-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Evlilikleri Boşanmaya Götüren Ana Nedenler


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Sponsor Bağlantı

Evlilikleri Boşanmaya Götüren Ana Nedenler Nelerdir , Evli Çiftler Neden Boşanıyor diye kendimize sormuyor değiliz. Son yıllarda toplumda artık dahada sık görülen boşanmalarla ilgili olarak son yıllara dair istatistikleri ve boşanmaların ana nedenlerini sizlere sunmak istiyoruz.

İstatik Genel Müdürlüğü, boşanma davalarında son 5 yıl içinde karara bağlanan davaların dökümünü çıkardı. Kayıtlara göre son 5 yıl içinde 205 bin 382 çift, çeşitli nedenlerle aynı yıl içinde açtığı boşanma davasıyla ayrıldı. 2007 yılında açılan ve karara bağlanan dava sayısı 476 oldu.

boşanma davası

2008 yılı içinde 1593 boşanma davası karara bağlanırken, bu sayı 2009 yılında 8 bin 315 yükseliyor. 2010 yılında karara bağlanan dosya sayısı 67 bin 523′e yükselirken, bu sayı 2011 yılında 126 bin 546 ile tırmanışa geçti. Hürriyet’in haberine göre baskıdan kaçış Ankara 5′inci Aile Hâkimi Şerafetin Şanver, birbirlerini tanımadan hızla evlenen çiftlerin kısa süre sonra boşanmak için dava açtıklarını belirterek, “Genç çiftler, yaşı küçük olanlar hevesle evleniyor veya görücü usulüyle evlenip aynı evde yaşamak zorunda kalan kızlar kayınvalide, kayınpeder baskısına dayanamayıp boşanmak istiyorlar. Genelde anlaşmalı davalarda aynı yıl karara bağlıyoruz.” dedi.

Bir önceki makalemiz olan Rüzgarların Yönleri-Rüzgar yön İsimleri başlıklı makalemizde rüzgar, rüzgar çeşitleri ve rüzgar türleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: boşnmaya götüren nedenler

Evlilikleri Boşanmaya Götüren Ana Nedenler SerdarHan tarafından 28 Ekim 2012 tarihinde , Kadınca Konular kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Evlilikleri Boşanmaya Götüren Ana Nedenler isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!