldığı zaman oldukça sırada bir yerdir fakat buraya gelen 2 çalışan, otelin geçmişine dair bir takım bilgiler elde ederler. Buna göre otel geçmişte karanlık güçler tarafından lanetlenmiş bir yerdir ve geçmişte burada kalanların başına gelenler dehşet vericidir.

2011 yapımı olan ve 2012 yılında çoğu ülkede gösterime giren yapım; korku-gerilim tarzında beklenen filmlerden birisi oldu.

 

The Devil Inside

2010’da The Last Exorcism’i izledik, 2011’de The Rite vardı ve 2012’de exorcism konulu korku filmleri devam ediyor, annesinin bir şeytan tarafından ele geçirilmiş mi yoksa delirmiş mi olduğunu saptamak için iki şeytan çıkarıcıyla anlaşan bir genç kadının “sonradan bulunan kamera kayıtları” bizi bekliyor. İlginç olabilir.

The Raven

Ne zaman: 9 Mart sinemalarda

Detaylar: Trailera göre Seven, Sleepy Hollow ve From Hell karışımı bir şey. Yani: Edgar Allan Poe (John Cusack) kurbanlarını öldürürken kendi hikayelerinden ilham alan bir seri katilin peşine düşüyor. V for Vendetta’dan tanıdığımız James McTeigue filmin yönetmeni.

Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : en iyi korku filmlerien iyi korku filmleri listesien iyi korku filmleri 2013Korku Filmleri Listesikorku filmleri 20132013 en iyi korku filmleri2013 korku filmlerien iyi korku gerilim filmleri listesien yeni korku filmleri 2013korku filmleri listesi 2013

En İyi Korku Filmleri Listesi 2013 SerdarHan tarafından 25 Haziran 2012 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
En İyi Korku Filmleri Listesi 2013 isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim