-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Facebook spam,Engelleme,nedir? Nasıl Kaldırılır


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Facebook Spam Ne Demek – Engelleme ve Kaldırma

Son Zamanlarda Facebook ile ilgili o kadar çok mail aldık ki yavaş yavaşta olsa Facebook konulu paylaşımlarımızı sizlere sunmaya başlamaya karar verdik. Sizlere ilk olarak Facebook Spam Nedir”in cevabını vermek istiyoruz. Sonrasında ise Facebook Spam Engelleme Nasıl Yapılır ve Spam Engelleme Nasıl Kaldırılır Sorulanın Yanıtlarını vereceğiz.

Dünyanın ve Türkiye’nin en büyük sosyal paylaşım ağı Facebook.com da spam (istenmeyen mesaj) bazı çeşitli sonuçlar doğurur. Facebook’ta spam engelleme ve kaldırma için gönderinin sağ üst tarafındaki X simgesine tıklayıp, spam olarak işaretlemek yeterli olacaktır.

Facebook spam nedir?
Spam, kişinin bireysel çıkarları için insanlara istenmeyen iletiler ve mesajlar göndermesidir. Son 10 yılda spam, internet için büyük tehlikelerden biridir. Sadece Face için değil, e-posta kutuları, forumlar, sitelerin yorum ve iletişim bölümleri spam ve spamciler için birer faaliyet alanıdır.

Facebook’ta spam filtresi ve klasörü vardır, yukarıda anlatılan işlem birçok kişi tarafından yapılıp, Feysbuk yönetimine uyarı gönderildiğinde, spam yapan kişinin hesabına önce şöyle bir uyarı gönderilir:

Spam göndermek kötü amaçlı bir davranıştır ve Facebook’ta yapılmasına izin verilmez.

Diğer kullanıcılara spam göndermeye devam edersen, hesabın kalıcı olarak kapatılacaktır.

Facebook’un insanları spama, yani istenmeyen reklam veya tanıtım mesajlarının toplu halde paylaşılmasına karşı koruyan ilkeleri vardır. Başkalarına spam göndermek gibi bir niyetin olmamış olsa bile, Facebook’un sistemleri davranışlarının sitedeki diğer kişileri rahatsız ediyor olabileceğini algılamıştır.

Aşağıdaki kurallara uymazsan, hesabın kalıcı olarak kapatılacaktır.

İstenmeyen mesajlar veya gönderiler yoluyla tanımadığın kişilerle iletişim kurma.
Kişisel Facebook hesabını bir ürünün, hizmetin veya fırsatın tanıtımını veya reklamını yapmak için kullanma.
Duvar, Mesajlar ve Sohbet özellikleri yoluyla sürekli olarak yüksek miktarda web adresi (URL) paylaşma.

Facebook gerçek hayatta tanıdığın insanlarla etkileşime geçtiğin bir yerdir. Kendilerini güvensiz hissetmelerine neden olabileceğinden Facebook’ta tanımadığın kişilerle iletişim kurmana izin verilmez.

Aşağıdaki kurallara uymazsan, hesabın kalıcı olarak kapatılacaktır.

Siteyi yabancılardan flört veya iş istemek için kullanma.
Siteyi Mesajlar özelliği veya arkadaşlık istekleri yoluyla yabancılarla iletişim kurmak için kullanma.
Diğer insanların kendilerini taciz veya tehdit edilmiş hissetmelerine neden olacak bir dil kullanma, içerik paylaşma veya davranışlarda bulunma.

Facebook’un düzgün kullanımıyla ilgili bilgileri okuduğun için teşekkür ederiz. Bazı özelliklere yeniden erişebilmeye başlaman birkaç saat veya gün daha sürebilir.

Bundan böyle, Facebook’taki diğer insanları güvensiz, tehdit edilmiş veya taciz edilmiş hissettirecek ya da rahatsız edecek davranışlardan kaçınmalısın. Gönderdiğin mesajların, bulunduğun arkadaşlık isteklerinin ve sitede paylaştığın yorum ve bağlantıların miktarına ve içeriğine dikkat etmelisin. Facebook’un özelliklerini kullanmak için belirli bir sayısal limit yoktur; güvenlik sistemlerimiz hız, süre ve miktar gibi farklı faktörleri göz önüne alır.

Sana verilen kurallara uymazsan, hesabın kalıcı olarak kapatılacaktır.

*** Sormak istediğiniz ya da söylemek istediğiniz birşey varsa aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazılanlar anında yayınlanır.
Bilgi yuvası

Alternatif Başlıklar : spam olarak işaretle nasıl kaldırılırfacebookta spam olarak işaretle nasıl kaldırılırfacebookta spam nasıl kaldırılırspam olarak işaretle ne demekfacebook spam nasıl kaldırılırspam olarak işaretleme nasıl kaldırılırfacebook da spam kaldırmafacebook spam olarak işaretle nasıl kaldırılırfacede spam nasıl kaldırılırfacebook spam kaldırma

Facebook spam,Engelleme,nedir? Nasıl Kaldırılır SerdarHan tarafından 1 Nisan 2012 tarihinde , Bilgisayar Ve İletişim Teknolojileri kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
  yeni 10
Benzer Konular
Facebook spam,Engelleme,nedir? Nasıl Kaldırılır isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
4 responses to “Facebook spam,Engelleme,nedir? Nasıl Kaldırılır”
 1. artistliğin aklımda diyor ki:

  lütfen yardım edin nasıl oldu anlamadım ama face benı engellemıs kendı duvarıma yazılanlara bıle yorum atamıyrm nasıl kaldırabılrım bu engelı lutfen acıl cvb

 2. manolya çetin diyor ki:

  bir arkadaşımı spamladım lütfen acil yardımmm,kaldırmam gerek!!!!!

 3. sibel Volkaner diyor ki:

  Merhaba ben facebookta spam olarak ekli yi sectim ama bunun nasıl kaldırılacağı hakkında da bilgi verirmisiniz

 4. ebubekir kar diyor ki:

  spamsız günler

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.