Fotoğraflarda Güzel çıkmanın Yolları (Fotojenik Çıkma Sırları)Fotoğraflarda kusursuz çıkmak istiyorsanız işte size 10 altın kural. Öncelikle işin sırrı güzel poz vermekte;
Artık fotoğraflarda kendimizi beğenmeme dönemi sona erdi, İşte poz vermenin 10 sırrı..
Mankenler fotoğraflarda nasıl mı güzel çıkıyor? Ya da fotoğraflarda kusurlarınızın kapanmasını mı istiyorsunuz?

ALTIN KURALLAR
Birçok fotoğraf tekniğinin yanı sıra işte sizin için e-kolay’ın bilgilerine göre güzel poz vermenin 10 kuralı;
1. Bakışlarınızı odaklayın. Poz verirken gözlerinizi kamera lensinin biraz üzerine odaklayın. Başınızı hafifçe öne çıkarıp, çeneninizi aşağı indirin.
2. Dilinizi dişlerinizin hemen arkasına yerleştirip gülümseyin. Bu hareket ifadenizi rahatlatacaktır.
3. Omuzlarınızı vücudunuza hizalayın ancak kendinizi kasmayın. Daha doğal bir görüntü vermek isterseniz omuzlarınızı hafifçe geride tutabilirsiniz.
4. Beyaz duvara karşı kıyafet denemesi yapın. Bir ağaç altında ya da pencere kenarında doğal bir ışık kaynağının altında durun. Yalnız bu noktada küçük bir detaya dikkat edin. Doğru renginizin ne olduğuna iyi karar verin.
5. Kendinize kural edinin! Şekilcilikten uzak durun.
6. Fotoğraflarda herşey olduğundan daha abartılı görünür. Bu yüzden kadınlar makyaj yaparken çok dikkatli olmalı. 30 yaşın altındaki bayanlar için biraz maskara ve dudak parlatıcısı; 30 yaş üstü bayanlar için ise kusurları biraz saklamak fotografta güzel çıkmak için yeterli olacaktır.
7. Klasik fotoğraf verme pozunu sık sık tekrarlayın. Vücudunuzu kameraya göre biraz yan döndürün.Bir ayağınızı diğerinin önüne koyun ve omuzunuzu fotoğrafçıya yaklaştırın. Eğer yüzünüz önde olursa bedeniniz çok daha büyük görünür.
8. Boydan çekilen pozlar için göbeğinizi içinize çekin ve omuzlarınızı geriye atın. Düz bir sırt ile kameraya gülümseyin.
9. Fotojenik insanları ve güzel çıktığınız fotoğrafları inceleyin. En iyi açınızı belirleyin. En güzel çıktığınız fotoğraflara bakarsanız hep gülerken ya da iyi zaman geçirirken çekilmiştir. En iyi sonuçları kameradan korkmadığınız zaman alırsınız.
10. Fotoğraf çekilmeden önce gözlerinizi kapatın ve tam çekmek üzereyken yavaşça açın.

Bir önceki makalemiz olan Önceleri kutsanmış sevgilerde yaşanırmış aşk.(Ayrılık Mektupları) başlıklı makalemizde Ayrılık Mektupları, Ayrılık Yazıları ve hasret şiirleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Fotoğraflarda Güzel çıkmanın Yolları (Fotojenik Çıkma Sırları) SerdarHan tarafından 20 Ağustos 2010 tarihinde , Dijital Fotoğraf Makinaları ve Kameralar kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Fotoğraflarda Güzel çıkmanın Yolları (Fotojenik Çıkma Sırları) isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
1 response to “Fotoğraflarda Güzel çıkmanın Yolları (Fotojenik Çıkma Sırları)”
  1. kaskaskaskaskaskaskaskaskas diyor ki:

    AYYYYYYYYYYYY BN BGN ASKIMLA FOTO ÇEKİLECEM YAAAAAAAAAAAAAAAAAA BİDAEM

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.