-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Gece Karanlıkta Yürürken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Gece Nasıl Yürümeliyiz – Karanlıkta Nasıl Yürümeliyiz – Gece Karanlıkta Yürürken Nelere Dikkat etmeliyiz diye soran arkadaşlarımız için kısa bir bilgi notu hazırladık. Görüşlerinizi bizimle paylaşarak sizde katkıda bulunabilirsiniz.

Sizlerden gelen arama terimlerinden hareketle bu yazıyı derlemeye karar verdik. Anladık ki oldukça merak edilen bir konu. Biz de sizleri dinleyip bu yazıyı oluşturduk.

Karanlıkta yürümek çoğumuz için tedirgin edicidir. Peki, karanlıkta yürürken nelere dikkat etmeliyiz?

  • Yoldaki güvenliğiniz için öncelikle gelen trafiğin aksi şeridinde durun. Yani, trafiğe yüzünüzü dönün. Böylece olabilecek tehlikeleri önceden görmüş olursunuz.
  • Kıyafetlerinizin karanlıkta görülebilecek şekilde olması önemlidir. Tüm kıyafetleriniz siyah olmasın örneğin. Parlak renkleri tercih etmek faydalı olur. Ya da, sürekli karanlıkta yürümek zorunda kalıyorsanız reflekte özelliği olan kumaşlar, bisikletçilerde bulunabilecek reflekte bantlar (sticker) vb. kumaşları veya aparatları kullanabilirsiniz.
  • Karanlıkta yürürken kendinizi güvende hissetmiyorsanız yanınızda bulundurmak için yasal kişisel savunma aletlerini satın alabilirsiniz. Örneğin biber gazı. Şok cihazı. Ya da en basitinden düdük olsun yanınızda.
  • Çantanızı araç yolunun tersi yönündeki kolunuza asın. Böylece gaspçılar için kolay lokma olmazsınız.
  • Takip edildiğinizi düşünüyorsanız zaman kaybetmeden eyleme geçin. Bir dükkana/taksiciye durumu anlatabilirsiniz. Mümkünse taksiyle uzaklaşın. Ya da durumu güvenlik birimlerine bildirin.

Bilgi Yuvası

Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : karanlıkta yürürken alınacak önlemlerkaranlıkta yürürken alınacak önlemler nelerdirgece yürüyüşünde alınması gereken önlemlerkaranlıkta alınacak önlemlergece yurukeken almagece yürürken alınması gereken önlemlergece yürürken uyulması gereken kurallargece yürüyüşlerinde nelere dikkat etmeliyizkaranlıkta yürüyerek yanlarına neler almaları ve nasıl giyinmelrigerektiği kısaca yazkaranlıkta yürürken

Gece Karanlıkta Yürürken Nelere Dikkat Etmeliyiz? SerdarHan tarafından 13 Ağustos 2011 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Gece Karanlıkta Yürürken Nelere Dikkat Etmeliyiz? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.